Що може бути простіше: вбити цвях у стіну та повісити на нього картину. Але це не завжди можливо з різних причин. Буває, не хочеться деформувати декоративне оздоблення, а в деяких матеріалах (гіпсокартон, пластикові панелі) просто неможливо висвердлити отвір або забити цвях. На щастя, народні умільці вигадали безліч способів, що дозволяють повісити картину без цвяхів.
Як вибрати оптимальний спосіб кріплення
Перш ніж вішати картину або фотографію у рамці на стіну, потрібно визначити два важливі моменти:
- Вага картини. Якщо маленьку картинку або рамочку з фото можна закріпити на скотч або голки, масивну картину доведеться фіксувати ґрунтовно.
- Характер основи. Важливу роль має характер стінового покриття. На бетонну стіну неможливо закріпити гачок-паучок або голки, а двосторонній скотч приклеюється не до всіх основ.
Оцінивши масу картини та характеристики стіни, можна приступати до вибору методу. Перед тим, як вішати витвір мистецтва, бажано запастися рівнем. Важливо пам’ятати, що тільки рівно та правильно розміщені репродукції гармонійно і добре впишуться в інтер’єр.
Вибір способу кріплення
Є кілька методів, як повісити картину без свердління, без цвяхів.
Скотч із двостороннім покриттям
Прекрасне рішення, якщо потрібно повісити картину без цвяхів на шпалери, пластик або гіпсокартон. Найкраще приклеїти всі сторони предмета: це запобіжить випадковому загинанню, якщо немає рамки або вона м’яка. Звичайний скотч при відклеюванні залишає сліди, а з паперових шпалер їх видалити складно, тому краще взяти клейку стрічку на тканинній основі, яка не забруднює поверхню. Підходить вона для легких речей. Якщо потрібно закріпити важку річ, варто взяти спінену двосторонню клейку стрічку.
Гачок-паучок
Коштує недорого, а продається практично у всіх будівельних магазинах. Чотири тонкі загострені кінці нагадують павучі лапки. Вони легко вбиваються практично в будь-яку основу (крім цегли та бетону), а при видаленні не залишають слідів. Такий гачок витримує вагу до 2 кг.
Липучки Command
Парні елементи із липким покриттям. Один приклеюється на стіну, а інший – на картину, а потім при встановленні липучки з’єднуються один з одним. Після зняття слідів не залишається. Гарний варіант, якщо необхідно повісити декоративний елемент масою до 2 кг.
Стельовий плінтус чи молдинг
Таке рішення сподобається тим, хто бажає створити картинну міні-галерею. Декоративна балка або молдинг приклеюється до стелі, а до неї за допомогою волосіні кріпляться репродукції. Елементи можна розміщувати на різній висоті, створюючи гарний колаж. Так можна повісити модульну картину без цвяхів.
Полімерний клей та рідкі цвяхи
Звичайно, цей спосіб небезпечний для декоративного оздоблення стін, адже якщо потрібно прибрати картину, то разом із застиглим клеєм відстане лакофарбове покриття або частина шпалер, але матеріал стіни, що важливо, залишиться цілим. Клеї зазвичай застосовуються для важких масивних виробів.
Голка або швейна шпилька
Вставляється під кутом в шпалери або тинькування, витримує невелику вагу. Якщо потрібно швидко повісити легку картинку, варто скористатися цим способом. Якщо основа голки виконана із міцної сталі, то кріплення буде надійно тримати рамку.
Винний корок
Від кіркового елемента відрізається невеликий кружечок і приклеюється до стінової основи «Моментом» або іншим клеєм. Зручніше вибирати ті, що швидко схоплюються та забезпечують міцне зчеплення з поверхнею. У приклеєний шматочок пробки вкручується шуруп або вставляється цвях.
Карнизна рейка
Карниз із гачками підходить не тільки для штор. За гачки можна на капроновій нитці або волосіні повісити відразу кілька фотографій або картин, створюючи оригінальну композицію.
Необов’язково свердлити стіну або вбивати цвяхи, щоб повісити картину. Скориставшись одним із запропонованих методів, можна надійно закріпити витвір мистецтва та довго отримувати естетичну насолоду від його споглядання.