Речі з натуральних матеріалів підійдуть до будь-якого інтер’єру та стилю одягу. Особливе місце в оздобленні займає шкіра. Вона дуже міцна, має «дихаючі» властивості та відмінно захищає від зовнішніх впливів. Але в міру використання її поверхня старіє – з’являються тріщини, порізи тощо. Особливо неприємне таке явище на невеликій ділянці одягу або меблів, яка отримує найбільше навантаження під час використання. Виправити ситуацію допоможе клей: ним можна приклеїти шкіру до тканини та відреставрувати проблемну ділянку.
Яким клеєм приклеїти тканину до шкіри
Приклеювання тканих основ – досить поширена практика не тільки у промислових масштабах, а й у домашньому ремонті. Матеріал приклеюють різними полімерними засобами без розчинників, а у випадку із замінником шкіри використовують поліаміди та полівінілацетати. Крім речовин із магазину, суміш для приклеювання можна виготовити і вдома.
Загалом при виборі клею для шкіри та тканини він повинен відповідати таким вимогам:
- достатня в’язкість для утримання матеріалу;
- еластичність після висихання;
- стійкість до олій та води, якими періодично потрібно обробляти шкіру;
- стійкість до тепла, щоб шов не втратив своїх властивостей під сонячним промінням.
Щоб приклеїти тканину, використовують стандартні гумові засоби для шкіри. Також практикується використання клеїв для реставрації взуття та стрічок. Шматки тканини легко приклеювати двосторонніми стрічками або клейовою тканиною для шкіри по краях та швах.
Майстри використовують як клей для шкірозамінника та тканини ПВА – він створює прозору, тонку, стійку до впливів плівку. Для товстої шкіри, як на ремені, використовують наіритову суміш, яка відрізняється високим ступенем схоплювання.
Змішування клею своїми руками
Фахівці вважають за краще приклеювати шкірозамінник до тканини власноруч виготовленими сумішами. Це дозволяє регулювати густоту та час схоплювання.
Целулоїдну суміш можна виготовити з кіноплівки. У теплій воді з неї вимивають емульсію, розрізають на невеликі шматки, поміщають у скляні банки та заливають розчинником. Співвідношення має бути таким: 1 частина плівки на 2 або 3 частини ацетону чи амілацетату. Коли плівка розчиниться, отриманою рідиною можна клеїти екошкіру до тканини.

Рідка шкіра – дуже простий у застосуванні еластичний клей для шкіри та тканини, за допомогою якого легко приклеїти чи відновити покриття. Використовується для еластичних ділянок і дозволяє вносити корективи протягом 20 хвилин після нанесення.

Підготовка та приклеювання
Правильно приклеїти шкіру до тканини легко – суміші довго тверднуть, дозволяють коригування, а залишки клею або тканини можна видалити механічним шляхом після висихання. Для успішного приклеювання найважливіший етап – очищення. Також процес вимагає великої акуратності у тому випадку, якщо потрібно виправити невдалу роботу. Залишки клейової маси потрібно дбайливо видалити без пошкодження поверхні основи.
Щоб очистити поверхню, можна застосувати розчинники: частину тканини змочують ними і залишають на годину, після чого відтирають забруднення ганчіркою або м’якою щіткою. Суперклей добре видаляється аптечним димексидом. Дієвим способом буде нагрівання або заморожування, але штучну шкіру не можна піддавати сильному термічному впливу.

Усі хімічні засоби спочатку потрібно перевірити на непомітній ділянці – реакцію може дати барвник шкіри або її обробка. Переконавшись у безпеці засобу, можна розпочати очищення.
Коли поверхні, що приклеюються, очищені, можна вирізати потрібний клапоть тканини із запасом в кілька міліметрів, нанести клейову масу і притиснути до місця приклеювання. Дочекавшись висихання, видалити залишки матеріалів.
Відремонтувати шкіряні речі за допомогою клею буде дешевше і практичніше, ніж змінювати весь інтер’єр або викидати одяг.