Обираємо пилосос правильно: що потрібно знати

Всюдисущий пил – це постійний супутник нашого життя. Більш того, головним джерелом побутового пилу в будинку є сама людина. Тому боротьба із пилом – основа здорового мікроклімату. Питання, як вибрати пилосос, щоб наводити лад було зручно, дуже важливе. Правильність відповіді впливає на ефективність прибирання і термін служби техніки.

пилосос

Хороший порохотяг легко вирішує проблему чистоти. Він є основним інструментом для позбавлення від пилу і сміття на всіх видах покриттів: паркет, лінолеум, килими. Така модель, як робот-пилосос, робить прибирання в автоматичному режимі і позбавляє людину клопоту.

Найкращий пилосос – що мається на увазі

Сучасні магазини пропонують величезний вибір різних пилососів. Але немає таких критеріїв, які б дозволяли однозначно сказати, як вибрати найкращий пилосос для дому. Прилади відрізняються один від одного:

  • вагою;
  • розмірами;
  • об’ємом пилозбірників;
  • формою корпусу;
  • принципом роботи;
  • потужністю;
  • споживанням електроенергії;
  • здатністю до пиловловлення.

Потреби покупців також різні. Хтось віддає пріоритет енергоефективності, комусь потрібне потужне всмоктування (наприклад, для чищення диванів та ворсистих килимів від шерсті домашніх улюбленців). Залежно від цих переваг і визначається відповідь на питання, який вибрати пилосос.

Покупців найбільше хвилює, щоб пилосос якнайретельніше збирав пил і бруд із підлоги та меблів. Чим потужніший двигун, тим ефективніше всмоктуються частинки сміття. Пристрої, які заведено відносити до категорії «хороших», мають потужність двигуна до 220 Вт, а потужність всмоктування може досягати 500 Вт.

потужний пилосмок

Однак потужність всмоктування не можна назвати основним показником якості. Цей параметр не завжди означає ретельність очищення. Енергоефективність пилососів регулюється міжнародними стандартами. Відповідно до цих вимог на етикетці вказується співвідношення споживаної енергії та ефективність очищення. Ці ж постанови вимагають вказувати індекс пиловловлення. Саме він, а не потужність пилососу, дає характеристику якості очищення.

Класифікація та види

Побутовий пилосос – основа щоденного прибирання у квартирі. Традиційні та інтернет-магазини пропонують безліч моделей, що відрізняються ціною, розмірами, конструкцією. Щоб дізнатися, який пилосос кращий для вас, потрібно познайомитися з основами класифікації цих приладів.

Для сухого чищення

порохотяг для сухого прибирання

Основа конструкції – вакуумний вентилятор, мішок для збору сміття, система фільтрів. Потужність всмоктування становить до 25% від загальної потужності двигуна. У набір входять різні насадки, пристосовані для чищення відповідних предметів та поверхонь.

Мийні

мийний пилосмок

Оснащені резервуаром, в який заливається миючий засіб, і другою ємністю для збору брудної води. Розчин розпорошується, і краплі під тиском розподіляються по поверхні, що очищається, вбирають у себе бруд. Потім всмоктуються назад у шланг і направляються в резервуар для відпрацьованого розчину.

Для моделей для вологого прибирання потрібно використовувати не звичайну воду, а мийні засоби, які рекомендує виробник. Це збільшує термін служби апарату. Неспеціалізовані чи саморобні мийні засоби можуть спричинити поломку.

З аквафільтром

пилосмок з аквафільтром

Моделі з аквафільтром забезпечують мінімальний зворотний викид пилу. Під час збирання вони також виробляють додаткове зволоження повітря.

Вбудовані

пилосмок вбудований в стіну

Зручні для підтримки чистоти у великих квартирах та котеджах. Основний силовий агрегат виноситься в технічне приміщення (на балкон або підвал), а від нього відгалужуються канали, які можна приховати в підлозі або стінах. Шланг-насадка підключається до виходу каналу (пневморозетки), і прибирання проводиться як завжди. Шуму при цьому не чути, оскільки силовий агрегат розташований далеко.

Роботи-пилососи

робот пилосос

Пристрій схожий на круглу подушку. Самостійно орієнтується у просторі, безперервно рухається та збирає з підлоги пил, волосся, шерсть, сміття. Може проникати під шафи, ліжка та інші важкодоступні місця. Швидкість очищення становить 40 кв. см/сек.

З пароочисником

порохотяг з пароочисником

Здійснює глибоке очищення за допомогою гарячої пари. Здатний видаляти забруднення, що в’їлися, але при цьому необхідно уважно стежити за тим, щоб не пошкодити парою поверхні, які не переносять високої температури (лаковане дерево, ламінат, синтетичні матеріали).

На що звертати увагу

Пилосос – це велика побутова техніка, ціна на яку може бути дуже високою. Перед тим як вибрати пилосос, потрібно відразу визначитися, яка з характеристик є ключовою – рівень шуму, алергенність, вага, необхідність пересуватися сходами і збирати шерсть хатніх тварин.

Шум

Потужні пилососи, здатні всмоктувати все до останньої порошинки, часто бувають настільки гучними, що прибирання не можна робити рано вранці і пізно ввечері, інакше ви потурбуєте сусідів. Якщо вам необхідно дотримуватись тиші, потрібно звертати увагу на рівень шуму, зазначений у паспорті пристрою. Тихими вважаються конструкції, що працюють на рівні 65 дБ (еквівалентно гучній розмові).

шум пилососа

Малошумну техніку випускають Samsung, Thomas, Dyson, Tefal, Electrolux, Bosch. Наприклад, Bosch BGL8SIL59D має шумність лише 59 дБ. Його робота не чутна навіть у сусідній кімнаті.

Алергогенність

Пилосос всмоктує пил – це основа його роботи. Але при цьому частина зібраного сміття неминуче вилітає назад разом із відпрацьованим повітрям. Частинки кружляють, поки не осядуть. У людей, які страждають на алергію, це може спровокувати напад.

Щоб не допустити загострення хвороби після кожного прибирання, необхідно придбати варіант не з мікрофільтром, а з HEPA-фільтром або з технологією Anti-Allergy Complete Seal. Сертифіковані фільтри видаляють до 99,97% пилових частинок розміром менше 0,3 мкм. Затримується навіть квітковий пилок.

пилосмок проти алергії

HEPA-фільтри бувають:

  • целюлозні – їх мити не можна;
  • синтетичні – такі, що миються.

На упаковках друкується попередження про те, чи цей фільтр переносить миття. Міняти дані деталі потрібно раз на пів року, інакше вони не забезпечуватимуть належного очищення повітря, й напад алергії все одно почнеться.

Одним з найбільш відповідних для алергіків є пилосос Shark Navigator NV356E.

Вага

Робити прибирання на великій площі, тягаючи на собі важку техніку, – втомливе заняття. Для просторих будинків більше підходять полегшені моделі, такі як німецький Soniclean Galaxy 1150 з гумовими коліщатками та автоматичним перемотуванням шнура.

Рух сходами

Багато приватних будинків і навіть міських квартир мають сходи. Для такого простору підійдуть балонні пилососи.

Шерсть домашніх тварин

Цей вид побутового сміття піддається не будь-якій моделі. Більше того, деякі апарати шерстю просто засмічуються та виходять з ладу. Для боротьби з шерстинками потрібні спеціальні насадки. Також необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, що додається до техніки. У ній буде вказано, чи підходить пристрій для збирання шерсті.

пилосос для збору шерсті

Проблеми зі спиною

Якщо людині не рекомендується нахилятися, то пилососи, з якими доводиться працювати зігнувшись, не підходять. У цьому випадку необхідно придбати вертикальну модель. Вони бувають бездротовими, а також працюють від розетки. Ручка такого пристрою знаходиться у людини в руках, а щітка впирається у підлогу, важке обладнання відсутнє. Єдиний недолік – мінімальний обсяг контейнера для сміття.

До популярних варіантів відносяться:

  • легкий Okami V50 Ultra;
  • бюджетний Kitfort KT-586;
  • полегшений Home Element HE-VC1813 (вага всього1,4 кг);
  • тихий та компактний Deerma DX700;
  • багатофункціональний Arnica Merlin Pro.

Тверда підлога або килими

Майже всі основні моделі пилососів краще підходять для одного виду підлоги й гірше – для іншого. Універсальні варіанти мають підвищену вартість. Якщо необхідно забезпечити однаково ретельне прибирання паркетів та цінних килимів, то зазвичай доводиться купувати два різні пилососи.

пилосос для килимів

Для паркетів краще купити робот-пилосос чи спеціальні моделі брендів Thomas, Bork чи Karcher. Роботи сьогодні – справжній хіт. Ціни на них за кілька років сильно впали, і пристрої перестали бути предметом розкоші. Це ідеальний варіант для тих, хто не любить прибирання, і для тих, кому важко рухатися (наприклад, людей похилого віку).

Мішок або контейнер

Залежно від типу пристрою, в якому збирається пил, пилосмоки поділяються на такі типи:

  • з мішком;
  • із контейнером.

Відмінності з-поміж них досить істотні. Конструкції з мішком найпоширеніші. Мішки-пилозбірники можуть бути одноразовими та багаторазовими:

  • Одноразовий пилозбірник позбавляє неприємної процедури очищення. Щойно він заповнюється, його від’єднують та викидають. Одноразові мішки робляться з паперу, тому прання неможливе. Після викидання мішка доводиться купувати новий, причому він має відповідати моделі пилососу. Але проблем із покупкою не виникає. Ціни на такі вироби низькі, магазини пропонують великий вибір для всіх основних моделей.
  • Багаторазові мішки доводиться регулярно витрушувати, прати та сушити. Але служити вони можуть багато років при належному догляді.

Якщо метушня з мішками здається зайвою, можна вибрати пилосос без мішка. Тут сміття збирається у спеціальний резервуар-контейнер. У більшості випадків він виконаний із прозорого або напівпрозорого пластику, щоб легко можна було контролювати заповненість. Деякі моделі оснащуються контейнерами, розділеними на два відсіки. В одному автоматично збирається велике сміття, в іншому – дрібний пил.

пилосос з контейнерами Бош

Переваги контейнерів:

  • немає необхідності купувати додаткові витратні матеріали;
  • не потрібно прати мішок (він відсутній);
  • контейнер не потребує прання – його просто витрушують;
  • під час роботи повністю відсутній запах.

До незручностей можна віднести ризик пошкодження контейнера жорстким сміттям (для мішків це некритично – завжди можна купити новий) та необхідність ретельного догляду за фільтрами.

Окрема категорія пилососів – моделі для ламінату

Ламінатна підлога дуже популярна. Догляд за нею простий, але миття вона переносить погано. Ламінат від вогкості деформується та здувається. Для його прибирання найкраще підходять моделі пилососів для сухого чищення, а також ті варіанти, до яких входять щітки з позначкою «для ламінату». При цьому пилососити підлогу потрібно саме цією щіткою, оскільки інші можуть подряпати покриття.

Щітки для ламінату мають спеціальні гумові або ворсові накладки, що захищають підлогу від пошкоджень.

Для посилення ефекту від збирання ламінат рекомендується періодично натирати спеціальними складами, які відштовхують пил. Це покращує всмоктування сміття.

пилосос для ламінату

Деякі миючі пилососи також мають у комплекті щітки для ламінату. Але їх можна використовувати тільки для видів, які переносять вологе прибирання. Крім того, якщо використовується миючий апарат, то раз на рік потрібно обробляти стики між аркушами ламінату спеціальною затиркою, що забезпечує герметичність.

Якщо в миючому пилососі відсутня функція сушіння поверхні, то після збирання потрібно вручну протерти ламінат сухою ганчіркою.

З доглядом за ламінатом добре справляються пилососи-роботи. Гумові коліщатка не дряпають покриття, тому робот легко маневрує по підлозі, підбираючи всі порошинки. Але роботи з пластиковими чи металевими коліщатками не підходять.

Вибір пилососу для ламінату потребує особливої уваги. Потрібно обов’язково проконсультуватися з продавцем або ретельно вивчити інструкцію.

Основні параметри вибору

Якщо коротко перерахувати основні параметри, що визначають вибір пилососа, то вийде такий перелік:

  • габарити;
  • шумність;
  • енергоефективність;
  • тип фільтра;
  • ємність пилозбірника;
  • кількість насадок;
  • наявність додаткових функцій.

Важливим параметром є бренд. До рейтингу кращих виробників побутової техніки входять такі фірми:

  • Samsung – великий асортимент, багатий функціонал, довгий гарантійний термін, доступні ціни;
  • Bosch – найбільший асортимент у всіх цінових категоріях, дешеві витратні матеріали, посилена економія електроенергії;
  • Philips – покращена ергономічність, потужні малошумні двигуни, телескопічні трубки;
  • Xiaomi – висока функціональність, низькі ціни, є моделі, що управляються за допомогою смартфона;
  • Karcher – німецька якість, безліч корисних функцій, широка лінійка пристроїв для різних цілей (прибирання у квартирі, автомобілі, комерційних приміщеннях);
  • Thomas – креативний дизайн, підвищена всмоктувальна здатність, активне використання аквафільтрів.

При покупці в магазині потрібно обов’язково уточнити наявність гарантії на техніку, що купується. Як правило, виробники дають гарантійний термін служби близько 5 років, а на деякі деталі, наприклад, мотор – 10 років. У середньому якісна техніка працює 8 років.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.