Поролон служить набивкою для автомобільних сидінь та м’яких меблів, встановлюється як тепло- та шумоізоляція, а також використовується для інших потреб. Іноді в побутових умовах виникає необхідність підклеїти оббивку. Але бувають складнощі: пористий матеріал часто вбирає клей, і тканина фіксується неміцно, часто відклеюється. Щоб цього не сталося, потрібно правильно підбирати клейовий склад. Розглянемо, на що звернути увагу, щоб міцно приклеїти поролон до тканини клеєм.
Загальні вимоги до клейової маси
Пінополіуретан (поролон) тільки на 10% складається з піни, а решта – це заповнені повітрям дрібні комірки. Через таку будову пориста основа швидко вбирає більшість клеїв, і з’єднання з текстилем виходить неміцним.
Вибираючи клей для поролонового шару та тканини, слід звернути увагу на такі його характеристики:
- Еластичність. Потрібно брати склад, в’язкість якого 100 і більше, тоді готовий шов вийде м’яким, міцним та еластичним.
- Сухий залишок. Від цього параметра залежить швидкість полімеризації: чим показник вищий, тим швидше буде отримано міцне з’єднання.
- Склад. Оптимальним варіантом для поролону стануть клеї на основі поліуретану, неопрену або бутадієнстиролу. Вони добре склеюють поролоновий шар не лише з текстилем, а й з більшістю інших матеріалів. Використовувати клейку масу з толуолом або трихлоретаном для побутових потреб не можна: ці речовини токсичні та можуть зашкодити здоров’ю.
- Колір. Бажано вибирати відтінок, близький до забарвлення тканини.
Також слід звернути увагу на упаковку. Для використання у домашніх умовах краще вибирати балончики. Спреї дозволяють рівномірно розподілити клей, уникнути вбирання та знизити витрату матеріалу. Нанесення маси з тюбика або пензликом менш економічне.
Огляд популярних марок
Клеїв, якими можна приклеїти поролон до тканини, багато, тому варто зупинитися на марках, що найчастіше використовуються:
- 88 Н. Виготовлений на основі каучуку та підходить практично для всіх матеріалів. З’єднання виходить міцним, еластичним і не тріскається за мінусових температур. З недоліків варто згадати повільну полімеризацію та специфічний запах, який зберігається довгий час.
- Висока адгезія до різних основ, стійкість до високих температур та еластичність. Ці якості дозволяють використовувати клей для побутових потреб та для виробництва.
- «Поролон-2». Спеціалізований засіб, який підходить для з’єднання поролонових аркушів один з одним, а також із деревом, тканиною, гумою. Широко застосовується у меблевій промисловості. Склеювання за його допомогою виходить надійним та довговічним.
- «Момент Кристал». Належить до універсальних. Міцно поєднує поролон з собою, а також із тканиною або шкірою. Склеювання з твердими основами виходить менш надійним.
- Силіконовий герметик. Вартує недорого, надійно склеює текстиль із поролоновою основою. З недоліків – лише повільна (до 24 годин) полімеризація.
- Термоклеї. Ще один бюджетний варіант, що дає міцну склейку. У цьому випадку шов виходить грубуватим на дотик.
Якщо під рукою немає спеціальних клейових засобів, можна використовувати клей для стельової плитки Титан або ПВА. Щоправда, шви вийдуть малоеластичними, та й застигають клеї довго.
Важливо не тільки правильно вибрати клейовий склад, але й наносити його в суворій відповідності до запропонованої інструкції. Тільки в цьому випадку вдасться надійно з’єднати поролон із тканиною, уникнувши відклеювання в процесі експлуатації виробу.