Способів апаратної корекції фігури існує чимало. Розглянемо, чи можна поєднувати кріоліполіз з іншими методиками, та наскільки ефективні такі комбінації.
Принцип дії кріоліполіза
За рахунок локального охолодження кріоліполіз убиває жирові клітини у організмі, у буквальному сенсі виморожує їх до остаточного руйнування. Під дією низьких температур вони гинуть за годину – саме стільки часу триває сеанс. Відбувається їх фізіологічне самознищення (апоптоз). Для організму цей процес абсолютно безпечний, тому що продукти знищення виводяться у кровоносну систему та лімфу. Не спостерігається також ніякого запального процесу.
Якщо ви побоюєтеся, що під впливом холоду змінять свою структуру навколишні тканини, порушиться робота внутрішніх органів, то це даремно. Сприйнятливість жирових клітин до холоду значно вища.

Холодна ліпоскульптура – відмінна альтернатива ліпосакції, що проводиться хірургічним шляхом. Вона підходить практично всім дорослим, починаючи від 18 років. За один сеанс може бути знищено понад 20% жирових відкладень. Якщо вірити фахівцям, що працюють за цим методом, протягом декількох місяців можна досягти помітних поліпшень. А якщо після сеансу кріоліполіза дотримуватися раціонального режиму харчування та займатися спортом, то ефект від корекції форм збережеться надовго.
Локальне охолодження жирових клітин з їх подальшим знищенням – досить високотехнологічний метод корекції фігури. Його пропонують не в кожному салоні краси.
Є у вільному продажу і апарати для проведення процедури в домашніх умовах. Правда, їхня ефективність менша, але вони теж результативні. Та все ж краще, якщо кріоліполіз буде проведено у перевіреному та надійному косметологічному салоні. Причина тому – поява на ринку неякісної апаратури. А це загрожує пацієнтам обмороженнями та іншими негативними наслідками.
Переваги та недоліки кріоліпосакціі
У методу кріоліполіза, що використовує холод як знаряддя проти жирових клітин, є безперечні переваги. Їх відзначають косметологи та клієнти, які відчули його на собі та оцінили кінцевий результат:
- Жирова тканина розсмоктується поступово, бо лімфатична та кровоносна системи з видаленням токсичних продуктів справляються самостійно. Додаткових процедур на зразок лімфодренажного масажу не потрібно.
- Можливість використовувати велику та маленьку насадки. Корисна опція для того, щоб видаляти зайвий жир на животі та інших проблемних ділянках тіла: боках, стегнах, колінах, ногах, руках.
- Відсутній ризик інфікування, шкідливого впливу на організм лікарських препаратів. Ніяких рубців та опіків, бо сама процедура абсолютно не інвазивна.
- На ефективність кріоліполізу не впливає сезонність.
- Відсутні неприємні або больові відчуття у ході проведення процедури.
- Якщо після сеансу і відзначається якийсь дискомфорт, то він скоро зникає.

Не обійшлося без недоліків:
- сеанс триває цілу годину;
- видимий результат спостерігається не раніше, ніж через 1-2 місяці;
- відчуття холоду під час процедури;
- наявність протипоказань;
- висока вартість.
Переваги явно переважують недоліки.
З якими процедурами можна поєднувати кріоліполіз
Замінити всі інші методики по корекції фігури кріоліпосакція не може. Разом з нею обов’язково доведеться дотримуватися режиму харчування та забезпечувати мінімальне фізичне навантаження. Але кріоліполіз можна поєднувати з іншими методами боротьби із зайвою вагою.
Є також процедури, які посприяють досягненню ще більшого ефекту. Краще поєднувати кріоліполіз з ними. Вони можуть застосовуватися до або після холодної ліпоскульптури.
Ін’єкції ліполітиків
Процедура в косметології досить популярна. Коли ні дієти, ні вправи не призводять до бажаного ефекту, в обличчя, живіт та інші місця ін’єкційно вводять спеціальні препарати. Вони стимулюють якісне розщеплення жирових клітин.
Передопераційної підготовки не потрібно. Уколи ліполітиків роблять без наркозу. Препарат вводиться в проблемну область, активна речовина починає руйнувати жирові клітини. Їхні залишки метаболізуються та виводяться з організму.

Одразу після проведення процедури можна повертатися до звичного життя. Може залишитися невеликий набряк, але через кілька днів він спаде.
Ін’єкції ліполітиків дають результат, коли потрібна мінімальна корекція фігури та легке підтягування невеликих проблемних зон.
Пресотерапія
У цього методу кілька назв: пневмомассаж, пневмодренаж, лімфодренажний масаж, барокомпресія.
Це апаратна процедура, яка покращує кровообіг та стимулює роботу лімфатичної системи. Пресотерапія проводиться у герметичному костюмі, усередину якого подається стиснене повітря. Під час процедури стимулюється циркуляція лімфатичної рідини. Вона природним чином виводиться з організму разом з токсинами.
Методика дуже ефективна для зниження об’єму стегон, ніг та рук. Результат від її застосування помітний практично відразу. Ви відчуєте легкість у всьому тілі, знизиться набряклість, а одяг вже після першого масажу стане вільнішим. Але при місячних від сеансу варто відмовитися, бо посилена циркуляція лімфи та крові може спровокувати сильну кровотечу.
Міостимуляція
Метод апаратної косметології створює м’язову активність без спортивних тренувань. Це гімнастика для ледачих. Використовується спеціальний апарат, який за допомогою приєднаних електродів впливає на окремі зони електроімпульсами низької інтенсивності. Коли м’язи починають скорочуватися, організм черпає додаткову енергію для цього з довколишніх тканин. Присутні там жирові клітини спалюються.

Застосовується ця методика для омолодження та безопераційного ліфтингу. Тільки навряд чи одна лише міостимуляція змусить вас швидко схуднути. На неї організм практично не витрачає енергії. Дуже важливо не залишати заняття звичайною гімнастикою. Якщо ви станете користуватися електростимулятором цілий місяць та щодня виконуватимете нескладний комплекс вправ або півгодинні пробіжки, то сміливо можете сподіватися на помітне зниження ваги.
РФ-ліфтинг або термаж
Альтернатива хірургічній підтяжці обличчя. Ця процедура добре підготує шкіру до кріоліполізу. РФ означає радіочастотний, але його також називають термічним лифтингом (термаж).
Це омолоджувальна процедура, у ході якої низькочастотні радіохвилі на 5–7 мм проникають під шкіру та стимулюють вироблення колагену. Процедура може виявитися досить чутливою для шкіри. Отриманий ефект залежить від сили розряду, але чим сильніше діють хвилі, тим болючіші відчуття. Зате на тілі не залишиться ніяких слідів.
Одразу після сеансу пацієнт бачить результат, а через кілька тижнів вдається добитися стійкого омолодження.
Ручний масаж
Це лише допоміжний засіб для схуднення. Масаж розбиває жирові відкладення у проблемних зонах, підсилює ефект від фізичних вправ, кріоліполіза та дієти. Не кажучи вже про терапевтичний вплив на весь організм. Процедура не тільки поєднує приємне та корисне, а й здатна демонструвати хороші результати.
Ручних способів масажу налічується близько 200 видів. Усі техніки ефективні по-своєму та спрямовані на розв’язання певної задачі. Якщо необхідно скорегувати талію, усунути набряки або позбутися целюліту, фахівець підбирає потрібний тип. Останній вид масажу – антицелюлітний – особливо популярний.

Щоб результат був найкращим, рекомендується звертатися в салон до масажиста-фахівця. Тоді відновлюється життєва енергія, зменшується жировий прошарок, поліпшується тонус м’язів. Маніпуляції не підготовленого масажиста можуть завдати шкоди вашому здоров’ю.
Обгортання
Простий, досить доступний спосіб моделювання проблемних ділянок тіла. У ході процедури на поверхню шкіри наносяться маски з рослин, спецій, водоростей, лікувальних грязей. Додаються різні типи глини, креми, лосьйони. Ці аплікації впливають на обмін речовин та мікроциркуляцію крові та лімфи у підшкірній жировій клітковині.
Зазвичай зона впливу обгортається целофаном на певний час, щоб вбирати корисні речовини та позбавлятися від непотрібних. Потрібно також тепло вкритися. Через кілька годин суміш просто змивається теплою водою. Можна нанести на шкіру зволожувальний крем.
Втрата ваги після курсу обгортань зазвичай має нетривалий ефект. Але завдяки поєднанню цих процедур з кріоліполізом можна домогтися кращої результативності.
Апаратний масаж
Існують і інші види спеціальних пристроїв для впливу на людське тіло. Поєднувати кріоліполіз можна з різними апаратними процедурами.
Вібромасаж
Використовується масажне крісло або інший спеціальний пристрій, що впливає на локалізовані на шкірі рецептори за допомогою вібрацій. Часто виконувати процедуру небажано. Потрібно чергувати сеанси кріоліполіза та вібромасажу.

Гідромасаж
Виконується за допомогою струменя води, що подається під сильним тиском. Це безпечна альтернатива кріоліпосакції. У комплексі ці дві процедури дозволяють досягти набагато більшого ефекту.
Вакуумний масаж
Вдосконалений масаж банками. Виконується спеціальним пристроєм, який відсмоктує та нагнітає повітря. Проводиться до та після кріоліполіза. Процедура протипоказана, якщо маса тіла вище норми більше, ніж на 20%.
Баромасаж
У спеціальних барокамерах впливають на проблемні ділянки тіла стисненим або розрідженим повітрям. У ході процедури змінюється тиск. У результаті прискорюється циркуляція крові та лімфи, нормалізується обмін речовин.
Як грамотно поєднувати кріоліполіз з іншими процедурами
Сама по собі методика холодної ліпоскульптури розроблялася з розрахунком на те, щоб після неї не було потрібно інших маніпуляцій. Але це зовсім не означає, що використання таких протипоказано, скоріше навпаки.
Якщо кріоліполіз поєднувати з процедурами інших напрямків, то ефект виявиться ще кращим:
- радіоліфтінг розгладить шкіру та посилить її пружність;
- УЗ-кавітація допоможе у боротьбі з целюлітом – вона впливає на поверхневі шари підшкірного жиру;
- пресотерапія та лімфодренажний масаж допоможуть організму позбавитися від продуктів розпаду жирових клітин;
- мезотерапія поліпшить зовнішній вигляд, запобіжить обвисанню.
Можна поєднувати кріоліполіз та ліполітики. Таке поєднання ефективно у разі, коли занадто щільна шкірна складка.

Але трапляється, що косметолог не поспішає пропонувати пацієнтам разом з кріоліполізом інші процедури. Причин може бути дві:
- І без того недешева процедура стане набагато дорожчою. У результаті можна залишитися зовсім без клієнта.
- Пацієнт може відмовитися від контактної гіпотермії та змінити рішення на користь дешевших способів з їх короткостроковими результатами.
Коли кріоліполіз ефективніший за ліполітики, а коли краще застосувати препарати – вирішує косметолог після огляду клієнта.
З чим не можна поєднувати кріоліполіз
Прямих заборон на комбінування кріоліпосакції з іншими методиками немає. Але є протипоказання до їх проведення:
- Холодна ліпоскульптура несумісна з розтягнутою шкірою, стриями.
- Прибрати за допомогою кріоліполіза дуже великий шар жирових відкладень означає лише погіршити ситуацію. Пацієнту з підвищеним індексом маси тіла неодмінно потрібні дієтолог та корекція харчування, при дуже великому бажанні – хірург та ліпосакція.
- Діагностований цукровий діабет вимагає спільної роботи з дієтологом та ендокринологом.
- Не бажана кріоліпосакція під час вагітності та після пологів.
Кріоліполіз – одна з найбезпечніших косметологічних методик.
Порівняння процедур: що ефективніше
Тижневе оніміння обробленої ділянки тіла та почервоніння після кріоліполізу – ніщо у порівнянні з наслідками УЗ-кавітації. Пацієнти скаржаться на гематоми, зневоднення, нудоту, тахікардію. Порівняємо кріоліпосакцію також з іншими популярними методиками.
Ліполітики
Застосування холодної ліпоскульптури у поєднанні з ліполітиками ефективно впливає на процес схуднення. І ін’єкції для спалювання жиру, і холод активно впливають на жирові відкладення. Але спробуємо розібратися, який з методів краще – кріоліполіз чи ліполітики.
Кріоліполіз | Ліполітики | |
Як працює | Гинуть та розщеплюються жирові клітини | Стимулюють ліполізні ферменти, прискорюючи цим синтез колагену |
Боляче чи ні | Незвичні відчуття тривають хвилин 5, потім зникають | Процедура трохи болісна |
На який шар жирового прошарку впливає | Ефективний, якщо шар жиру не більше 2,5 см | Товщина жирового прошарку значення не має |
Тривалість | 60 хвилин | 40 хвилин |
Кількість процедур | Не більше 3 з інтервалом у 8 тижнів та більше | 8 сеансів по 2 рази на тиждень |
Більшість клієнтів вважають кріоліпосакцію більш ефективною процедурою, ніж ін’єкції ліполітиків. Це так, коли індекс маси тіла не перевищує граничних значень та якщо дозволяють фінанси, бо ця процедура дорога.
Щоб поєднувати кріоліполіз або ліполітики, необхідно спочатку проконсультуватися з фахівцем.
Ліпосакція
Ліпосакція поки залишається більш популярною у порівнянні з дією холодом:
- Активніше видаляє жирові відкладення.
- Має миттєвий результат.
- Місця видалення жиру чітко позначені, та лікарю не доводиться заходити за їхні межі.
- Можливо комбінувати процедуру з лазерною терапією.
Але когось кріоліполіз привабить скоріше як абсолютно не інвазивна методика з відсутністю післяопераційного періоду. Та й ризики виникнення ускладнень після неї зведені до мінімуму.
Тож не можна сказати однозначно, що краще – кріоліполіз або ліпосакція.
Пресотерапія
Обидва методи апаратні та відмінно поєднуються. Пресотерапія або кріоліполіз передбачають проведення сеансів у спеціалізованому закладі. Вони працюють ефективніше, якщо використовуються у комплексі. Лімфодренаж сприяє позбавленню від продуктів розпаду розщеплених жирових клітин, що утворилися в процесі кріоліполізу.
Жодна, навіть найефективніша процедура не замінює заняття спортом, правильне харчування та ведення активного способу життя. Якщо після будь-якої з процедур продовжувати вживання калорій у великих обсягах, то зайвий жир з’явиться знову.