Як зварити поліпропіленові аркуші: 3 дієві методи

Полімерні матеріали активно застосовують у багатьох сферах промисловості. Крім цього, поліпропілен став гарною, дешевою та міцною основою для приватного будівництва та саморобок. Питання про те, як зварити поліпропіленові аркуші (листи) у домашніх умовах, стало більш актуальним. Розглянемо основні способи склеювання поліпропілену, доступні вдома.

зварювання аркушів поліпропілену

Способи з’єднання аркушів поліпропілену

Найбільш ефективними методами з’єднання користуються у промислових умовах, де полімер укладається на спеціальний верстат. При цьому враховується чистота та вологість у приміщенні. Спосіб застосовується при склеюванні великих шматків у рулони. Шви виходять непомітними та міцними.

Але для будинку верстат купувати невигідно – великий обсяг робіт не потрібний. До того ж, поліпропілен у таких розмірах навряд чи буде використаний. Тому розглянемо доступні способи, які передбачають фен, екструдер або клей.

Екструдер

Для зварювання пропілену та інших полімерних матеріалів, якщо доводиться часто з ними працювати, можна придбати екструдер. Це інструмент із набором насадок та автоподачею гарячого повітря. Головна перевага екструдера – можливість роботи «на місці».

Шов, виконаний даним способом, вважається другим за надійністю після зварювального, зробленого на промисловому верстаті. Однак є недолік – поліпропілен повинен бути однакового складу та класу, інакше апарат не зможе добре підготувати та зварити дві різнорідні грані. При цьому цей спосіб є найкращим для якісного з’єднання пропілену вдома.

зварювання екструдером

Будівельний фен

Фен великої потужності з комплектом насадок для зварювання поліпропілену дешевший за екструдер та знадобиться для інших цілей у господарстві. Що потрібно для роботи:

  • склеювані шматки поліпропілену однакового складу та класу;
  • паяльний дріт такого ж складу та достатньої товщини, відповідно до полімеру;
  • потужний будівельний фен, який може працювати безперервно понад 15 хвилин.

Пластини розміщуються на чистій рівній поверхні. Краї, що склеюються, обробляють наждачкою, виконуючи фаску під кутом 45 градусів. Далі поліпропілен нагрівається протягом 7-10 хвилин, після чого на фен надягають насадку для подачі дроту. Її поступово укладають у паз, що утворився на стику аркушів. Цей спосіб найчастіше застосовується для склеювання деталей невеликої товщини.

зварювання будівельним феном

Клейовий метод

Трудомісткий процес, тому що потрібно підібрати відповідний матеріалу клей, розчин, виставити мітки, підготувати майданчик та ретельно зачистити листи. Такий метод вигідний для одноразового застосування, але помилка призводить до псування матеріалу. Основні рекомендації при хімічному склеюванні поліпропілену:

  • При покупці клею керуватися маркою, а не цінником. Перевірити якість: написи мають бути чіткими, упаковка – не розкрита, термін придатності – достатнім.
  • Ретельно обробити та заточити краї поліпропілену, що склеюється – від цього залежить якість шва та його зовнішній вигляд.

клей для поліпропілена

Поліпропілен – міцний, водостійкий, хімічно нейтральний матеріал із властивостями діелектрика. Його можна широко застосовувати у домашньому побуті для виготовлення ємностей, захисних кожухів, оздоблення тощо. Склеюючи поліпропілен, потрібно керуватися ефективністю способу. Правильно вибраний метод забезпечить тривалу службу конструкції.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.