Готуємося до лазерної епіляції правильно: рекомендації

Плануючи відпустку, жінки прагнуть привести у порядок не тільки тіло, але й шкіру у місцях, зазвичай прихованих від чужих очей. Починати варто заздалегідь, адже підготовка до лазерної епіляції може зайняти більше часу, ніж здається.

лазерна епіляція
Лазерна епіляція – надійний спосіб позбутися небажаного волосся.

Як підготуватися до лазерної епіляції

За скільки днів до відпустки варто відвідати салон або клініку. Для отримання стійкого видимого результату звичайно потрібен курс від 6 до 10 сеансів з перервами не менш 3 тижнів. Близько двох тижнів буде потрібно, щоб підготуватися до лазерної епіляції вперше. Тому відкладати наведення краси до останньої хвилини, коли квитки на літак до моря вже куплені, не вийде.

Першим етапом підготовки до курсу повинна стати попередня консультація, на якій фахівець збере дані про наявність протипоказань, огляне тип шкіри та стан волосся, що підлягає видаленню. Після цього він прийме рішення про те, чи рекомендована процедура, чи немає перешкод для її призначення, який ризик небажаних наслідків. Такий консультант повинен мати медичну освіту, оскільки мова йде про те, чи здатний організм перенести стрес від лазерних імпульсів та швидко відновитися.

дівчина розмовляє з косметологом
Також косметолог оцінює ефективність впливу наявного апарату та складає індивідуальний графік із кількістю сеансів та інтервалами для відновлення між ними. Коли є розклад, можна приступати безпосередньо до підготовки.

Голити чи відрощувати волосся перед процедурою

Механізм, завдяки якому опромінення шкіри лазером призводить до видалення зайвого волосся, досить простий. У стрижні волосся знаходяться пігменти, що надають йому колір. Ці пігменти поглинають енергію світлового імпульсу. Згідно із законом збереження ця енергія перетворюється у тепло, що супроводжується нагріванням. Білкові молекули не переносять високу температуру та руйнуються. Гинуть сусідні зі стрижнем волоса клітини – саме фолікули, з яких відбувається зростання, а також кровоносні судини, що забезпечують його киснем та поживними речовинами.

дівчина голить ноги
Голитися перед процедурою можна, але лише звичайною бритвою.

Щоб процедура була ефективною, волоски не повинні бути занадто довгими, адже інакше практично вся енергія світлового імпульсу буде поглинута їх видимою частиною. Вглиб шкіри ця енергія не потрапить та ніякого впливу на волосяну цибулину не відбудуться. У лазерів старих моделей оптимальна довжина волосся на момент проведення сеансу не повинна перевищувати 5 мм, більш сучасні типи діодного обладнання здатні працювати навіть з гладкою шкірою.

З цієї причини косметологи радять голитися перед лазерною епіляцією за кілька днів до призначеного сеансу, використовуючи тільки механічні способи (бритву). За час, що залишився, волоски встигнуть відрости приблизно до 1 мм – достатньо для успішної процедури.

Гоління безпосередньо у день сеансу небажано через те, що неминучі дрібні подразнення, а застосовані засоби доведеться змивати особливо ретельно. На процедуру правильно приходити з чистою, нетравмованою та вільною від будь-якої косметики шкірою.

Підготовка до процедури вперше

Особливість підготовки до процедури лазерної епіляції вперше у тому, щоб заздалегідь переконатися у відсутності алергічних реакцій організму на:

  • специфічний вплив імпульсів на тканини епідермісу;
  • конкретні препарати, що використовуються для знеболення та знезараження.

Знеболювальні гелі, що містять лідокаїн, можуть викликати висипання або свербіж, про що краще дізнатися заздалегідь.

дівчина у дерматолога
Також перед першим сеансом обов’язково потрібно перевіритися на відсутність підвищеної світлочутливості або індивідуальної непереносності.

Особливості підготовки різних зон тіла

Хоча загальні рекомендації залишаються єдиними, підготовка до процедури лазерної епіляції на деяких ділянках тіла має свої нюанси:

  • Особливо чутливим областям на обличчі (підборіддя, верхня губа) зазвичай більше інших ділянок шкіри дістається кремів та лосьйонів. Їх використання не рекомендовано за 14 діб до процедури та мінімум 7 після неї.
  • Місця, які відчувають підвищене тертя від одягу (пахви, зона бікіні). Перші 2-3 дні після сеансу шкірі необхідний час на відновлення, а тканина, що щільно прилягає, стане заважати цьому. Тому варто заздалегідь добрати гардероб вільного крою з м’яких матеріалів, що виключає подразнення.
  • Підготовка пахв до лазерної епіляції має й іншу особливість. Саме у цій області люди часто застосовують дезодоранти та різні засоби, що знижують потовиділення. Вся подібна косметика виробляється на основі хімії, присутність якої на шкірі пахв потрібно обмежити.
дівчина мастить ноги кремом
Відкриті ділянки тіла, схильні до засмаги, краще захистити від сонячних променів спеціальними кремами. У жінок це особливо актуально для рук та гомілок ніг.

Що потрібно робити перед епіляцією

Підготовка до процедури лазерної епіляції безпосередньо у призначений день нескладна. Не варто відвідувати косметолога, якщо виникли тимчасові протипоказання:

  • трапилася застуда (ГРВІ, грип);
  • загострилася алергія або хронічні шкірні хвороби;
  • на запланованій до депіляції зоні є свіжі травми (порізи, садна, прищі);
  • за потребою довелося пити ліки, які не рекомендовані косметологом (антибіотики або деякі інші).

У призначений день перед лазерною епіляцією підготовку шкіри потрібно провести особливо ретельно, змити з її поверхні будь-які хімічні речовини – косметику, креми.

дівчина приймає душ
Перед епіляцією треба ретельно помитися.

Чого робити не можна

Існує кілька обмежень, яких необхідно дотримуватися, щоб вплив лазера приніс результат:

  • Щоб підготуватися до першої процедури лазерної епіляції, заздалегідь припиніть видалення волосків будь-яким способом, що ушкоджує їх коріння (фолікули). Не потрібно висмикувати пінцетом, використовувати шугаринг або віск. Адже інакше імпульсу лазера не буде на що впливати, весь сенс процесу зникне.
  • Не слід засмагати перед лазерною епіляцією мінімум за 2-3 тижні як природним способом, так і в солярії. Причина у тому, що лазерний імпульс, потрапивши на засмаглу шкіру, яка містить меланін (це пігмент, що надає колір), не зможе проникнути на необхідну глибину до волосяних цибулин. Він буде поглинений частками пігменту, що призведе лише до опіків. Через цей же ефект варто менше перебувати під сонцем, а якщо загар на шкірі вже є – спробувати зменшити його скрабом та мочалкою. Аналогічно не рекомендовано автозасмагу.
  • Не піддавайте шкіру подразливим впливам активних кремів, мазей або лосьйонів.
  • За кілька днів до призначеної процедури перестаньте користуватися засобами для протирання, що містять спирт або інші речовини, які підсушують епідерміс.
  • За два тижні до сеансу припиніть прийняття деяких лікарських препаратів (антибіотики тетрациклінової групи, ліки на основі фторхінолону).
  • Небажано менше ніж за добу до процедури пити спиртне. Присутність алкоголю у крові зробить процес більш болючим.

При дотриманні всіх обмежень вдасться уникнути ускладнень та побічних ефектів. Курс депіляції виявиться комфортним, а його результати порадують.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.