Наближається початок навчального року, і всім батькам майбутніх учнів пора замислитися про придбання необхідних речей. Сьогодні ми поговоримо про вибір стільця для дитини. На перший погляд, проблема не здається складною, адже у магазинах є безліч товарів на будь-який смак. Труднощі у тому, що малюкові підійде не кожна модель, є вимоги, які необхідно виконати, та нюанси, які треба передбачити. Якщо вам важливо знати, який стілець купити школяреві до письмового столу, обговоримо можливі варіанти.

Яким повинен бути стілець для учня
Будь-яка доросла людина зможе відразу відповісти на це питання – виріб повинен бути зручним, інакше дитина не зможе успішно виконувати домашні завдання. Але що розуміти під зручністю?
Вибираючи додому стілець для навчання, звертайте увагу на такі особливості конструкції:
- Спинка повинна бути жорсткою та у міру високою. Вона має доходити до рівня лопаток, щоб забезпечувати підтримку спини та попереку. Спинка повинна мати фізіологічні вигини та регулюватися по висоті та нахилу.
- Сидіння має відповідати комплекції дитини. Його глибина повинна бути близько 2/3 довжини стегна, а край сидіння трохи скошений. Дитині буде незручно сидіти на занадто жорсткому сидінні, тому при необхідності підкладіть спеціальну подушку. Ідеальна товщина сидіння з наповнювачем – 50 мм.
- Висота виробу повинна підходити зросту учня. Як правило, відстань від сидіння до підлоги 30-33 см буде достатньою для комфортного розташування першокласника зі стандартним зростом 120 см. При зрості 130 см підбирайте модель 33-36 см, при 140 см – 36-39 см. Не покладайтеся на арифметичні розрахунки , краще запропонуйте дитині сісти та перевірте покупку візуально. Ноги повинні щільно стояти на підлозі, а коліна – розташовуватися під прямим кутом. Якщо стілець зависокий, подбайте про підставку під ноги.
- Меблі повинні бути міцними та стійкими. Багато малят мають звичку розгойдуватися на стільці, тому обов’язково треба перевірити якість кріплень.
Підлокітники є зайвою деталлю. Вони будуть заважати під час письма та можуть спровокувати погіршення постави. До того ж непосидюча дитина може забитися об жорсткий пластмасовий елемент.

Також слід відмовитися від коліщаток. При зовнішній зручності вони будуть відволікати дитину від розумової роботи. Якщо ви вирішите купити крісло на колесах, вибирайте модель з 5 коліщатками та передбачте фіксатори.
Читайте також: Як обрати письмовий стіл для школяра
Дизайн та матеріали
Як будь-який інший предмет меблів, дитячий стілець повинен прослужити якомога довше. Для цього він повинен бути виготовлений з якісних та довговічних матеріалів. Кращий вибір – металевий каркас зі сталі або алюмінію.
Деталі виробу не повинні бути покриті лаком або фарбою, здатною викликати алергічну реакцію. Тканина для оббивки має бути екологічно безпечна та придатна до чищення. Оптимальний варіант – сидіння та спинка з оббивкою зі шкірозамінника або зі знімними тканинними чохлами.

Що пропонують виробники стільців
Асортимент стільців для учнів початкових класів досить широкий. Під вимоги, які ми вже розглянули, тою чи іншою мірою підходить кілька варіантів.
Класичний стілець
Це бюджетний варіант, який рідко влаштовує дбайливих батьків. При довгому сидінні дитина втомлюється, втрачає інтерес до занять, що нерідко призводить до зниження успішності. Плюси звичайного стільця – низька вартість, міцність, стійкість.

«Зростаючий» стілець
Це покращена модель класичного варіанту, що дозволяє використовувати предмет меблів кілька років. Висота стільця регулюється під зріст дитини, щоб вона правильно сиділа під час виконання домашніх завдань.

Ергономічний стілець
Такі вироби мають кілька регульованих елементів та досить зручні при тривалій роботі. Зазвичай вони виготовляються з повітропроникного текстилю, мікрофібри, екошкіри. Сидіння містить помірно жорсткий наповнювач, що нормалізує кровообіг. До ергономічних моделей належать такі види стільців, як «колінний», «сідло», «баланс». За відгуками батьків, ергономічні вироби подобаються дітям та добре впливають на поставу. Дитина без напруги тримає спину у правильному положенні та довго не втомлюється.

Ортопедичний стілець
Конструкція розроблена з урахуванням анатомічних особливостей дитячого організму та оснащена регулюваннями по висоті. Такі вироби дуже зручні та допомагають школярам дотримуватися правильної постави. На тематичних форумах батьки дуже хвалять ортопедичні стільці, відзначаючи, що вони підходять для дітей будь-якого віку. Не зважаючи на високу вартість, ортопедична модель виявиться вигідною покупкою, оскільки прослужить кілька років.

Комп’ютерне крісло
Для дітей це не найкращий варіант. Підлокітники та незручна спинка будуть втомлювати школяра, а коліщатка будуть від’їжджати від столу, що з часом негативно позначиться на поставі.

Чому важливо правильно підібрати модель
Батьки часто недооцінюють важливість комфортних умов при виконанні уроків. Діти ростуть дуже швидко, і колишнє положення поступово стає незручним. Якщо ваша дитина стала скаржитися на втому, головні болі, ви помітили зниження інтересу до навчання, перевірте, у якому положенні знаходиться учень. При необхідності відрегулюйте висоту сидіння, поміняйте подушку, замініть підставку.
Хребет формується до 16 років, і весь цей час школяр повинен сидіти правильно. Інакше до підліткового віку ви виявите сколіоз, кіфоз, зниження зору, хронічну втому та інші проблеми зі здоров’ям. Уникнути цього неважко – з увагою поставтеся до скарг дитини та облаштування робочого місця.
Як бачите, є вагомі причини не купувати для школяра перший-ліпший предмет меблів. Адже від його конструкції безпосередньо залежить здоров’я вашої дитини та його успіхи у навчанні. Краще купувати вироби відомих брендів, які гарантують якісне виготовлення та безпечні матеріали.