Силіконова стрічка зовні схожа на прозору м’яку тасьму, що має приємну пружність. Ці властивості виробу роблять його практично непомітним на тканині та допомагають запобігти деформації зрізів. Елемент використовується при шитті речей із трикотажу, мережив, а також спідньої білизни. Щоб отримати потрібний ефект, важливо приклеїти силіконову стрічку до одягу правильно.
Коли потрібний виріб
Тасьма із силікону буде незамінною, якщо потрібно:
- зробити ефектну складку або рюш;
- запобігти розтягуванню та забезпечити щільне прилягання на одязі з трикотажу та на спідній білизні;
- зміцнити шви.
Цей аксесуар дозволяє досягти рівної та акуратної складки, тому річ щільно прилягає до тіла, не стискаючи рухів.
Пришити або приклеїти?
Випускається два види силіконових стрічок для одягу: звичайна та термоклейова. Більшість майстрів віддають перевагу першому варіанту, але у новачків при роботі з виробом можуть відзначатися такі складнощі:
- Неправильний вибір стібка. При частому прошиванні виріб втрачає свою еластичність, а рідкий крок не дає можливості зробити щільне прилягання до тканини.
- Прилипання до лапки. Досвідчені майстри для усунення зайвої липкості використовують тальк, а ось у початківців через прилипання шиття іноді «буксує», і в результаті утворюються негарні складки.
Якщо немає досвіду, але хочеться пошити гарну річ, яка прилягатиме в потрібних місцях, варто вибрати клейку стрічку з силікону.
Як правильно приклеювати тасьму із силікону
Щоб красиво і міцно приклеїти силіконову стрічку до одягу, потрібно дотримуватися такої послідовності дій:
- Відміряти необхідний шматок тасьми. Його розмір повинен збігтися з частиною одягу, де буде приклеєна стрічка.
- На твердій поверхні розкласти річ, на неї із вивороту укласти силіконову стрічку і прикрити папером.
- Розігріти праску. Температура підбирається за допомогою проби на невеликій ділянці, але вона повинна бути не вищою, ніж дозволена для цього типу тканини. Досвідчені майстри радять підбирати температурний режим на окремому клаптику зі шматочком тасьми із силікону.
- Прогладити силіконову стрічку, забезпечуючи її щільне прилягання до тканинної основи.
Клейкі стрічки бувають односторонніми та двосторонніми. Перші потрібні для зміцнення швів та запобігання розтягуванню, а другі скріплюють матеріали один з одним. Обидва види мають високу еластичність, працювати з ними зручно: достатньо розмістити стрічку на тканині з вивороту і правильно пропрасувати.