Який водонагрівач вибрати: поради

Якщо ви живете у багатоквартирному будинку з центральним водопостачанням, напевно, вам відома проблема регулярного відключення гарячої води. Пропонуємо поради щодо того, як вибрати водонагрівач та на які моменти звернути увагу.

водонагрівач в інтер'єрі ванної

Який бойлер вибрати для конкретних потреб

Існує два основних види водонагрівачів: накопичувальний та проточний. Кожен з них має свої плюси та мінуси, а також свою сферу застосування.

Накопичувальний водонагрівач

накопичувальний водонагрівач

Такі бойлери зазвичай встановлюють у квартирах та на дачах, щоб забезпечити комфорт для всієї сім’ї в період проведення технічних робіт у централізованій системі ГВП або коли вона не підключена.

Накопичувальний тип пристрою є великим баком, в який надходить холодна вода з центрального водопроводу. При підключенні до електромережі нагріває воду до необхідної температури, яку можна встановити самостійно. При відкритті крану з гарячою водою на змішувачі вона надходитиме безпосередньо з бойлера.

Вода в такому бачку не остигає завдяки термоізоляційному шару, яким він покритий зсередини.

Серед основних переваг можна виділити наступні:

  • Простота експлуатації. Достатньо просто вставити вилку в розетку.
  • Бойлер довго підтримує температуру води.
  • Є можливість підключити накопичувач одночасно до змішувачів ванної та кухні.

Основним недоліком для багатьох користувачів стає розмір водонагрівача. Залежно від потреб та площі житла слід вибирати бойлер або водонагрівач об’ємом від 50 до 200 літрів.

Ще одним мінусом застосування пристрою є тривале нагрівання. Якщо запас води витрачено, доведеться почекати приблизно 30 хвилин, доки бак не наповниться знову і не нагріється.

Для встановлення пристрою потрібно запросити фахівців, які виконають розведення для окремої розетки.

Проточний водонагрівач

Проточний водонагрівач

Такі нагрівачі можна використовувати не тільки вдома, але й на підприємствах та офісах. Вода, що потрапляє в бак, нагрівається моментально, тому що в конструкції пристрою є потужні елементи. Також бойлери забезпечені електронними датчиками, які вказують на підвищення тиску та температури води. Нерідко в комплекті з ними йдуть пульти дистанційного керування.

Серед плюсів можна виділити таке:

  • Жодних обмежень об’єму. Вода проходить через пристрій і моментально нагрівається.
  • Займає менше місця, ніж накопичувальний водонагрівач.
  • Зовні пристрій виглядає акуратніше й естетичніше.

До недоліків можна зарахувати високе енергоспоживання пристрою. Він підключається безпосередньо до електричного щитка, а не до розетки. Відповідно, встановлення вимагатиме додаткових зусиль.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.