Правила укладання ламінату у квартирі: всі секрети

При ремонті чи купівлі нового житла треба знати, як правильно укласти ламінат у квартирі. Покриття змінює сприйняття простору. Але помилки можуть зіпсувати матеріал та призводять до зорового зменшення обсягу кімнати.

білий ламінат

Як правильно вкладати ламінат на підлозі у квартирі

Є правило, згідно з яким вибирають напрямок розташування ламелів. Планки встановлюйте залежно від напрямку світла. Орієнтуйтесь на віконні отвори, люстри чи інші джерела.

Напрямок укладання: вздовж або впоперек

Класика укладання – коли частини покриття встановлюють вздовж променів світла. Метод дає змогу створити єдиний монолітний простір. Стикувальні шви не впадають у вічі. Серед переваг також виділяють:

  • простоту попередніх робіт;
  • невелику кількість відходів;
  • перевитрату матеріалів трохи більше 15%.

Укладання передбачає кілька варіантів монтажу ламелей:

  • Ряди розташовують так, щоб не збігалися місця стиків.
  • Палубного усунення досягають, на третину зрушуючи наступну лінію.
  • Асиметричне укладання проводять, не дотримуючись жодної закономірності.

Поперечний монтаж вибирають, коли необхідно підкреслити особливості покриття – фактуру, що імітує натуральне дерево, або ефект обробленої поверхні. Освітлення привертає увагу до структури та надає природного вигляду підлоговому покриттю.

поперечне вкладання ламінату

Інші причини, з яких поперечно вкладають ламінат у квартирі:

  • Монтаж планок перпендикулярно до джерела світла візуально розширює приміщення, витягнуте у довжину.
  • При розташуванні дивана напроти вікна інший варіант неможливий.
  • Вибір обумовлений траєкторією максимального руху, щоб запобігти швидкому зносу ламінату.

Пам’ятайте, що метод трудомісткий та передбачає підвищену витрату матеріалів.

Черговість: до наклеювання шпалер або після

При ремонті рекомендують фронт робіт визначати по вертикалі. Спочатку монтують стельове покриття, потім оформляють стіни та переходять до ламінату. Але йдеться вже про фінальний етап. Підготовчі дії зі стяжки або шліфування не організують у приміщенні з наклеєними шпалерами.

Правильна схема передбачає послідовність:

  1. Попередні роботи, що супроводжуються виділенням пилу, бруду, переміщенням громіздких предметів.
  2. Фінішне оздоблення стелі.
  3. Декорування стін.

Після цього залишається настелити ламінат у квартирі.

Відхилення від плану робіт може негативно позначитися на якості підлогового покриття. При обробці вертикальних поверхонь використовують драбини, які створюють значне навантаження на ламелі. Для просушування наклеєних шпалер закривають двері та вікна у кімнаті – випаровування також шкідливі для матеріалів.

Навіть якщо врахувати, що оздоблення стін змінюють частіше, ніж підлогове покриття, краще відразу не влаштовувати додаткові випробування ламінату.

На порядок дій впливають інші чинники. Послідовність іноді залежить від доставки матеріалів, термінів виконання робіт, наявності вузькоспеціалізованих майстрів. У цьому випадку намагайтеся комбінувати або поєднувати операції та не зіпсувати готове оздоблення.

Особливості укладання єдиним полотном

Монтаж ламелей безперервним полотном у всій квартирі створює ефект простору. Але використовувати метод безпорогового укладання виробники не рекомендують. Матеріал змінює параметри при сезонних стрибках температури та вологості.

безпорогове укладання ламінату
Безпорогове укладання робить квартиру більш просторою.

В інструкції зазначено, що правильно класти ламінат у квартирі – все-таки зі швами, які відсікають частину полотна.

Як виконати укладання безшовним способом:

  1. Вирівняйте поверхню за допомогою наливної технології, шліфувальної машини або іншим способом.
  2. Накресліть схему місць, де буде стелитися ламінат у квартирі, дотримуючись масштабу. Складіть план робіт.
  3. Починайте монтаж із далекого кута кімнати.
  4. Двері навішуйте після проходження отворів.
  5. Укладання проводьте стандартним способом. Обов’язково залишайте проміжки вздовж стін.
  6. Використовуйте герметики для ущільнення швів.

При класичних методах монтажу кожної кімнати ламінат вибирайте відповідно до навантаження. Для укладання єдиним полотном використовуйте вихідні матеріали високої міцності (33 або 34 класи) у всьому приміщенні.

Якщо квартира з меблями

Коли настилають покриття не у новобудові, а при ремонті житлового приміщення, виникають деякі проблеми. Необхідно знати, як правильно укласти ламінат у квартирі з меблями.

Якщо немає можливості звільнити приміщення, порядок дій такий:

  1. Перемістіть предмети інтер’єру до однієї стіни.
  2. Укладіть ламінат за звичайною схемою.
  3. Встановіть плінтус.
  4. Повторіть дії протилежного боку.

Масивні меблі, які важко розібрати або переміщати, залиште на місці. Планки ламінату вкладіть навколо стаціонарних конструкцій, залишаючи вільний простір так само, як біля стін.

У дво- чи трикімнатних квартирах питання вирішують просто, по черзі переносячи предмети з одного приміщення до іншого.

При встановленні меблів на ламінат будьте обережні. Важкі речі переносіть на руках або використовують м’який та щільний матеріал для переміщення по укладеному покриттю.

Вибір матеріалу

Різноманітність продукції ускладнює вибір вихідного матеріалу. Щоб не помилитися, попередньо вивчіть основні характеристики ламінату.

Клас ламінату

Підготовлені для продажу ламелі розфасовують у пачки. На кожній позначено параметри, а також встановлено маркування з показниками міцності. Неправильний вибір загрожує швидкою втратою товарного вигляду або коротким терміном служби покриття. За стійкістю до руйнування виділяють кілька класів:

  • Побутове покриття, міцність якого позначають цифрами 21-30.
  • 31-34 – комерційна група.
  • Для виробничих об’єктів розроблено особливо міцний матеріал із показниками 41-43. Витримує інтенсивне пересування людей та навіть автотранспорту чи іншої техніки.

Для приватних будинків або квартир підходять ламелі невеликої міцності, термін служби яких становить близько 5 років. Захисний шар захищає планки від вицвітання малюнку та деформації при тиску на поверхню.

класи ламінату
Таблиця класів ламінату та їх застосування.

Бізнес-категорію часто використовують у спортзалах, офісах, супермаркетах. Але можливість довгої експлуатації та вологостійкість роблять такий ламінат привабливим для монтажу у житлових приміщеннях. Цьому типові покриття віддає перевагу все більше покупців.

Ступінь зносостійкості означає цифра після маркування АС. Одиниця – це нижчий клас, а п’ятірка – найдорожчий варіант.

Види замків

Щоб легко та правильно укласти ламінат у квартирі, звертайте увагу не лише на міцність покриття та інші характеристики. На монтаж впливає тип з’єднання панелей.

Замки забезпечують щільне зчеплення дощок. Від якості складання на стиках залежить стійкість покриття до дії зовнішнього середовища. Непосвяченій людині важко розібратися у різноманітності товарів. Але базовими вважають 2 типи замків:

  • Стандартні механізми Lock скріплюють ламелі шляхом забивання у паз гребеня наступної планки. Часто деталі не витримують навантаження та ламаються навіть при використанні легких інструментів. Розбирати кріплення виходить не завжди. При затопленні квартири сусідами покриття буде безнадійно зіпсоване. Виробники врахували недоліки. Сьогодні випускають удосконалені пластикові та алюмінієві клямки, що робить складання більш надійним та легким у виконанні.
  • Більшість замків працюють за принципом Click-зчеплення. У дошках зроблені ямки з борозенками. Для з’єднання з виступом планки нахиляють та акуратно опускають на місце. Елементи замку обробляють вологостійкими препаратами.

типи замків ламінату

Всі інші види замків є удосконаленими варіантами базових типів.

Чи кладуть різний ламінат у квартирі

Багатьох цікавить, чи правильно класти той самий ламінат у всій квартирі. Майстри радять вибирати покриття залежно від функціональних характеристик приміщення:

  • Для ванної кімнати та кухні підійде матеріал 32 або 33 класів з водостійким покриттям. Планки захищені від випадкового потрапляння вологи та витримають вагу шаф з посудом, пральної машини або удари предметів, що впали.
  • У спальні з невеликою інтенсивністю руху радять застосовувати матеріали з маркуванням 31. Цей тип ламінату добре поєднується із системою теплої підлоги.
  • Для вітальні або кабінету, де одночасно можуть перебувати кілька людей, підходять міцніші дошки 32 категорії.
  • Найбільш сильно зовнішні фактори впливають на підлогу у передпокої. З вулиці до коридору разом із взуттям потрапляє бруд, вода чи сніг. Частинки сміття діють на покриття як наждак. Біля дверей часто залишають важкий спортивний інвентар або сумки. На ділянках інтенсивного руху краще укладати міцний вологостійкий матеріал 33 типу.
  • У коморі, де немає сильних навантажень, можна застелити менш міцне покриття.
гарний ламінат у квартирі
При покупці ламінату враховуйте вагу меблів, якими буде обставлено приміщення.

Як постелити ламінат у квартирі власноруч

Підлогове покриття легко встановити самостійно. Під час монтажу дотримуйтесь пунктів інструкції, як правильно стелити ламінат у квартирі. Щоб укласти планки у кімнаті площею близько 20 кв. м, знадобиться не більше 4 годин. Але важливо організувати підготовчі роботи.

Підготовка підлоги

Один із найважливіших етапів – вирівнювання основи. Перепади, шорсткість та інші відхилення від норми призведуть до подальшого здуття покриття. Не можна встановлювати на дерев’яній підлозі або основі з горбками або западинами:

  • Як чорновий матеріал нерідко використовують бетон.
  • Добре усуває похибки спеціальна суміш із ефектом розрівнювання.
  • Підійде фанера, яка також утеплить основу.
  • Листи з деревини або інші матеріали швидше монтувати, але при витоку води плита відразу зіпсується.
  • Лінолеум та кахель не рекомендують знімати. Якщо на них немає сколів, дірок та інших вад, матеріал стане гарною основою для підлоги.

Важливим етапом підготовки є використання підкладки. Це необхідний елемент при встановленні ламінату. Захисний шар рівномірно розподіляє навантаження, знижує рівень шуму та оберігає чистове покриття від попадання вологи з нижньої частини основи.

Багато підприємств із виробництва матеріалів для підлоги випускають продукцію у комплекті з підкладкою. Іноді домашні фахівці використовують поліетилен, корок, ізоляційні плити.

коркова підкладка

Які знадобляться інструменти

Самостійно стелити ламінат у квартирах швидко та легко, якщо є потрібні інструменти. Необхідний комплект знайдеться у кожного господаря:

  • Для вимірів візьміть рулетку та олівець, щоб робити позначки.
  • Як клини використовуйте шматки фанери або обрізки дощок.
  • Знайдіть дерев’яний брус, який послужить для амортизації ударів по замках категорії Lock.
  • Підготуйте молоток, краще гумовий, щоб працювати зі з’єднаннями, а також гострий ніж для розкрою підкладки.
  • Підберіть електроінструмент або ножівку, щоб розрізати ламелі.

інструменти для ламінату

Надалі не порушуйте порядок укладання панелей, викладений в інструкції. Перед початком роботи занесіть ламінат у кімнату. Дайте матеріалу кілька діб на адаптацію до вологості та температурного режиму приміщення.

Інструкція з укладання

Порядок дій такий:

  1. Демонтуйте старе покриття.
  2. Ретельно очистіть простір від пилу та сміття.
  3. Вирівняйте підлогу.
  4. Розстеліть підкладковий матеріал внапусток або впритул. Закріпіть частини підкладки скотчем.
  5. Покладіть ламелі, починаючи від вікна. Не забувайте робити технологічні проміжки для компенсації можливого розширення планок.
  6. Прикріпіть плінтуси.

Поводьтеся з панелями акуратно, щоб не пошкодити матеріал.

Чи можна розбирати ламінат та укладати заново

Іноді виникають ситуації, за яких потрібно замінити частину дощок або перенести покриття у іншу кімнату. Але не кожен вид ламінату підлягає розбиранню.

Спочатку уточніть систему укладання елементів покриття. Якщо дошки скріплювали клеєм, демонтаж буде складним. Зчеплення за системою Lock монтують за допомогою дерев’яної киянки, щоб роз’єднати шипи. Уникнути пошкоджень вдається не завжди. Для повторного використання більше підходять ламелі з Click-клямками та високим класом міцності.

Розбирати покриття у кімнаті починайте зі зняття плінтусів. Потім першу планку піднімайте стамескою, доки ламелі не роз’єднаються. Повторюйте на всій території від дальньої стіни до входу.

Коли заміні підлягає невелика зіпсована ділянка, розбирати всі планки не потрібно. Порядок дій:

  1. Знайдіть дошку для заміни покриття. Найкраще підійдуть залишки первісної партії товару. Або підберіть планку зі схожим малюнком.
  2. Циркулярною пилкою відріжте деформовану частину.
  3. Підберіть панель з такими ж розмірами, змастіть клеєм та зафіксуйте між дошками.

На оновлену зону протягом доби не давайте навантажень, щоб матеріал знову не зіпсувався.

Від інших видів підлогового покриття ламінат відрізняється цінами та тривалим терміном служби. Можливість встановлення ламелів власноруч скорочує витрати на ремонт.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.