Напевно, вам знайома ситуація, коли, приходячи додому, ви відчуваєте втому та незадоволеність прожитим днем. Знайти душевну рівновагу допоможе затишний, чистий будинок та тепло домашнього вогнища. Розглянемо, чи можна змінити на краще житло недорого та як зробити кімнату затишнішою власноруч без витрат та повноцінного ремонту.

Який будинок називають затишним
Затишок у квартирі означає теплу домашню атмосферу. Іноді важко визначити, що грає основну роль – планування, меблі, дизайн, декоративні деталі або вид за вікном. Але головним показником буде ні з чим не зрівняне відчуття спокою та захищеності.
Дизайнери називають важливими складовими затишку велика кількість світла та простору, гарні, зі смаком підібрані меблі, гармонійне поєднання колірних відтінків, застосування в оздобленні натуральних матеріалів.

Розглянемо, як перетворити житло простими способами, без ремонту та залучення фахівців-дизайнерів.
Що треба зробити
Не кожну кімнату можна перетворити без вкладення грошей. Певний обсяг матеріальних засобів знадобиться, але, якщо детально продумати всі дрібниці, то зробити більш затишною ви зможете навіть кімнату у гуртожитку, старому будинку або орендованій квартирі.
Прибираємо квартиру
Основною ознакою затишного житла є порядок. Якщо ви розкладете речі на свої місця та виконаєте вологе прибирання, то зробите перший крок у потрібному напрямку. Бажано, щоб на поверхні столів та тумб не було зайвих предметів – їх потрібно заховати у ящики або придумати естетичні місця для зберігання.
Наведення порядку – простий та швидкий спосіб зробити ванну кімнату затишною. Розклавши гігієнічні засоби по контейнерах та кошиках, а рушники поклавши у зручне місце, ви швидко досягнете потрібного ефекту.

Розбираємося з меблями
Старі напівзруйновані меблі не прикрашають будинок. З цим твердженням неможливо сперечатися. Якщо бюджет не дозволяє купити сучасний меблевий гарнітур, у вас залишається можливість оновити ті предмети, що придатні до використання.
Слід підійти критично до обстановки та викинути ті предмети меблів, без яких можна обійтися. Багаторічна звичка може перешкодити цьому почину, але без захаращення кімната відразу стане світлою та просторою. Таким простим способом можна візуально збільшити маленьку кімнату. До того ж це дозволить позбутися від старих речей, які зберігаються роками, але не використовуються.
Що ще можна зробити:
- Корпусні меблі обклеїти плівкою, покрити фарбою або морилкою.
- На диванах та кріслах замінити оббивку або обтягнути їх чохлами.
При виборі матеріалів для оновлення меблів враховуйте стилістику приміщення, колір оздоблення стін, шторного текстилю, килимів (за умови, що ви не збираєтеся їх міняти).

Робимо перестановку
Перестановка – це чудовий спосіб оновити житло. Навіть найменша зміна у звичній картині змінює загальне сприйняття від інтер’єру. Слід спочатку пофантазувати та яскраво уявити всі можливі варіанти. Завдяки перестановці можна внести більше зручності у повсякденне життя, наприклад, розташувати крісло навпроти телевізора або звільнити центр кімнати від столу.

Підбираємо текстиль
Затишно та гарно завжди виглядає приміщення з ошатними шторами. Голі вікна неприпустимі, якщо вам хочеться домогтися домашньої атмосфери. Портьєри та гардини повинні гармонійно поєднуватися з оббивкою м’яких меблів та відповідати загальній стилістиці:
- У кімнату дівчинці 12 років підійдуть тонкі тканини, ніжні світлі тони, квітковий малюнок.
- Маленькій дитині буде комфортно у дитячій кімнаті з бавовняним текстилем, прикрашеним малюнками дитячої тематики.
- На дачі не варто вішати штори з дорогих важких тканин – вони будуть виглядати чужорідним елементом та не створять потрібного ефекту.
Виберіть для своєї спальні улюблені тканини спокійних тонів, підберіть постільний комплект та покривало у тон штор та створіть куточок для приємного сну.

У вітальні текстиль виконує більш складну функцію. Він повинен створювати затишну атмосферу та відповідати сучасним модним тенденціям. Адже вітальня – це обличчя будинку. Такі різні завдання можна розв’язати цікавим способом. Зараз у моді лаконічні рулонні та римські штори, тканинні та металеві жалюзі. Вони повністю виконують функцію захисту від яскравого світла та сторонніх поглядів, але естетичними їх важко назвати. Якщо ви дотримуєтеся мінімалістичних тенденцій та вам не подобаються класичні важкі штори, використовуйте комбінацію, міксуючи рулонні штори з легким тюлем або простими шторами з недорогих тканин. Вибирайте для штор відтінок, близький до кольору стін, і ваші портьєри будуть практично непомітні.
Дбаємо про освітлення
Добре освітлене приміщення виглядає просторіше та сприймається краще. Якщо ви не плануєте купувати нову люстру, обійдіть дешевшим варіантом – підберіть актуальні за стилем бра або настільні лампи. Вони допоможуть зонувати велику, темну кімнату, виділивши у ній окремі куточки для відпочинку та роботи. Кімната зовсім без вікна потребує світильників у кожному кутку та у центрі стелі.

Підбираємо аксесуари
Затишок нерозривно пов’язаний з декоративними елементами. Але постарайтеся дотримати необхідний баланс та дотримуйтеся правил:
- Декору не повинно бути занадто багато, інакше він буде захаращувати приміщення та ускладнювати прибирання.
- Декор повинен працювати на створення затишку та пожвавлення кімнати.
Можна наповнити кімнату красивими ефектними предметами:
- живими квітами;
- кімнатними рослинами;
- оригінальними вазами;
- фото у незвичайних рамах;
- безпечними камінами;
- картинами.

Як бачите, зробити кімнату затишнішою своїми руками без витрат не дуже важко та цілком реально. Треба всього лише прибрати все зайве, навести порядок та подбати про гармонію всіх складових інтер’єру. Є ще один простий спосіб створення затишку – поселити у своєму будинку кішку. Ці дивовижні тварини володіють природним умінням створювати в домі затишок та спокій.