В оформленні дитячої кімнати важливо все – оздоблювальні матеріали, текстиль, меблі. Одним із варіантів організації спального місця є двоярусне ліжко. До цього рішення часто приходять багатодітні сім’ї та власники малогабаритних квартир. Але вибрати двоярусне ліжко у дитячу кімнату потрібно не лише для практичності, але й із прагнення покращити умови відпочинку для дітей.
Переваги
Двоярусна модель приваблює нестандартним зовнішнім виглядом та функціональністю. Переваги:
- раціональне використання простору;
- компактність;
- різноманітний дизайн.
Основний плюс двоярусної конструкції – економія корисної площі. Компактність та можливість поєднати кілька предметів в одному робить двоповерхове ліжко пріоритетним варіантом для квартир з дефіцитом житлової площі.
Існує безліч варіантів виконання меблів, але всі вони об’єднані простотою та зручністю для дітей. Найзвичніший та класичний різновид – два спальних місця, одне над іншим, зі сходами для підняття нагору. У продажу можна знайти та цікавіші моделі:
- Спальні місця можуть розташовуватися не паралельно один одному, а перпендикулярно – хрест-навхрест. У малюка на нижній полиці з’являється відкритий простір, а під верхнім місцем можна розмістити столик або шафку.
- Спальні місця розташовані один над одним, але зрушені праворуч або ліворуч.
Двоповерхову модель можна купити не тільки для двох дітей, але й для використання усієї родини. На нижньому поверсі буде розміщено розкладний диван для батьків, а зверху – місце для відпочинку малюка.
Зручний різновид – ліжко-горище. Воно розраховано на одну дитину. Варіант дуже функціональний для дитячої кімнати: унизу можна розмістити письмовий стіл, шафу для речей та іграшок, спортивний куточок або ігрову зону.
Якщо батьки керуються практичністю, то у дітей другий поверх викликає інтерес та захоплення. Дітям подобається спати на другому поверсі, уявляючи себе героями фільмів та ігор. На думку психологів, спільне використання ліжка двома дітьми сприяє соціальному розвитку. Діти вчаться домовлятися, не заважати одне одному, шанувати чужі інтереси.
Читайте також: Як обрати письмовий стіл для школяра
Недоліки
Поширена думка, що двоповерхові ліжка не слід купувати дітям віком до 4 років. Таке вікове обмеження пов’язане із безпекою. Хоча у конструкції передбачені борти, а до якості продукції висуваються високі вимоги, батькам треба враховувати ризик травматизму. Небезпеку може становити непродумана конструкція сходів, надмірна висота верхнього поверху, відсутність поручнів.
Недоліком двоярусних типів ліжок є орієнтованість виробників переважно на малюків. Тому придбання такої моделі може бути нерентабельним – у міру дорослішання дитини доведеться купувати нові меблі.
Критерії вибору
Правильно вибрати двоярусне ліжко легко, якщо звернути увагу на ряд моментів:
- Конструкція. Існують різноманітні моделі двоповерхових ліжок, де спальні місця розташовані паралельно, перпендикулярно, одне над одним.
- Функціональність. Зараз великий інтерес викликають універсальні вироби, які поєднують кілька функціональних можливостей. Дитяче ліжко може бути поєднане з диванчиком, шафою, тумбою. Бувають конструкції, оснащені пристроями для фізичних вправ – канатом, шведською стінкою, турніком.
- Безпека. Особливу увагу при виборі треба приділяти безпеці, оскільки падіння з висоти другого поверху може призвести до забоїв та навіть переломів. Ліжко має бути виконане з якісних деталей, з’єднаних надійними кріпленнями. При покупці його треба перевірити на геометрію та на стійкість – похитати та потрясти. Потрібно переконатися у гладкості поверхонь, відсутності гострих кутів та елементів кріплення, що виступають.
- Бортики. Дитячі ліжечка завжди мають борти, що захищають дитину від падіння під час сну. Вони повинні бути міцними та досить високими. У більшості моделей висота бортиків становить близько 30 см. Але укладання матраца зменшить відстань до краю. Цей момент треба враховувати при виборі матраца, який не повинен бути дуже товстим.
- Матеріали. При виготовленні предметів дитячих меблів використовують екологічні та гіпоалергенні матеріали. Неприпустимим є виділення токсичних речовин, шкідливих для здоров’я. З цього погляду найкращі натуральне дерево, метал, плити МДФ, ДСП, ЛДСП.
- Сходи на другий поверх. Це важливий фактор безпеки та зручності. Вони не повинні хитатися та ковзати. Сходинки повинні відповідати стопі дитини з проміжками оптимальної ширини. У занадто широкі дитина може провалитися, а у вузьких застрягне ніжка. Бажано обирати драбину із зручними поручнями.
- Розміри. Стандартні конструкції мають довжину 2 метри та ширину до 1 метра. Для малюків підходять розміри 120х60 см та 140х70 см. Вибираючи товар, треба оцінити всі варіанти його використання – як дитина лежатиме, забиратиметься сходами, сидітиме внизу, заправлятиме ліжко на верхньому поверсі. Спальні місця повинні бути зручними для кожної дитини та не громіздкими, з оптимальною відстанню між поверхами – безпечною для верхнього мешканця та комфортною для нижнього.
- Дизайн. Для розташування у спільній кімнаті краще віддати перевагу нейтральному дизайну, що гармоніює з іншими предметами інтер’єру. Якщо є окрема дитяча, можна вибрати фантазійну модель. У продажу є цікаві, яскраві вироби як простих, так і хитромудрих форм – у вигляді будиночка, машини, автобуса.
Меблі треба вибирати не тільки якісні та зручні. Ліжко має подобатися дітям, тому рекомендується купувати його всією сім’єю. При покупці слід перевіряти сертифікат якості та надання гарантії, віддаючи перевагу перевіреним виробникам з гарною репутацією на ринку.