Простий спосіб приклеювання липучки до тканини без пришивання

Зручну застібку Velcro, яку у повсякденному побуті називають липучкою, можна кріпити до речей у різний спосіб. Її можна пришити, але можна і приклеїти липучку до тканини, не пришиваючи. Другий спосіб набагато простіший і швидший, він універсальний, тому що приклеювати можна до будь-якої основи.

липучка велкро

Плюси кріплення за допомогою клею

Будь-яка стрічка велкро складається з безлічі крихітних гачків з одного боку та дрібних пухнастих петель з іншого. При з’єднанні частин гачки чіпляються за петлі та міцно тримаються за них.

Щоб роз’єднати частини, потрібно докласти невеликого зусилля. Більшість якісних Velcro витримує понад 8000 спрацьовувань, перш ніж втратити свою «липкість».

При розстібанні доводиться хоч і обережно, але таки смикати за стрічку. Тому приклеєна застібка менше травмує основу і краще тримається, ніж пришита. Надійність кріплення визначається правильністю вибору клею.

Кріплення липучки без шиття

Сьогодні липучки дуже поширені. Вони замінюють собою ґудзики, шнурки, кнопки, блискавки. Можуть працювати не тільки на тканині, а й на шкірі, синтетиці та навіть на таких матеріалах, як дерево, метал, плитка, кераміка та інші. Липкі стрічки використовуються навіть у літаках та космічних кораблях.

Щоб правильно приклеїти липучку, потрібен відповідний клей. Можна скористатися універсальним, наприклад «Моментом», але краще підібрати склад, спеціально призначений для цих цілей. Варіантів багато:

  • клей для декупажу;
  • каучуковий;
  • перхлорвініловий;
  • нітроцелюлозний;
  • полівінілацетатний;
  • спеціальний для тканин – рідка нитка.

Усі різновиди підходять, щоб клеїти липучку до тканини. Вони мають свої особливості, тому потрібно уважно вивчити інструкцію та вибрати те, що найбільше влаштовує.

Самоклейкі липучки

Сам процес приклеювання дуже простий. Але при цьому потрібно обов’язково дотримуватись попереджень, які вказані на етикетці самої застібки та тканини, що є основою.

 

липучка самоклейка

Клеї по-різному реагують на температуру, прання та інші дії. Все це необхідно враховувати під час їх вибору.

Для одягу найкраще підходять застібки Velcro на тканинній основі. Їхнє кріплення виконується гранично просто. Для цього знімають захисний шар і щільно притискають стрічку до потрібного місця. Вона сама міцно прикріплюється і вимагає додаткової обробки. Така застібка може витримати безліч прань та спрацьовувань. Річ можна сміливо прати навіть у пральній машині.

Повне схоплювання стрічки з основою може потребувати 24 години. Цей час потрібно почекати, а потім скористатися застібкою.

Приклеїти стрічку Velcro за допомогою клею теж нескладно. Для цього:

  1. Основу розкладають на твердій плоскій поверхні так, щоб вона лежала максимально рівно.
  2. Клей (гарячий або рідкий) наносять по обидва боки від липучки. Приклеювати починають із середини.
  3. При використанні рідкого клею враховують той факт, що після притискання він розтечеться, тому покривати всю поверхню до самого краю не потрібно. Тоді він не просочуватиметься за краї і його не доведеться підчищати.
  4. Покриту клеєм поверхню липучки встановлюють на потрібне місце і притискають згідно з інструкцією, яка додається.
  5. Якщо потрібно, кладуть гніт і залишають схоплюватися протягом того часу, який рекомендовано інструкцією.

Якщо ви клеїте на гарячий термоклей, потрібно максимально швидко працювати, щоб розігрітий склад не встигав охолонути.

У такий спосіб можна приклеїти липучку не лише на одяг, а й на рюкзаки, сумки, взуття, дивані подушки, чохли, іграшки.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.