Басма – фарба для волосся з натуральних компонентів

Ще у давнину фарба басма для волосся використовувалася східними жінками, щоб надати образу ще більше шарму та привабливості. Але й у наш час цінительки натуральних барвників виконують фарбування басмою у домашніх умовах.

волосся пофарбоване басмою
Басма – це природний барвник, що додатково зміцнює волосся.

Раціональний підхід

У гонитві за насиченим кольором більшість дівчат забуває про здоров’я свого волосся та ту шкоду, яку можуть завдати хімічні фарби та завивки. Проте, застосування цієї екологічно чистої речовини, зробленої з листя рослини індиго, здатне принести користь та дати дуже хороший ефект від фарбування, який можна порівняти за своєю якістю з сучасними засобами для фарбування будь-яких типів волосся. При цьому воно приносить набагато меншої шкоди.

Користь басми очевидна – це позбавлена будь-яких хімічних, неприродних добавок речовина, повністю натуральна. Вона рекомендується до застосування лікарями-трихологами як заміна ненатуральним фарбам для профілактики випадіння волосся та додання їм живого блиску та сили.

Фарбування волосся басмою:

  • сприяє значному поліпшенню його загального стану;
  • позбавляє від лупи;
  • нормалізує процеси обміну у шкірі голови;
  • допомагає впоратися з симптомами жирної шкіри;
  • прискорює ріст волосся.
чорне волосся
Волосся стає міцнішим та блискучим.

Можна зустріти масу позитивних відгуків про користь басми від дівчат, які її застосовують. Вони дуже задоволені якістю фарбування та тим кольором, який виходить при фарбуванні у домашніх умовах. Крім того, басма містить у собі масу корисних вітамінів та мікроелементів, які особливо необхідні для збереження здоров’я волосся. Дубильні речовини, що містяться у цьому порошку:

  • сприяють лікуванню та відновленню коренів після хімічної завивки або неправильного догляду;
  • захищають від шкідливого впливу сонячних променів та перепадів температури.

Басма здатна глибоко фарбувати кожне пасмо, не проникаючи у структуру волосся та не приносячи тим самим шкоду, як це зазвичай буває при застосуванні ненатуральних засобів для фарбування. Якщо дивитися на фото дівчини, яка фарбується басмою, то колір її волосся практично не відрізняється натурального.

Старий та перевірений рецепт краси

Не зважаючи на багато позитивних відгуків та користь від фарбування басмою, слід пам’ятати про деякі тонкощі при фарбуванні у домашніх умовах. Ідеальний колір підбирається тільки шляхом пошуку та експериментів. Зазвичай починають підбір потрібного відтінку, фарбуючи тільки одне пасмо.

гарне волосся
Басма надає глибокий темний колір.

На багатьох відео згадується про те, що небажано наносити басму на пофарбоване штучними фарбами волосся. Це пов’язано з тим, що речовина просто не вбереться та не дасть потрібний колір. Тому стару фарбу потрібно або змити, або дочекатися того моменту, коли волосся відросте та отримає свій природний колір, щоб процедура не змогла принести шкоду замість очікуваної користі. Тоді можна приступати до фарбування у домашніх умовах.

Збереження здоров’я простими засобами

Відгуки про басму для волосся не тільки як про барвник збереглися з давніх-давен та дійшли до наших днів з численних джерел. Доступною альтернативою дорогим засобам для догляду за зачіскою може стати маска з басми. Вона надає заспокійливу та відновлювальну дію на шкіру голови.

У якості додаткових інгредієнтів беруть оливкову або реп’яхову олію. Ще можна розводити басму зі сметаною або яєчним жовтком.

Особливості:

  1. Маска наноситься на сухі, чисті, ретельно розчесані пасма.
  2. Маска не підлягає зберіганню та повинна бути використана у той же день.
  3. Суміш наноситься рівним шаром за допомогою пензлика або руками у рукавичках.
  4. Після нанесення потрібно обернути голову на пів години у поліетиленову плівку, потім змити суміш.
маска із басми
Як відзначають позитивні відгуки, така маска явно покращує ріст волосся та додає їм красивий блиск.

Два найпопулярніших методи, як поміняти колір зачіски

Можливості басми як фарби можуть розкритися, тільки якщо змішати її з хною, таким же простим та абсолютно натуральним порошком, який теж використовується для фарбування у домашніх умовах мільйонами жінок по всьому світі. Якщо ж використовувати виключно басму, відтінок волосся може стати злегка зеленим.

Перший спосіб

Хна при змішуванні з басмою може давати різні відтінки у залежності від потрібного кольору:

  • для чорного кольору волосся співвідношення басми та хни становить 2:1;
  • для бронзового – 1:2;
  • для каштанового – порівну;
  • для русявого – порівну, але тримати досить пів години.
хна та басма
Пропорції хни та басми визначають відтінок.

Як фарбуватися:

  1. Змішати басму з хною у бажаній пропорції. Розводити порошок рекомендується гарячою водою до консистенції кашки.
  2. Дати настоятися протягом 15 хвилин.
  3. Нанести теплу масу на волосся, починаючи від коренів та розподіляючи її по всій довжині.
  4. Починати нанесення фарби рекомендується з області потилиці, поступово переходячи до верхньої частини голови.
  5. Щоб фарба не забруднила лоб, всмоктавшись у шкіру, рекомендується нанести на цю область крем.
  6. Після нанесення фарби надіти на голову целофанову плівку або шапочку для душу, обмотати голову рушником та тримати фарбу протягом години.
  7. Потім зняти шапочку та змити фарбу теплою водою.

Другий спосіб

Потрібно спочатку пофарбувати волосся хною, змити, потім нанести шар басми та знову змити фарбу.

Секрети та лайфхаки

Глибина, на яку діє басма для волосся, визначається індивідуальними факторами, такими, як довжина, густота та товщина волосини. Якщо отриманий колір припав до смаку, змити фарбу краще пізніше, щоб дати їй якомога краще вбратися у волосся. Якщо ж колір вийшов дуже темним, то можна змити частину фарби шампунем – тоді волосся стане світліше.

миття волосся
Насиченість кольору можна регулювати.

Басма та хна покривають волосся шаром захисної плівки, зміцнюючи та захищаючи їх по всій довжині після фарбування. Крім того, за численними відгуками, власниці тонкого волосся можуть отримати бажаний обсяг від самих коренів до кінчиків. Але у цієї медалі є й зворотний бік – натуральні засоби не можна наносити на вже пофарбовані іншим типом фарби волосся або ті, які піддавалися хімічній завивці. І навпаки, пасма, пофарбовані хною або басмою, неможливо перефарбувати за допомогою ненатуральних засобів.

Запобіжні заходи при роботі з натуральними барвниками

Басма для волосся вимагає певних запобіжних заходів, при фарбуванні:

  • Не використовуйте металевий посуд для того, щоб розвести фарбу.
  • Користуйтеся рукавичками, щоб не забруднити руки.
  • Потрібний відтінок з’явиться тільки через кілька днів після фарбування, тому не треба хвилюватися або розводити нову порцію та фарбувати волосся ще раз.
  • Щоб зафарбувати сивину, фарбування потрібно виконати кілька разів.
  • Купуючи басму, переконайтеся, що термін придатності продукту не закінчився, тому що є великий ризик пересушити шкіру голови та отримати далекий від бажаного колір, використовуючи таку речовину.
  • Не користуйтеся басмою після хімічної обробки волосся – це неприпустимо та швидше шкодить, ніж дає користь.
  • Щоб не отримати специфічний зеленуватий відтінок, додайте до басми трохи хни, тому що вона служить доповненням, яке додасть більше краси та досконалості. Крім того, як свідчать відгуки від різних жінок, використання хни приносить користь волоссю.
хна і басма
Хна добре доповнює басму.

Скільки порошку потрібно

Кількість речовини визначається, виходячи з довжини шевелюри у таких пропорціях:

  • коротке волосся (менш як 10 см) – 100 г порошку;
  • довжина до плечей (більше ніж 10 см) – 200 г;
  • нижче плечей – 300 г;
  • волосся до пояса – 500 г.

Бажаний колір обирають, виходячи з початкового відтінку, бажаного результату, співвідношення складових та часу витримки речовини. На фото видно, наскільки різними можуть бути у результаті відтінки.

Що ще потрібно знати про натуральні порошки

Відгуки свідчать, що шкоди після використання басми немає, крім можливості помилитися з очікуваним кольором та отримати трохи не той відтінок. Сама фарба не несе якоїсь шкоди, а скоріше користь для волосся.

Басма довго тримається на волоссі та не змивається, даючи стійкий колір на довгий час. Ця властивість здатна скласти конкуренцію іменитим та дорогим продуктам для фарбування. Ці фарби, як уже згадувалося, не відрізняються корисною дією на волосся та шкіру голови, тому розумним рішенням буде використовувати тільки барвники з натуральними компонентами. Це дозволить уникнути маси проблем після фарбування та зробить цілющий вплив на волосся, їхню красу, силу та блиск.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.