Якщо на верхньому одязі утворилися плями, не поспішайте віддавати його до хімчистки: це доцільно лише в тому випадку, якщо ціна речі досить велика. Спробуйте почистити або випрати виріб самостійно.
Шкіряна куртка
Прати шкіряну куртку не рекомендується, і на ярликах більшості речей це зазначено. Якщо забруднення неможливо видалити звичайним чищенням, допустимо помістити виріб у машину, встановивши режим «прання вовни» та кількість обертів при віджиму, що не перевищує 300.
Після прання обробіть шкіру спеціальним засобом, щоб вона була м’якою. Розчиніть у 0,5 л окропу 100 г солі та 75 мл гліцерину. Дайте суміші охолонути до кімнатної температури. Коли річ підсохне, нанесіть на лицьовий бік цей розчин.
Якщо плям мало, почистьте куртку за допомогою намиленої губки з крапелькою нашатирного спирту. Видаліть бруд із зовнішнього боку виробу, а потім протріть його м’якою тканиною, змоченою гліцерином (касторовим маслом).
Пуховик
Переконайтеся, що в кишенях нічого немає. Виверніть річ навиворіт, застебніть блискавки, кнопки, заклепки та ґудзики. Помістіть виріб у барабан пральної машини та встановіть делікатний режим.
Можна використовувати:
- порошок без добавок до прання дитячих речей;
- засіб для прання вовни (найкраще рідкий).
Відбілювач використовувати не слід. Якщо на пуховику є сильні забруднення, замийте плями, використовуючи рідке чи господарське мило та щітку. Зручно помістити річ на стіл. Важливо, щоб засіб, що чистить, не сильно пахнув: пух вбере аромат.
Щоб прати пуховик у домашніх умовах, ідеальна температура води – близько 30°C. Кількість обертів при віджиму не має бути понад 600.
Щоб пух не збився, прати пуховик слід разом з трьома тенісними кульками (слід брати великі, для гри на корті, а не на столі).
Оскільки пуховик з пір’я – річ товста, його слід добре прополоскати. Обов’язково скористайтеся функцією додаткового полоскання. Якщо цього не зробити, то на речі можуть залишитися розводи.
Важливо правильно висушити виріб. Не слід вішати його поруч з обігрівальним приладом (батареєю): на тканині з’являться розводи. Добре струсивши річ, повісьте її на плічка і залиште сушитися при кімнатній температурі.
Користуйтеся тими ж рекомендаціями, якщо збираєтеся прати пуховик вручну.
Щоб розподілити пух, помістіть куртку та тенісні або спеціальні кульки у пральну машинку без води, увімкнувши режим віджиму. Наповнювач стане м’якшим і повітрянішим. Якщо пух збився під час прання, він розправиться.
Пуховик на холофайбері, синтепоні або інших синтетичних наповнювачах можна прати в машині за звичайного режиму. Також потрібно прополоснути виріб двічі, щоб не залишалося розводів на поверхні.
Замшева куртка
Прати замшеву куртку вручну. Помістіть річ у воду, зігріту до температури, що не перевищує 35°C. Не відкладаючи, виперіть. Після цього прополощіть її теплою проточною водою та обробіть розчином гліцерину (0,5 чайної ложки речовини на 1 л води).
Після прання куртку із замші не віджимають і тим більше не викручують. Її вішають на плічка та залишають сушитися при кімнатній температурі. Зазвичай процес займає 1,5 дня, інколи 2.
Кашемірове та драпове пальто
Якщо ваш верхній одяг пошитий з кашеміру або драпу, випрати його вдасться виключно вручну. Найкраще використовувати спеціальні рідкі засоби для видалення забруднень з вовняних речей. Допустимо застосувати звичайний порошок, але його потрібно розвести водою, щоб кристалики, які можуть зашкодити тканині, розчинилися.
Як прати пальто з кашеміру або драпу:
- Налийте у ванну ледь теплої води та спіньте порошок (рідкий засіб).
- Опустіть річ у розчин і відразу ж приступайте до прання. Не допускайте різких рухів: краще просто водіть річчю з боку в бік. Якщо пальто залишиться у воді надовго, його вигляд може зіпсуватись.
- Витягніть річ, покладіть на великий рушник і зачекайте, доки вода стече.
- Коли пальто трохи підсохне, повісьте його на плічка та помістіть у прохолодне місце, далеке від опалювальних приладів, туди, де немає протягів.
Не чекаючи, коли тканина висохне повністю, пропрасуйте річ з виворітного боку теплою праскою.
Іноді можна обійтись без прання. Запам’ятайте:
- бруд легко видалити м’якою щіткою;
- для видалення кати шків з вовни зручно використовувати спеціальну клейку стрічку;
- жирних плям допоможе позбутися очищений бензин.
Якщо ці способи виявилися неефективними, спробуйте обробити забруднену ділянку водою з додаванням мийного засобу. Піна наноситься на м’яку губку, якою можна видалити плями з тканини.
Вовняне пальто
Декілька порад підкажуть, як правильно очистити вовняне пальто.
Уважно огляньте пальто та з’ясуйте, які на ньому є забруднення:
- Якщо це вуличний бруд, дочекайтеся повного його висихання, а потім видаліть його за допомогою м’якої щітки для одягу.
- Якщо забруднення жирне, його можна спробувати видалити за допомогою ватного тампона та бензину. Після цього пальту потрібно прання.
- Якщо бруд на пальті – органічного походження, скористайтесь мийним засобом, який розведіть у невеликій кількості теплої води до утворення піни. Нанесіть її на губку, а з губки – на забруднену ділянку. Залишки піни за кілька хвилин акуратно видаліть. Не виключено, що забруднення зникне, інакше дана процедура відіграватиме роль попереднього очищення.
- Якщо матеріал заяложений, спробуйте пропрасувати пальто через бавовняну тканину, просочену слабким розчином оцту.
Коли тип забруднення викликає у вас сумнів, краще віддати річ у хімчистку. Прати пальто у пральній машині не рекомендується.
Якщо все-таки є необхідність очистити виріб повністю, прати пальто в домашніх умовах слід так:
- Спочатку наповніть ванну ледь теплою водою (не вище 30°С), додайте в неї мийний засіб, що добре піниться. Переконайтеся, що він повністю розчинився.
- Опустіть пальто у воду.
- Прати такі вироби слід з граничною обережністю. Іноді досить просто поводити ними у воді з боку на бік.
- Замочувати пальто не можна, а час прання (разом зі полосканням) не повинен перевищувати 15 хвилин.
У жодному разі не можна витискати або викручувати пальто. Потрібно дати воді стекти, уклавши пальто на горизонтальну поверхню та підстеливши під нього простирадло або великий рушник для вбирання води. У процесі сушіння тканину кілька разів доведеться замінити на суху.
Коли практично вся вода зійде, пальто можна розвісити на плічках і досушувати в прохолодному темному місці, далеко від протягів і прямого сонячного світла. Досушувати до повного висихання не рекомендується – у вологому стані вовняну тканину значно легше випрасувати.