Чистимо лоток пральної машинки від скам’янілого порошку простими способами

Після використання пральної машини на стінках відсіку для порошку часто залишається мийна речовина. Якщо її одразу не відмити, вона з часом твердне, і тоді наліт вже буде складніше прибрати. Проте є способи, як очистити лоток пральної машини від скам’янілого порошку.

скам'янілий порошок у лотку
Якщо довго не мити контейнер, у ньому з’являється наліт та скаменілості.

Чому у лотку залишається порошок

При пранні пральний порошок не вимивається повністю із дозатора, його залишки прилипають до стінок, перетворюючись на вапняний наліт. Саме тому рекомендується чистити лоток пральної машинки на постійній основі.

Часті причини, чому мийний засіб не змивається з лотка пральної машини:

  • Недостатній напір. Можливо, пральній машині не вистачає потужності видалити засіб повністю з дозатора. У такому випадку її можна налаштувати.
  • Засмічення фільтра. Іноді причина скупчення миючого засобу у лотку полягає у забитому фільтрі пральної машинки. Його також необхідно очищати від накипу.
  • Велика кількість порошку. Не варто сипати до відсіку більше речовини, ніж вказано на пакуванні.
  • Неправильне положення машинки. Можливо, пралка стоїть під нахилом через нерівність поверхні, тому засіб повністю не змивається під час прання. У такому випадку техніку необхідно поставити у суворо вертикальне положення.
  • Поломки на панелі управління. Вони можуть сприяти порушенню функціонування техніки, що призводить до забруднення у дозаторі.
  • Вихід із ладу випускного клапана. Закам’янілий наліт може довго залишатися у відсіку з цієї причини. Несправний клапан пральної машини слід замінити у сервісному центрі.
майстер з пральних машин
Іноді проблема вирішується запрошенням майстра.

Як очистити лоток для порошку пральної машини

Якщо довго тягнути з усуненням нальоту, засіб у лотку може залишити жовтий слід або затвердіти до такої міри, що очистити його буде дуже важко. Є безліч способів чищення, якими можна скористатися, щоб прибрати засохлий порошок у домашніх умовах.

Народні методи

Щоб почистити лоток від скам’янілого нальоту, застосовуються різні підручні речовини, які успішно усувають проблему.

Харчова сода

Питну соду розбавити з простою водою у пропорції 1:1. Потім кашку, що вийшла, нанести на всі забруднені ділянки, залишивши на кілька хвилин. Далі за допомогою зубної щітки соду очистити. Після закінчення процедури промити дозатор водою.

сода з водою
Сода – це абразив, який добре очищує забруднення.

Лимонна кислота

Дієвий засіб, здатний без проблем розчинити скам’янілий наліт. Кислоту висипати у дозатор у такій кількості, скільки ви зазвичай насипаєте порошку. Запустити програму при порожній машині, встановивши температуру від 60°C. Подібним чином привести у порядок можна не тільки відсік для миючого засобу, а й внутрішню частину машини-автомат.

Оцет

Якщо у відсіку залишився порошок, його можна очистити оцтовою кислотою. Вона не пошкоджує техніку та підходить для будь-яких пральних машин. Необхідно підготувати 1 л окропу, після чого влити 200 мл оцту. До суміші покласти лоток на годину, потім залишки очистити зубною щіткою.

оцет для миття
За допомогою оцту можна прибрати не тільки сильну забрудненість, а й цвіль у контейнері.

Побутова хімія

Якщо застосування підручних речовин не дало результатів, на допомогу приходять спеціальні хімікати. Ними можна очистити пральну машину від залишків миючого засобу, накипу, грибка та іржі.

Чим відмити порошок та мильний наліт із дозатора:

  • «Туалетне Каченя». Застосувавши засіб, можна без труднощів впоратися з грибком та скам’янілими залишками порошку. Також він має відбілюючий ефект.
  • «Доместос». Очищає будь-які забруднення, у тому числі порошкові, а також виводить іржу.
  • «Сіліт». Добре допомагає прибрати мильний та вапняний наліт на стінках контейнера.
  • Beckmann. Швидко очищає поверхню від накипу, грибка, мікроорганізмів, залишає приємний запах після обробки.

Щоб правильно обробити лоток від забруднень, його потрібно замочити у засобі на пару годин. Так залишки порошку легко відстануть від стінок. Після закінчення цього часу помити внутрішні поверхні відділення губкою.

доместос
Спеціалізовані засоби відмінно впораються із забрудненням.

Профілактика забруднень

Щоб контейнер та інші відділення машинки залишалися чистими, техніці необхідно забезпечити правильний догляд:

  1. Застосовувати хороші засоби для прання. Низькоякісні гелі та порошки, як правило, не розчиняються у воді до кінця, що призводить до неприємностей та навіть ламання.
  2. Регулярно проводити чистку відсіку для порошку та кондиціонера.
  3. Після кожного прання відсік для миючого засобу витягувати з автомата, щоб дати йому висохнути.
  4. Встановити пом’якшувач води. Він допоможе продовжити термін експлуатації контейнера для миючих речовин. На стінках дозатора буде утворюватися менше забруднень.

Якщо наліт всередині лотка скам’янів до такої міри, що прибрати його не виходить, єдиним виходом буде встановити новий дозатор. Однак якщо регулярно очищати його від утворень накипу та нальоту, таких проблем виникати не буде.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.