Між ущільнювальною частиною та барабаном пральної машинки збирається велика кількість бруду. Вона потрапляє у важкодоступні ділянки, через що її складно дістати. Тому під час очищення не варто забувати добре відмивати складки. Щоб видалити бруд у пральній машині між гумкою та барабаном, використовують мийні засоби або розчини з речовин, які є практично у кожному будинку.

Як видалити бруд з гумового ущільнювача в домашніх умовах
Щоб помити ділянку між гумкою машини та барабаном, її потрібно відсунути, потім пройтися губкою по забрудненому місцю. Під час процедури рекомендується надягати рукавички.
Позбутися від плям допоможуть побутові хімікати на основі хлору. Найчастіше для пральних машин застосовуються «Тирет», «Каченя», «Доместос», але можна взяти інші.

Після обробки дверцята машинки-автомата потрібно закрити та залишити на 30 хвилин. Це дасть можливість засобу краще подіяти на бруд під гумкою. Через пів години поверхню манжети вимити простою водою та витерти сухою тканиною.
Як прибрати плями під гумкою:
- Відчепити за допомогою викрутки хомут, який підтримує ущільнювач.
- Прибрати хомут тією ж викруткою.
- Забруднену ділянку манжети намочити водою.
- Залишити манжету відмокати в обраному засобі.
- Почекати, поки гума висохне, а потім приєднати її до пральної машини.
Таким чином можна очистити важкодоступну ділянку між манжетою та барабаном.
Як почистити гумку у пральній машині від грибка
У вигинах ущільнювача постійно накопичується волога, яка є сприятливим середовищем для розвитку цвілі та неприємного запаху. Позбутися цього можна за допомогою таких засобів:
- Розчин оцту. 2 склянки води, розбавлені порівну з оцтом, вилити під манжету, потім запустити прання, вибравши інтенсивний режим. Після закінчення декількох хвилин процес потрібно призупинити, включивши паузу, а через годину відновити. Для більшої ефективності суміш можна зробити з соди та оцту.
- Розчин лимонної кислоти. Рідину нанести на ущільнювальну гумку за допомогою зубної щітки, а потім ретельно почистити зібралася накип під гумкою. Після процедури запустити прання, вибравши тривалий режим.
- Ацетон. Губку мокнути в ацетон та добре витерти уражені місця. Далі пройтися по них уже чистою мокрою губкою та увімкнути прання.
Щоб відмити грибок, добре підійде будь-який побутовий хімікат, що містить хлор. Якщо плями та затхлий запах залишаються після обробки, оптимальним варіантом буде зміна ущільнювача.

Профілактика накипу та цвілі
Прості поради допоможуть вам зберегти гумку у машині-автомат чистою:
- Стежити за тим, щоб на поверхні манжети не скупчувалося багато вологи. Для цього після експлуатації пральної машини гумову частину потрібно добре витирати насухо.
- Звести кількість прань із режимом низької температури до мінімуму.
- Після використання техніки відкривати дверцята для провітрювання.
- Подбати про те, щоб у приміщенні була хороша вентиляція.
- Випрані речі витягувати з барабана якомога швидше, щоб усередині машини не затримувалася вогкість.
- Обмежити використання засобів для прання, які прилипають до стінок барабана. Вони сприяють поширенню грибка.
- Раз на місяць запускати «холосте» прання з високотемпературним режимом.
Чим почистити барабан пральної машинки
Позбутися бруду та накипу всередині машинки можна лимонною кислотою. Це також ефективний спосіб впоратися з цвіллю. Досить насипати 200 г кислоти у відсік для порошку та запустити холосте прання.

Якщо у барабані накопичилося багато бруду, добре підійде склад із води та соди. У розчин потрібно занурити тканину та протерти внутрішні ділянки машинки. Після обробки стінки барабана слід прополоскати чистою водою.