Бойлер – незамінна техніка для мешканців міських квартир, у яких у літній період відключають гарячу воду, та власників приватних будинків, де немає центрального гарячого водопостачання. Водонагрівач дозволяє створити комфорт та затишок. Щоб правильно вибрати бойлер, потрібно знати важливі нюанси та особливості приладу.
Види бойлерів за типом нагріву
Водонагрівачі можуть бути газовими чи електричними. Перший варіант працює за типом газової колонки. Найбільшу популярність серед споживачів мають електричні моделі.
За типом нагріву бойлери поділяють на:
- накопичувальні;
- проточні.
Роблячи вибір між цими двома типами, слід розуміти, що проточний бойлер нагріває воду миттєво. Вода стикається відразу з теном і виходить із крана вже гаряча.
До переваг такого пристрою належать:
- компактний розмір;
- швидке нагрівання;
- економія електроенергії – вода нагрівається лише тоді, коли це потрібно, а в решту часу прилад перебуває у неробочому стані;
- гаряча вода ніколи не закінчиться, на відміну від накопичувальних баків.
Мінусами проточного бойлера вважаються:
- Висока потужність (може стати проблемою у будинках зі старою проводкою).
- У бойлері має бути обмежувач, щоб уникнути сильного перегріву води.
Накопичувальні водонагрівачі більше за розміром, ніж проточні. Вони мають великий бак, у якому знаходиться гаряча вода. Коли відкривається кран, вода з бойлера надходить вже розведена.
Нагрівачі такого типу відрізняються один від одного місткістю бачка. Вони можуть бути від 10 до 200 л. Вибирати потрібну модель можна, орієнтуючись на кількість осіб, які проживають у сім’ї. У середньому одного мешканця припадає 50 л.
Водонагрівачі понад 150 літрів купують найчастіше у приватні будинки. Їх не монтують на стіну, а ставлять на підлогу через велику вагу. Такий обсяг забезпечить гарячою водою сім’ю із 6 осіб і більше.
Якість внутрішнього покриття
При виборі моделі має значення внутрішня поверхня бака. Це важливий момент, оскільки вона постійно піддається дії води. Матеріал поверхні не повинен піддаватися корозії. В магазинах представлені прилади з внутрішнім наповненням із:
- пластика;
- титану;
- емалі;
- склокераміки;
- нержавіючої сталі.
Найдешевші варіанти – це бойлери із пластиковим напиленням. Але вони не надто надійні. Найкраще зупинити вибір на нержавійці. Компанії-виробники гарантують 10 років служби покриття.
Бак з емалевим покриттям за якістю аналогічний нержавіючому. До емалі додаються спеціальні присадки, які дають їй відсоток теплового розширення такий самий, як у сталі. Пластик і склокераміку багато фахівців не радять, оскільки ці матеріали можуть ушкоджуватися через перепади температур.
Додаткові опції
На зручність користування бойлером впливає обладнання додатковими функціями. Це можуть бути:
- Захист від перегріву – важлива функція безпеки.
- Якщо прилад купується в будинок, в якому не завжди проживатимуть у зимовий період, потрібно подбати про наявність режиму незамерзання.
- Таймер – функція є актуальною для накопичувальних приладів. Вона запускає нагрів води вночі, коли електроенергія розраховується за зниженим тарифом. Таймер потрібен тим, хто має двофазний лічильник.
Важливо звернути увагу на рівень захисту від вологи. Якщо бойлер встановлюється у ванній кімнаті, ступінь має бути максимальним.
Знання основних характеристик водонагрівачів допоможе зробити правильний вибір при покупці.