Захист для вух під час плавання: як вибрати хороші беруші

Плавання – гарний спосіб відпочити та одночасно підтримати фізичну форму. Під час водних процедур використовують окуляри для захисту очей та беруші для плавання. Вушні вкладки потрібні, щоб не відчувати дискомфорт при купанні або водних заняттях, захистити вуха від попадання води, інфекції.

беруші для плавання у басейні
Початківцям-плавцям потрібно знати, як правильно підібрати пару вушних затичок.

Для чого потрібні аксесуари

Дискомфорт від попадання води дратує і несе небезпеку здоров’ю. Зайва волога у вухах створює сприятливе середовище для розвитку бактерій, грибка. Тому від води у басейні потрібно захищати вуха. Якщо вода довго не витікає з вуха, вона застоюється всередині, перешкоджає нормальному слуху та може спровокувати запальний процес. Таке захворювання, як зовнішній отит, зазвичай починається саме з цих факторів. При розвитку хвороби у зовнішньому вусі виявляються ознаки подразнення, запалення та інфікування.

Купити беруші для плавання варто з кількох причин:

  • вони запобігають попаданню води у вуха;
  • знижують ризик запальних процесів;
  • захищають вуха від патогенних мікроорганізмів;
  • перешкоджають вимиванню вушної сірки;
  • запобігають проникненню забруднень;
  • зменшують імовірність отиту.

Природним захистом вух у сухому середовищі виступає сірка. Завдяки кислотності цієї речовини гине більшість хвороботворних бактерій. Але при частому знаходженні у вологому середовищі епітелій вушного каналу розм’якшується, й орган слуху стає сприйнятливим до інфекцій. Воду в басейнах фільтрують та хлорують, але такі процедури не можуть знищити усі небезпечні мікроорганізми. Плавцям та любителям купання потрібен захист вух від води та хвороботворної флори.

беруші та окуляри для плавання
Беруші та окуляри – мінімальна екіпіровка плавця.

Основні різновиди берушів

Виробники продуктів для плавання випускають величезний асортимент вкладок у вуха. На питання, чи шкідливі вушні затички для вух, експерти відповідають негативно. Вироби виготовляють із якісних матеріалів. Вони різняться за формою, кольором, конструкцією, розмірами. Крім захисту від води, ці вироби захищають вуха від сторонніх звуків. Перед покупкою варто розглянути види берушів – за матеріалом виготовлення, конструкцією та форм-фактором.

З пластичного силікону

Силіконові беруші для плавання – найкращий варіант. Такі аксесуари нагадують пластилін, вони здатні набувати форми вуха. Комфортні у використанні, міцно фіксуються у вушній раковині, забезпечують повний захист від попадання води.

Періодично ці аксесуари потрібно замінювати – від частого застосування силікон втрачає початкову форму та забруднюється. Але такі вушні затички коштують недорого, тому не доведеться сильно витрачатися на покупки.

силіконові вушні затички
Недорогі та ефективні силіконові беруші.

Багаторазові з пластику або силікону

Поширений варіант вушних вкладок – вироби у вигляді «ялинки», виготовлені з пластикового або силіконового матеріалу. Вони добре тримають форму, підходять для багаторазового використання, бувають різних розмірів. Оснащені силіконовими фланцями різного діаметру, тому підходять для дорослих і дітей. Такі вироби можна вставляти у вушний канал на зручну глибину.

комплект берушів та защіпки для носа
Затички у вигляді ялинок легко вставляти на будь-яку глибину.

Індивідуальні моделі вкладок

Це категорія дорогих аксесуарів. Індивідуальні беруші у вуха виготовляють за зліпком. Водонепроникні заглушки повністю закривають вушний канал, повторюють форму раковини зовнішнього вуха. Для виготовлення зліпка потрібно звернутися до отоларинголога або аудіолога, а потім замовити аксесуари у профільній організації. Як матеріал для індивідуальних вкладок застосовують високоякісний медичний силікон.

індивідуальні беруші
Затички, зроблені за індивідуальними розмірами, дуже комфортні.

Особливості вибору аксесуарів

Головна функція вушних затичок – захист вух від води. Створюючи непроникний бар’єр для рідини, вушні заглушки одночасно відсікають сторонні звуки. Для деяких плавців це неприйнятно, адже потрібно чути команди та рекомендації тренера чи інструктора з плавання. У цьому випадку можна вибрати дорослі або дитячі беруші для плавання із фільтром. Він запобігає попаданню води, але забезпечує хорошу звукову прохідність.

Інші поради щодо вибору аксесуарів:

  1. Вироби-«ялинки» підходять плавцям-початківцям, надійно герметизують вушний канал від вологи.
  2. Дитячі беруші для плавання краще вибрати на шнурку, щоб дитина не втратила їх у басейні.
  3. Для плавання не підходять аксесуари зі спіненого поліуретану. Потрібні вушні затички з гнучких матеріалів – силікону, пластику, силіконової гуми.
  4. Для участі в змаганнях необхідний захист вух від води у басейні, що не перекриває звук, – з фільтром. Не підходять моделі на шнурку, оскільки він заважатиме виконувати вправи, одягати плавальну шапочку.
  5. Більшість аксесуарів випускають для чоловічої аудиторії. Вибираючи жіночі чи дитячі беруші, потрібно купувати вироби найменшого розміру.
беруші зі шнурком
Доволі зручні беруші зі шнурком.

Як користуватися берушами

Покупців цікавить, як правильно вставляти беруші у вуха. Вушну раковину потрібно потягнути вгору та назад, відкриваючи вушний канал, та вставити вкладки повільними рухами з похитуванням. Посадка вкладок у вушний канал має бути комфортною за відчуттями.

На вушні водозахисні аксесуари негативно впливають хлорована вода та ультрафіолет. Тому через деякий час слід купити нову пару.

Вушні затички з пластичного силікону підходять для п’яти та більше використань, після чого втрачають герметичність та гнучкість. Термін служби багаторазових «ялинок» – до 1 року. Індивідуальні моделі з медичного пластику можна використовувати кілька років, доки з дорослішанням не зміниться форма та розмір органу слуху.

сині беруші
Слідкуйте за терміном використання вушних затичок.

Рекомендації щодо застосування вкладок:

  1. Зберігати беруші слід у водонепроникному контейнері, що зазвичай йде у комплекті.
  2. Якщо болить вухо від берушів – аксесуар не підходить за розміром чи конструкцією. Потрібно підібрати інший варіант, щоб плавати було зручно.
  3. Якщо плавець носить шапочку, перед покупкою потрібно приміряти її разом із вкладками.
  4. Перед тим як вставити беруші у вуха, не потрібно заходити у воду – у сухі вушні канали пару вкладок помістити простіше.
  5. Періодично вироби слід промивати у мильній воді та просушувати, щоб видалити бруд.

Велике значення має використання вкладок у вуха. Одним плавцям вони потрібні для глибоководного пірнання, іншим – для спортивних тренувань, третім – для відпочинку у басейні. Ці параметри необхідно враховувати під час вибору моделі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.