Швидко жирніє волосся: причини та способи боротьби

Нерідко можна почути, як близькі скаржаться на те, що голова жирніє дуже швидко. Насправді така проблема має вирішення. Для її розв’язання створюються різні засоби догляду, а також є декілька рекомендацій стосовно миття голови. Розберемо, чому волосся швидко жирніє і як цього позбутися.

жінці не подобається жирне волосся

Чому голова швидко жирніє: причини

Основних причин, чому швидко жирніє шкіра голови, є 4:

  • незбалансоване харчування;
  • неправильний догляд;
  • занадто часте миття;
  • авітаміноз або інші хвороби.

Розгляньмо їх детальніше.

Неправильний раціон

При незбалансованому харчуванні страждає шлунково-кишковий тракт, який контролює наш вигляд – стан шкіри, волосся і нігтів. Через його стінки всмоктуються поживні речовини. Якщо увесь час споживати одне й те саме, це призводить до дисбалансу та погіршення стану не тільки волосся, але й усього організму.

жінка за столом з їжею

Найбільший вплив на здоров’я волосся має дефіцит вітаміну С та заліза. Аскорбінова кислота є однією зі складових синтезу колагену, а її нестача може призвести до посиленої втрати волосся. Коли в організмі є дефіцит заліза, це провокує зниження кількості гемоглобіну, що відоме як анемія. Анемія зменшує кількість кисню, що переноситься кров’ю до всіх клітин організму, включно з клітинами волосяних фолікулів. Це спричиняє його ламкість, тьмяність, випадання та сповільнення росту.

Захворювання

Хвороби також можуть впливати на стан волосся. Серед них:

  • гіпотиреоз – захворювання щитоподібної залози, при якому не виробляється достатня кількість гормонів;
  • алопеція – імунна система сприймає волосся як чужорідний об’єкт і намагається його позбутися;
  • псоріаз;
  • СПКЯ – синдром полікістозних яєчників;
  • проблеми зі шлунково-кишковим трактом.

Навіть звичайна застуда виснажує організм, а отже, і негативно впливає на стан волосся.

Стрес також може зменшити кровообіг в шкірі голови, що негативно позначається на живленні волосся. При стресі підвищується рівень гормону кортизолу в організмі, що знижує рівень естрогену і тестостерону, які необхідні для здоров’я волосся.

Невірний догляд

Неправильний догляд і часте миття також негативно впливає на шкіру голови. Неякісні шампуні, кондиціонери та інші засоби можуть призвести не лише до того, що волосся починає швидко жирніти, а й до його випадіння та ламкості. Використання фену і плойки без попередньо нанесеного термозахисту, недостатній догляд та захист волосся влітку може сильно пошкодити волосся. Взимку під головним убором голова зіпріває, що також пришвидшує настання проблеми з жирним волоссям. Якщо часто заплітати волосся у тісні коси або роботи інші тугі зачіски, це теж травмує волосся.

туга зачіска хвіст

Використання шампуню надто часто (щодня) може призвести до повністю зворотного до основного результату – волосся дуже швидко жирніє. Це відбувається через пересушення шкіри голови. – Вона починає посилено виробляти шкірний жир, щоб якось компенсувати відсутність вологи. Рекомендована частота миття, залежно від довжини волосся – один раз на 3-5 днів.

Що робити, щоб волосся не жирніло швидко

Щоб голова не жирніла, дотримуйтеся цих порад:

  1. Нормалізуйте графік миття волосся. Рекомендується мити голову не більше 2-3 разів на тиждень. Частіше миття може викликати пересушення шкіри голови та збільшення вироблення шкірного жиру.
  2. Перегляньте якість продуктів для догляду. Необхідно переглянути склад шампунів, кондиціонерів, масок та проаналізувати його на наявність не рекомендованих до використання речовин (ізопропіловий спирт, парабени, фталати, персульфат амонію тощо).
  3. Збалансуйте харчування. Жирна та солодка їжа негативно впливає не тільки на роботу шлунково-кишкового тракту, але й на стан волосся. Тому перегляньте ваш раціон, позбудьтеся шкідливої їжі та розрахуйте, що потрібно вживати, щоб спожити потрібну дозу білків, жирів та вуглеводів. Також не гребуйте вітамінами, особливо у зимовий період, коли через відсутність свіжих фруктів та овочів падає рівень вітамінів, що негативно впливає на весь організм. Наприклад, вітамін В, що міститься у висівках, яйцях, квасолі, горіхах, коричневому рисі, і цинк, якого багато є у морепродуктах, насінні та бобових, допомагають контролювати вироблення шкірного жиру та сприяють здоров’ю волосся.
  4. Перестаньте торкатися волосся руками. Ми можемо навіть і не помічати цього, проте важливо вчасно звернути на це увагу і припинити цей процес. Під час цього зайвий жир з рук переноситься на волосся, що також негативно впливає на його стан. Якщо вам дуже хочеться торкатися волосся, то спробуйте замінити цю звичку на іншу – наприклад, щось намалювати, зайнятися ручною роботою або зайти на кухню та приготувати щось смачне. Також варто навчитися контролювати свої емоції, оскільки часте торкання волосся може бути знаком нервової напруги.
  5. Використовуйте м’які і безпечні для волосся аксесуари, оскільки грубі або обтяжливі можуть подразнювати шкіру голови, сприяючи виробленню більшої кількості жиру. Особливо стережіться металевих гребінців – хоч вони і довговічні, проте можуть рвати та пошкоджувати волосся та шкіру. Також не затягуйте гумки та стрічки для волосся надто туго.
  6. Намагайтеся уникати стресових ситуацій. Найкращим способом для зниження стресу є медитація. Вона допоможе знизити рівень стресу і заспокоїти нервову систему. Це можуть бути просто дихальні вправи або медитаційні практики. Крім цього, недостатня кількість сну може погіршити рівень стресу і пожирніння шкіри голови. Для покращення якості сну рекомендується спати 7-9 годин на ніч і створювати комфортну атмосферу в спальні.

Окрім цього, непоганим варіантом буде масажування шкіри голови. Це покращить кровообіг та зменшить виділення шкірного сала.

Також варто повністю обстежитися не лише у дерматолога, але й пройти комплексне обстеження. Варто зробити аналіз крові на наявність хвороб та порушень обміну речовин, ультразвукове обстеження щитоподібної залози, печінки та підшлункової залози. Проблема жирної голови може критися далеко в глибинах вашого організму, і чим швидше ви її виявите, тим швидше зможете насолодитися чистим та свіжим волоссям.

Отже, жирне волосся – це досить поширена проблема, з якою можна успішно боротися. Важливо звернути увагу на свій спосіб життя, правильний догляд за волоссям та шкірою голови, використовувати спеціальні засоби та уникати стресових ситуацій. Якщо жирність волосся не зменшується після застосування домашніх методів, рекомендується звернутися до дерматолога або трихолога для додаткової консультації та призначення індивідуального лікування. Пам’ятайте, що догляд за волоссям – це не тільки краса, але й здоров’я.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.