Люди, які тільки вселилися в нове житло, ніколи не знають проблем із засорами в каналізації. Але з плином часу немає таких, які хоча б раз у житті не стикалися з проблемою, як усунути засмічення у раковині.
Причини
Найперша причина – це потрапляння часток їжі у злив та їх осідання. З часом ці частки покриваються вапняним осадом та твердіють.
Ще однією поширеною причиною забруднень є техногенна. Виникає у разі, коли зливна труба встановлена не під правильним ухилом або відбулося її зміщення, деформація. В результаті це призводить до неправильної експлуатації зливної системи, що і є причиною появи засмічень.
Відсутність протягом тривалого періоду профілактичних заходів щодо очищення каналізаційної системи також є причиною засмічення. Відбувається повільне накопичення сміття в стічних трубах, у результаті утворюється корок.
Що робити, щоб усунути засмічення у раковині
Для початку треба визначити масштаб проблеми. Якщо вода повільно, але проходить, значить, засмічення невелике й усунути його буде нескладно. Тут допоможе вантуз. В основі його дії лежить закон гідродинаміки. В результаті підвищення тиску в системі виникають гідроудари, які проштовхують пробку, що утворилася. Злив швидко почне заповнюватися повітрям, що супроводжується відповідними звуками.
Застосування хімічних засобів
Для профілактики появи, а також для усунення засмічень, що з’явилися, необхідно використовувати різні хімічні засоби. Найбільш популярним таким засобом є всім добре відомий Крот. Застосовують його в такий спосіб:
- На ніч засіб засипають у злив раковини.
- Вранці добре промивають злив великим напором води.
Даний вид прочистки може не дати результату після першого застосування. Тому цю маніпуляцію з хімічним засобом доведеться повторити.
Механічне чищення
Усунути засмічення, якщо вода взагалі не проходить, можна за допомоги шматка сталевого дроту. Для цього існують спеціальні троси, які використовуються для усунення засорів.
Якщо ж у вас такого немає, можна зробити невеликий аналог. Для виготовлення необхідно використовувати щонайменше три шматки твердого дроту, які скрутити один з одним для утворення тросика. Такого виду конструкція занурюється в злив раковини та спіральними рухами проштовхується по зливу, а потім ривками дістається назовні. Якщо така робота не дала видимого результату, можна повторити процедуру знову. При проведенні прочищення у такий спосіб необхідно намагатися тримати трос у натягнутому стані, інакше він упреться об стінку труби та погнеться.
Очищаємо від бруду сифон та відстійник
Очищення такої частини зливної системи, як сифон, є необхідною роботою, яку треба проводити не рідше одного разу на пів року. Вона зовсім не складна і потребує мало часу. Для цього необхідно відкрутити верхнє та нижнє утримувальні кільця та від’єднати сифон від труби.
Будьте обережні при проведенні такої роботи, щоб не втратити прокладки, які підкладаються під кільце. В іншому випадку після прочистки сифона вас відвідає нова проблема – протікання зливної труби. Тоді вам доведеться знову поратися з раковиною.
Нетрадиційний спосіб
Деякі люди проводять очищення раковини навіть із застосуванням пилососа. У такому випадку шланг порохотяга приєднують до видувного отвору, а другий кінець вставляють у злив раковини. Очищення у такий спосіб проводять протягом 2-3 хвилин.
Народні засоби
Коли ви тривалий час не можете впоратися із засміченням, можна вдатися до допомоги народних засобів.
Візьміть гарну жменю звичайної харчової соди та засипте нею злив раковини. Коли сода опиниться у трубі, залийте її половиною склянки оцту. У результаті відбудеться хімічна реакція, що супроводжується виділенням газу та бульбашок. Вони допоможуть видалити забруднення зі стін труби. Потім протягом 5 хвилин промивати раковину великим напором води.
Профілактика появи засорів
Найчастіше причиною засмічення раковини є закоркування труб. Щоб запобігти появі такої ситуації, необхідно намагатися не зливати в раковину залишки їжі, масло та жир з посуду. Все це краще відправляти в унітаз.
Щоб знизити кількість сміття, що потрапляє до зливу, необхідно встановити спеціальні сіточки, які в широкому асортименті представлені в магазинах сантехніки. Також бажано кілька разів на місяць промивати злив раковини окропом (не застосовувати для пластикових!).
При повній заміні каналізаційної системи краще віддавати перевагу пластиковим трубам та зливам. Елементи системи з даного матеріалу є довговічнішими та не схильні до корозії.
Застосування цих профілактичних заходів зведе до мінімуму появу засмічень водопровідної системи.