Як прибрати залишки клею з гуми

Гума та супер-клей використовуються в багатьох сферах життя для вирішення різних завдань. Навіть при акуратній роботі не виключені небажані випадки влучення крапель клею на гумову поверхню. Застигає речовина швидко, але прибрати клей із гуми можна декількома способами.

міцний клей

Суперклей виготовляється з цианоакрилата і належить до класу синтетичних складів. Головна його характеристика – швидке та міцне склеювання. Після застигання речовина схожа на пластик. Клей викликає неприємні відчуття при попаданні на шкіру, може подразнювати слизову оболонку очей, носа, легень.

На прилавках магазинів представлено багато варіантів швидкодійних клеїв – «Момент», «Секунда», рідкі цвяхи тощо. Всі вони діють однаково.

Підручні засоби

В домашніх умовах прибрати з гуми клей можна такими способами:

  1. Олія. Рослинною або дитячою олією можна очистити гуму без шкоди поверхні. Для цього необхідно рясно змочити нею клейову пляму. Під впливом олії клей розм’якшиться, і прибрати його буде простіше. Після цього оброблену область потрібно промити теплою мильною водою.
  2. Оцтова кислота 9%. Оцет – народний «помічник» для очищення суперклею. За допомогою оцтової кислоти можна легко розщепити засохлий клей на гумі без шкоди для поверхні, що очищається. Для цього рясно змочений оцтом ватний тампон прикласти до забрудненої області на 15-20 хвилин, після чого виріб промити водою та витерти насухо.

олія та оцет

Хімічні засоби

Якщо підручні засоби не дали бажаного результату, вдаються за допомогою «хімії»:

  1. Ацетон. За допомогою ватного диска або клаптя тканини потрібно рясно змочити забруднене місце ацетоном і залишити на 45-60 хвилин. Після цього обробити ділянку м’якою щіткою і протерти бавовняною тканиною. Іноді для повного очищення може знадобитися кілька процедур. Перед використанням ацетону рекомендується перевірити його на непомітній ділянці, щоб уникнути знебарвлення або пошкодження поверхні.
  2. Димексид. Розчин Димексиду продається в аптеці. Щоб видалити засохлий клей з його допомогою, необхідно змочити ним ватний тампон, ватну паличку або пензлик, нанести на пляму (рясно не змочувати) і змити теплою мильною водою. Використовувати розчин потрібно обережно – засіб легко проникає через шкірні покриви, викликає опіки та при тривалому впливі здатне пропалити пластик та гуму.
  3. Антиклей. Цей засіб розроблений компаніями-виробниками клеїв. Використовувати його нескладно: потрібно нанести Антиклей на пляму, залишити на 1-2 години, потім протерти і зняти залишковий шар забруднення. Не рекомендується використовувати цей засіб на пофарбованих виробах.
  4. Автомобільний склоочисник. Відмити клей з гуми можна спиртовмісним автомобільним склоочисником. Для цього потрібно нанести його на забруднену ділянку, почекати 5-7 хвилин, а потім прибрати залишки клею і протерти очищене місце сухою тканиною.

склоочисник

Що робити не можна

Погіршать забруднення клеєм такі дії:

  • Намагання зішкрябати пляму гострими предметами, які можуть залишити подряпини.
  • Використання жорстких абразивних засобів та агресивних розчинників без тестування.

Для більшої ефективності прибирати клей слід якнайшвидше після забруднення. Щоб убезпечити себе, при обробці забруднених виробів необхідно захистити одяг та руки, прибрати дітей та тварин, увімкнути витяжку або відкрити вікно у приміщенні. Після очищення всі поверхні та шкірні покриви потрібно ретельно помити.

Прибрати швидкодійний клей з гуми можна за допомогою народних та спеціалізованих засобів. Головне правило – дотримуватися правил безпеки.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.