Якщо ви ще не знаєте, як буде виглядати ванна кімната після ремонту, це легко виправити. Для початку потрібно розібратися у тонкощах вибору плитки, адже саме цей матеріал є найголовнішим в оздобленні вологого приміщення. Розберемося, як вибрати плитку для ванної, щоб вона виглядала гарно та прослужила максимально довго.

Моменти, на які потрібно звернути увагу
Вибирати кахель слід особливо уважно. Крім зовнішнього вигляду плитки, потрібно обов’язково врахувати нюанси при експлуатації.
Про що говорить інформація на пакуванні
Відомості про те, якими характеристиками володіє плитка, вказані на упаковці. Найчастіше вони зображені у вигляді піктограм. Наприклад, якщо ви побачили малюнок ноги на темному або заштрихованому тлі, то цей кахель має велику зносостійкість. Його можна використовувати як для стін, так і для підлоги. Зображення долоні на пакуванні говорить про те, що матеріал підходить тільки для стін.

Ступінь утримання вологи
Зверніть увагу на пористість зовнішньої сторони плитки: якщо пор мало, то вона не буде утримувати у собі велику кількість вологи. Це добре, такий матеріал прослужить довго та не відклеїться.

Зворотній бік
Зворотний бік плитки має бути рівним, без опуклостей та пошкоджень. В іншому випадку встановити її акуратно не вийде.
Якість малюнка
Сучасна та якісна плитка має зображення, нанесене за допомогою новітніх технологій. Тому воно не повинно бути тьмяним або нерівномірним.

Спеціальні характеристики
Важливим критерієм є стійкість до зношування. Кахель має п’ять класів, які нумеруються латинськими цифрами від I до V. Плитку класів IV та V можна вибрати для застосування у будь-яких будівлях та приміщеннях, у тому числі тих, де підвищена вологість.
Відмінність підлогового покриття від настінного
Покриття для підлоги має більшу міцність та стійкість до зношування. Плитка на підлогу здатна витримувати великі навантаження та характеризується такими критеріями:
- зносостійкість;
- здатність переносити обробку хімічними речовинами.
Ці вимоги дотримані у керамограніта, який перевершує за якістю та показниками звичайну керамічну плитку. Останню завжди використовують тільки для стін.

Вибір виробника
Керамічна та керамогранітна плитка виробляється в Італії, Іспанії, Туреччини, Литві, Словаччині. Італійська продукція вважається високоякісною, її виробляє близько чотирьохсот різних фабрик. Турецька має широку популярність у всьому світі. Іспанська є брендовою, литовська вирізняється хорошими технічними характеристиками. А словацький матеріал відомий оригінальним дизайном та високими експлуатаційними параметрами.

Міркуємо над кольором
Загальне враження про ванну кімнату створює колір кахельного покриття. Потрібно, щоб у ванній панував затишок та комфорт. Правильно вибрати відтінок – вже пів справи:
- Плитка білого кольору є класичним варіантом, але деяким вона здається нудною. Білим кольором можна візуально розширити маленький простір та поєднувати його з будь-якими іншими. Слід тільки уникати повністю холодного білого, а вибирати відтінки «слонова кістка», «пряжене молоко», «вершки».
- Плитка блакитного та зеленого кольорів створить ефект свіжості. Особливо приємно буде зайти у ванну кімнату у жаркий день та відчути ніжну прохолоду.
- Відтінки коричневого зроблять ванну кімнату затишною та теплою.
- Яскраві кольори рекомендується розбавляти більш спокійними, а не повністю викладати такий плиткою приміщення.
- Плитка чорного та сірих відтінків зменшить простір та буде діяти трохи гнітюче. Вибирайте такий колір, якщо ванна має вікно, та також розбавляйте його іншими, більш теплими.

Розміри кахлю
Якщо ванна кімната велика, то розмір плитки не має особливого значення. У цьому випадку можна вибрати велику або дрібну плитку, панно з керамічних деталей, мозаїчні облицювання.

Мозаїка надає затишок великій ванній кімнаті та робить простір вужчим. За допомогою неї можна викласти візерунок та навіть облицювати сантехніку або меблі.
Особливості стилю
Дизайн є важливим критерієм при виборі. Тут існує кілька постійних дизайнерських рішень:
- Класика. Варіант, який виглядає вдало завжди. Верхню частину приміщення обробляють більш світлою плиткою, а нижню – темнішою. Перехід підкреслюється бордюрним кахлем. Плитка для підлоги у даному випадку вибирається темного кольору, він може гармоніювати з нижньою частиною стіни.
- Природні мотиви. Тут підійде матеріал теплих відтінків. У комплект до однотонної плитки підбирають елементи з природним та морським зображенням. Наприклад, на зеленому кахлі різних відтінків буде добре виглядати плитка із зображенням бамбука. Тему моря можна передати мозаїкою або зробити панно.
- Східні ноти. Яскрава насичена плитка золотого, червоного, фіолетового, жовтого кольорів створить екзотичний ефект та східну ауру. Мозаїка додасть глибини. Крім облицювання, для «східної» ванної кімнати потрібно вибрати яскраву сантехніку та меблі.

Особливості підбору плитки для маленького приміщення
Невелику ванну кімнату можна зробити затишною та красивою, використовуючи кахель світлих відтінків з декоративними елементами: бордюри, панно, мозаїчна плитка тощо. Не варто грати на контрастах – це також візуально зменшить простір. Як варіант можна використовувати дзеркальні плиткові елементи, які додадуть світла та простору. Тим, хто не бажає постійно спостерігати себе у різних шматочках дзеркала, рекомендується вибрати для оздоблення приміщення матеріали більш насичених кольорів.

Прикрасять ванну кімнату невеликі малюнки, вертикальні смуги – світлі та яскраві по черзі. Цільне панно підійде для вузького приміщення та візуально наблизить стіну до спостерігача. Плитка середнього розміру у маленькій ванній буде доречною.
Будь-яке покриття вибирайте так, щоб його не підганяти.
Економно розраховуємо кількість матеріалу
Щоб визначитися, яка кількість матеріалу знадобиться, потрібно слідувати інструкції:
- Правильно виміряйте площу, яка потребує облицювання. Підсумуйте площу стін та підлоги, відніміть розмір дверного отвору.
- Уточніть розміри того плиткового покриття, яке вже вибрано. Порахуйте, скільки плиток буде потрібно на один квадратний метр.
- Розрахуйте потрібну кількість плитки шляхом множення.
- Не забудьте докупити невеликий запас.
- Враховуйте вимушену обрізку, бо цей фактор збільшує розрахунок приблизно на 10-12%.
Крім плитки, вам знадобляться спеціальний клей, шпателі, хрестики для люзів, гумовий молоток для кладки, склоріз.

Вирішуючи, як правильно вибрати плитку для ванної, візьміть на озброєння ще декілька порад:
- Не намагайтеся заощадити, адже ремонт ванної кімнати робиться надовго, а дешеві матеріали не виправдають термін служби.
- Під час покупки уважно перевірте цілісність плиткового покриття, переконайтеся, що весь матеріал потрібного кольору та фактури.
- Здійснюйте відразу повну закупівлю у надійних виробників або постачальників. Дізнайтеся про наявність гарантії.
Правильно підібране та якісне плиткове покриття здатне створити потрібний настрій та прикрасити ванну кімнату. Якщо всі критерії вибору точно прораховані, то ремонт, про який ви мріяли, неодмінно стане бувальщиною.