Основні правила зонування вітальні: цікаві ідеї та поради

Зробити будь-яку кімнату не тільки комфортною, але й функціональної допоможе зонування. Важливо, щоб саме вітальня була зручною, адже в ній збирається вся родина для відпочинку та гості, які приходять у дім. Найчастіше зонування вітальні проводиться з певною метою:

  • поділ на різні за призначенням ділянки приміщення;
  • розмежування загального та особистого простору, наприклад, поділ на їдальню та спальню/дитячу;
  • для естетичності.

Способи зонування

Завдяки сучасним рішенням у дизайні ви можете вибрати поділ на зони, який вам до смаку.

Подіум

Подіум – універсальна конструкція. Він не тільки гарно виглядає, але й досить функціональний. Декоративна платформа здатна привернути увагу до цікавого предмету або, навпаки, відвернути від проблемного місця. У кімнаті з низькими стелями встановлюйте невисокий подіум. У високих приміщеннях можна звести велику платформу.

Подіуми ідеально підходять для зберігання речей, замінюючи собою шафи та антресолі. Зверху встановлюється, наприклад, телевізор або стереосистема, усередині ховаються дроти. За допомогою подіуму можна приховати комунікації – старі труби або електричну проводку. Для вітальні, в якій часто збираються дорослі з дітьми, відмінним рішенням буде підняти місце для відпочинку на подіум, а ігрову облаштувати нижче.

Органічно виглядатимуть диван, телевізор або фортепіано. Потрібно врахувати, що підвищення буде приковувати до себе увагу, тому варто ретельно вибирати кожну деталь: від виду платформи до її оздоблення. У квартирі-студії подіум послужить виділенням гостьової частини, наприклад, кухня буде внизу, а вітальня – на узвишші.

Меблі

Простий спосіб розмежування простору – меблі. Зазвичай використовують шафу. Вона сам по собі функціональна, а поставлена посередині приміщення, шафа зможе розділити його на вітальню та спальню.

Великий діван
Великий діван допоможе поділити вітальню на декілька зон

Не менш популярна і барна стійка. З її допомогою можна створити вітальню та кухню. Відкритий стелаж стане відмінним рішенням, якщо ви не хочете захаращувати квартиру масивною шафою або ж не припускаєте використання барної стійки в інтер’єрі.

Дивани, столи або крісла – теж гарне рішення. Наприклад, у гостьовій будуть м’які меблі зеленого кольору, а на кухні – лаконічні «під метал».

Оздоблювальні матеріали

Не завжди розмір квартири дозволяє використовувати меблі або будь-які конструкції для розмежування простору. У такому разі підійдуть матеріали для оздоблення. Ви можете оформити стіни, підлогу, стелю або все відразу:

  • різні кольори та малюнки паркету (плитки);
  • поєднання фактур – ламінат та плитка;
  • одну стіну можна пофарбувати, а іншу – обкласти декоративним каменем;
  • використання різних відтінків та малюнків шпалер;
  • плавний перехід, наприклад, частина кімнати пофарбована в зелений колір, перегородка містить елементи аналогічного кольору, а за нею використовуються коричневі відтінки;
  • виділення – ліжко або обідній стіл можна виділити відрізом шпалер або фарбуванням у контрастний колір.

Перегородка

Перегородки бувають стаціонарними (їх не можна пересувати) та мобільними, які можна змінювати та рухати.

Зонування вітальні перегородкою
Зонування вітальні стаціонарною перегородкою

Стаціонарні виконуються з таких матеріалів:

  1. Гіпсокартон. Його плюсами є гнучкість (можна зробити хвилеподібну конструкцію або півколо), міцність та стійкість. З мінусів – потрібно вміти з ним працювати, він частково затемнює приміщення через те, що досить масивний та не пропускає світло.
  2. Дерево. Вартість цього матеріалу не кожному по кишені, але при монтуванні дерев’яної перегородки не потрібна додаткова обробка. До того ж дерево – екологічний матеріал.
  3. Піноблок. Встановити його можна не в кожній квартирі, оскільки матеріал масивний. Безсумнівний плюс – в екологічності, легкості установки та можливості повісити на нього що-небудь, наприклад, настінний акваріум або телевізор.
  4. Скло. Не особливо міцний матеріал, але непоганий варіант для поділу на зони. Ви можете вибрати непрозоре скло або нанести на нього зображення, тоді зони будуть приховані одна від одної. Скло пропускає багато світла та дає зорове відчуття легкості.

Мобільні перегородки можуть бути представлені цікавими дизайнерськими рішеннями:

  1. Ширма. Легко переноситься, підходить до будь-якого інтер’єру. Виконується з рейок, на які натягується папір або тканина, також використовують пластик.
  2. Розсувні панелі. Захищають від шуму та розмежовують кімнату.
  3. Штори. Вішають на карниз між виділеними зонами. Розкрити їх можна, зрушивши фіранки або закріпивши їх підхватами.
  4. Квіти. Живі рослини внесуть в інтер’єр затишок, до того ж вони збагатять повітря киснем.
  5. Акваріум. Принесе заспокоєння та розслаблення. Створить ефект легкості.
  6. Камін. У квартирі можна використовувати електричний камін, якщо дозволяє приміщення – справжній, з димоходом.

Розсувна система

Допомагає розмежувати велику кімнату на кілька маленьких, заховати місце для сну або кухонну зону. Конструкції можуть виконуватися у будь-якому дизайнерському рішенні та відмінно економлять простір. Мінус у тому, що у всіх таких систем відсутня звукоізоляція.

Розсувна система
Розсувна система – цікаве рішення для зонування великої кімнати

Скляна перегородка пропускатиме досить багато світла, а дерев’яна або металева стильно впишуться в інтер’єр. Фарбування в різні кольори з двох боків допоможе виділити зони. Наприклад, з боку кухні вона може бути жовтою, а у зоні відпочинку – бежевою.

Позначення границь часто є необхідністю. Причому неважливо, ви власник однокімнатної квартири або величезного пентхауса. Саме розмежування дає можливість кожному члену сім’ї мати свій куточок та робить приміщення функціональним. До того ж це стильне та цікаве рішення. Майте на увазі, що правильно та гармонійно вписати в інтер’єр різноманітні конструкції або підібрати матеріали зможе дизайнер, а довірити навіть невелике перепланування краще фахівцеві.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.