Вибираємо клей для кладки газобетонних блоків

Газобетон – сучасний будівельний матеріал, що має разючі характеристики. Серед них мала вага, звукоізоляція, низька теплопровідність та багато інших. Такий матеріал чудово підходить для будівництва житлових, офісних, промислових будівель. Однак багато що вирішує якість кладки. Для газобетонних блоків потрібен клей, що надійно скріплює їх між собою та забезпечує довголіття конструкції.

клей для газоблоків

Вибір клею для газоблоків

Найпоширенішою помилкою є використання простого цементного розчину власного приготування або сумішей, призначених для плитки та інших матеріалів. Найкраще використовувати спеціалізований клей для кладки газобетону.

Причина в тому, що завдяки пористій структурі газобетон має високий рівень водопоглинання. Наприклад, у плитки цей показник у рази менший (35-45% проти 4-10%).

Блоки забирають вологу з розчину, що з’єднує. Якщо це відбувається дуже швидко, він не встигає добре затвердіти і сформуватися в цементний камінь. У структурі з’являються мікротріщини, через що шов починає кришитися. Щоб цього не відбувалося, виробники додають до складу спеціалізованої клейової суміші для газобетону речовини, що затримують воду на достатній період.

Суміші для матеріалів з меншим водопоглинанням через непотрібність не мають подібну властивість, а тому використовувати їх для кладки газоблоків категорично не рекомендується.

Виготовити бетонний розчин самостійно можна, але це пов’язано з великими витратами праці. Саморобний клей для газобетону може мати не ті пропорції або містити невідповідний пісок, що в будь-якому випадку згубно впливає на якість.

При виборі клею для газобетонних блоків варто звернути увагу на такі характеристики:

  • Пластичність. Пластичне з’єднання зручніше наносити, воно не розтікається. Борозни, утворені при нанесенні гребінчастим шпателем, не рвуться і не втрачають своєї форми.
  • Швидкість затвердіння. Клей для укладання газосилікатних блоків не повинен застигати занадто швидко, щоб не доводилося його постійно домішувати.

Якщо робота планується в холодну пору року, шукайте морозостійкий засіб. Зазвичай вони розраховані на застигання при температурі –15°C.

Скільки коштує клей для газобетону

Вартість клею для газобетону відрізняється від дуже дешевої до преміальної. Економити не варто, дешеві варіанти мають відповідну якість і не сильно кращі за цемент. Хороший клей для газоблоків коштує від 50 до 200 грн за пачку 20-25 кг.

Щоб вибрати найкращий клей для газоблоку, дивіться на середні цінові пропозиції:

  • Ytong;
  • Артісан С-22;
  • REDBAG Termofix;
  • БУДМАЙСТЕР МУР-160;
  • Polimin ПБ-55.

клей для укладання газоблоків

Правила використання клею для укладання газобетонних блоків

Перед використанням змішайте вміст мішка з водою у вказаних на упаковці пропорціях. Порошок висипайте у воду, але не навпаки. Перемішайте до сметаноподібної маси. У процесі краще зробити невелику перерву для розкриття хімічних властивостей добавок.

Перед нанесенням блоки варто почистити від зайвого пилу та намочити водою. Це потрібно для кращого контакту поверхонь. Наносите клей будь-яким зручним для вас способом, після чого розмазуйте гребінчастим шпателем з утворенням характерних борозенок. Шов повинен вийти тонким (1-3 мм), щоб забезпечити максимальну теплоізоляцію будівлі та мінімізувати зміщення кладки. Газобетонні блоки зазвичай дуже рівні, тому зробити це нескладно.

Зазвичай їх починають класти від кутів і звіряють із натягнутою між ними мотузкою. Якщо верхній блок у вас почав плавати, це ознака правильно зробленого клею. Головне – зафіксувати кладку, щоби вона нікуди не змістилася. Після цього рівнем потрібно перевірити вертикаль і горизонталь блоку. За потребою його можна вирівняти гумовою киянкою.

Для монтажу газоблоків краще вибирати спеціально призначений для цього клей. Не заощаджуйте на безпеці. Будуйте на совість і з дотриманням усіх технологій, і збудований вами будинок простоїть десятки років.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.