Сьогодні для багатьох актуальне питання, як позбутися від запаху сирості у квартирі на першому поверсі. Як правило, власники житла на нижніх поверхах стикаються з неприємним підвальним запахом, холодом та малою освітленістю. Через це волога після опадів, прання, приготування їжі тримається у приміщенні довгий час. На допомогу приходять способи, завдяки яким можна швидко вивести запах вогкості у приміщенні.

Причини появи вогкості у квартирі на першому поверсі або у будинку
Чинників виникнення у житловому приміщенні неприємного запаху безліч:
- Затоплення. Проблема актуальна для жителів квартир. Через особливу популярність натяжних стель часом виявити протікання непросто. Вода накопичується у стелі та застоюється, виділяючи неприємний запах. У будь-якому випадку при сильному затопленні не обійтися без просушування протягом декількох днів, а іноді потрібен ремонт.
- Проживання на першому поверсі. Затоплення підвалів – досить поширене явище, особливо у старих будинках. Поступове накопичення конденсату рано чи пізно призводить до проникнення вогкості у житлове приміщення через щілини у підлозі. Прибрати запах цвілі у квартирі можна лише за допомогою капітального ремонту та гідроізоляції підлоги.
- Погана ізоляція системи водопостачання у квартирі часто стає джерелом запаху сирості у ванній. Утворений на трубах конденсат сприяє прояву нальоту та цвілі. Нерідко неприємний запах виходить від невипраної білизни, що розміщується у ванній кімнаті, наприклад, від рушників.
- Погана вентиляція – часта причина того, чому пахне сирістю на кухні на першому поверсі. Головна проблема – скупчення пари при готуванні та погане провітрювання приміщення.
- Любов до квітникарства. При наявності квітів у будинку не забувайте провітрювати кімнату після поливу. Дуже часто причиною смороду стає перезволожений квітковий ґрунт.

Як позбутися від запаху сирості у будинку
Способи усунення запаху у кімнаті залежать від причини його виникнення:
- Підсильте опалення кімнат. Впоратися з ароматом цвілі допоможе установка обігрівачів або заміна старих радіаторів на нові, більш потужні.
- Подивіться ущільнювачі на дверях та вікнах. Вони нерідко служать провокаційним фактором конденсату та як наслідок – появи цвілі на стіні.
- Щоб позбутися від запаху сирості у холодильнику, варто ретельно відсортувати та прибрати з нього несвіжу їжу.
- Для запобігання та усунення смороду з шафи стежте за станом речей та вологістю повітря – речі сиріють та стають джерелом неприємного запаху. Не кладіть до шафи брудні речі та стежте за тим, щоб її задня стінка не стикалася зі стіною: це забезпечить хорошу циркуляцію повітряних мас.
- Боротися зі смородом із санвузла досить легко: не складуйте брудну білизну, користуйтеся шторами для душу та ізолюйте труби.
Як позбутися від вогкості у квартирі після потопу
На жаль, після масштабного затоплення допоможе тільки капітальний ремонт, а також повне просушування стін, стелі та підлоги протягом декількох днів. Рекомендується використовувати на стінах та стелі антибактеріальну ґрунтовку – вона запобіжить розростанню плісняви.
У разі некритичного затоплення житла допоможуть:
- обігрівачі, осушувачі повітря – нормалізують рівень вологості у приміщенні;
- поглиначі запахів – відмінно справляються з затхлим ароматом;
- просушування речей;
- чистка килимових покриттів засобом з антисептичними добавками;
- часті регулярні провітрювання.

Як усунути запах вогкості у льосі
Щоб позбутися від цвілі та запаху у дачному або житловому будинку, потрібно докласти масу зусиль. Адже дерев’яні споруди відмінно вбирають у себе аромати та легко піддаються руйнуванню грибком. Що слід зробити:
- Замініть всі труби, що протікають, – саме вони є найбільш частою причиною неприємного запаху з підпілля. Якщо на підлозі скупчилася велика кількість води, то замінити варто її також. Крім цього, рекомендується застелити земляну підлогу.
- Підсильте гідроізоляцію стелі та стін – впоратися з цим завданням можна як самостійно, так і найнявши фахівців.

Народні засоби
Якщо ви шукаєте методи, як прибрати запах вогкості у будинку народними засобами, то ось декілька порад:
- Періодично протирайте поверхні у будинку розведеним нашатирним спиртом (2 ст. л. на 10 л води) або сумішшю води та оцту у співвідношенні 5: 1.
- Ще один варіант розчину для протирання поверхонь – поєднання відбілювача з водою у пропорції 1:10.
- Виготовте ароматизатор з апельсина: промийте фрукт водою та проткніть його у довільному місці гострим кінцем гвоздики.

Як освіжити повітря у квартирі
Щоб повітря у приміщенні завжди було свіжим, спробуйте скористатися наступними порадами:
- Щодня провітрюйте приміщення, у тому числі у зимовий час, мінімум протягом 15 хвилин.
- При появі затхлості обробіть підлоги та стіни, просушіть квартиру.
- Позбутися від перших ознак цвілі – чорних крапок – можна звичайним перекисом водню. Розведіть перекис навпіл з водою та ретельно обробіть розчином все уражені поверхні, потім ретельно змийте.
Із запахом цвілі або вогкості у власній квартирі на першому поверсі або у будинку може зіткнутися кожен. Ось чому слід знати нехитрі способи, як позбутися від даної неприємності.