За частих перепадів якості струму в централізованій мережі багато хто задається питанням, як вибрати стабілізатор напруги. При оцінці моделей стабілізаторів рекомендується враховувати низку основних технічних параметрів, а також заявлений виробником термін експлуатації. Для того щоб придбати якісний прилад, який прослужить не один рік, варто віддавати перевагу продукції перевірених торгових марок. До списку провідних виробників стабілізаторів обладнання входять Сінус, Volta, Мережик, Vitals та інші бренди.
Що таке стабілізатор і яке якого призначення
Стабілізатор – побутовий пристрій, який використовуються для нормалізації напруги в електричній мережі. Якщо показники вхідної напруги періодично коливаються протягом доби, використання спеціального обладнання дозволить запобігти передчасному виходу з ладу електричних приладів.
Класифікація стабілізаторів
Існують декілька основних видів приладів для нормалізації напруги в електромережі:
- електронні;
- електромеханічні;
- інверторні;
- релейні;
- ферорезонансні.
Моделі релейного типу на сьогодні є найбільш поширеними. Вони надійні, стійкі до перевантажень та відрізняються високою точністю роботи. Більшість моделей з бюджетного сегменту є електромеханічними приладами. Разом із тим вони забезпечують високу швидкість регулювання напруги та непогану точність. Завдяки відсутності механічних компонентів, електронні варіанти мають більш тривалий термін експлуатації. Інверторні моделі гарантують постійне перетворення напруги і майже миттєву реакцію на дії користувача. У ферорезонансних стабілізаторах регулювання напруги відбувається без розривання фази, крім того, вони демонструють доволі високу швидкість роботи.

Ключові критерії вибору
Розглядаючи представлені на ринку стабілізатори напруги, рекомендується звертати увагу на наступні аспекти:
- кількість фаз в електромережі;
- вихідна потужність приладу;
- максимальне відхилення на виході (точність нормалізації);
- діапазон робочої напруги (визначте верхню та нижню межу);
- зручність системи управління.
Перед тим як вибрати стабілізатор для будинку, зробіть підрахунок загального об’єму енергії, споживаної всіма працюючими електроприладами. Також необхідно попередньо подбати про створення сприятливих умов для ефективного функціонування обладнання (прийнятна температура та вологість повітря).
Нюанси підбору приладу для холодильників і газових котлів
Часто власників чутливої техніки турбує питання, як правильно вибрати стабілізатор напруги для холодильника. Для вибору підхожого варіанту експерти рекомендують номінальну потужність холодильної шафи помножити на чотири. Мінімально необхідна потужність для однокомпресорних холодильників – 950 Вт (або 1200 ВА).
Стабілізатор напруги для газового котла з обігрівальною потужністю 25 кВт для стабільного та ефективного функціонування повинен мати номінальну потужність не менше 400 Вт. Для цієї мети підходять однофазні прилади для нормалізації напруги. При підключенні циркуляційного насосу, визначаючи необхідний показник потужності, потрібно також враховувати його номінальну потужність.
Найкращі стабілізатори для використання вдома
Пропонуємо підбірку цікавих моделей техніки для побутових потреб.
Герц ПРО 36-3-160А
Дана модель стабілізатора має робочий діапазон від 120 до 280 В і рівень захисту від вологи та пилу IP20. Також у приладі реалізовані системи захисту, які запобігають екстремальним перепадам напруги і перегріву. Це оптимальне рішення для квартири.
Ресанта LUX АСН-1000Н/1-Ц
Пристрій потужністю 1 кВт гарантує безперебійну роботу електричного побутового обладнання. Робочий діапазон напруги – від 140 до 260 В. Реалізовані цифрові індикатори вхідної та вихідної напруги. Завдяки зручним і надійним кріпленням є можливість розташувати цей стабілізатор на стіні. Надійний варіант для пральної машини і для котла.
Rucelf КОТЕЛ-600
Модель працює в робочому діапазоні напруги 150-250 В, максимальна похибка вирівнювання –8%. На корпусі приладу знаходиться цифровий індикатор, також присутня система захисту від перевантажень. Підходить для холодильника та іншої потужної побутової техніки.
Ресанта LUX АСН-500Н/1-Ц
Релейний стабілізатор компактних розмірів, який видає неспотворену синусоїду. Прилад має діапазон робочої напруги 140-260 В. Ще однією важливою перевагою моделі є висока швидкість реагування (6 мс). Додаткову користь додає наявність світлодіодних індикаторів на корпусі.