Вагітність – це період, який потребує своєчасного звернення до лікаря. Регулярні відвідування гінеколога можуть зберегти здоров’я як матері, так і майбутній дитині. Варто знати, коли йти до гінеколога при вагітності, щоб не пропустити важливі обстеження та консультації.
Коли варто відвідувати лікаря під час вагітності
На ранній стадії виношування жінку чекає чимало випробувань, які можуть вплинути на здоров’я майбутньої дитини та самої матері, тому до лікаря слід йти якомога швидше, якщо тест позитивний. Своєчасне звернення до гінеколога допоможе виявити можливі проблеми внутрішньоутробного розвитку.
Позитивний тест на вагітність – це не єдиний випадок, коли необхідно пройти обслідування. Це варто робити впродовж всього періоду виношування, не менше 10 разів.
Перший похід на консультацію
Здійснюється через 6-8 тижнів після початку вагітності. Цей момент настає приблизно через 2-5 тижнів від дня затримки.
Не слід відтягувати перше обстеження, адже воно є досить важливим для точного визначення стану здоров’я майбутнього малюка.
Підбір необхідних медикаментів
Якщо під час виношування плода жінка приймає будь-які ліки, їх вживання має бути схвалено лікарем. Якщо певні засоби протипоказані, їх слід замінити на більш безпечні.
Цим правилом також не слід нехтувати, адже навіть легкі знеболювальні таблетки можуть погано вплинути на розвиток ембріона. Відсутність скарг на здоров’я не є приводом пропускати консультації з лікарем. Він також допоможе:
- підібрати необхідні вітаміни та мінерали;
- створити рекомендований харчовий раціон;
- допомогти скорегувати звички, які підуть на користь малюку, а не шкодитимуть його здоров’ю.
Похід до лікаря після 12 тижнів вагітності
На цьому етапі виношування плода жінці слід пройти обстеження на наявність хромосомних відхилень. Також після 12 тижнів вагітності призначають йти на перше УЗД. Його проводять для виявлення труднощів, з якими може стикнутися майбутня мати або малюк. Також важливо встановити розміри ембріона та будову його тіла.
Відвідування гінеколога на 22 тижні
Необхідно пройти обстеження для більш точного визначення можливих проблем у формуванні плода, наприклад, хромосомних відхилень, затримки у розвитку, патології плаценти.
Спочатку важливо звернутися до акушера-гінеколога за консультацією. Далі вагітна проходить ще одне УЗД. Також проводиться доплерометрія, метою якої є дослідження руху крові у судинах матки, плаценти та ембріону. Таким чином лікарі дізнаються, чи є затримка у постачанні кисню та інших важливих елементів, які необхідні майбутній дитині для розвитку.
Обстеження після 30 тижнів вагітності
На 30 тижні виношування майбутнього малюка жінку чекає ще одне обстеження в акушера-гінеколога. Також проводиться декілька аналізів крові на різні захворювання.
При вагітності на 30 тижні треба йти на УЗД ще один раз, а також пройти доплерометрію, щоб дізнатись особливості росту, серцебиття дитини, положення її всередині матки.
Обстеження на цьому етапі виношування плода можуть включати в себе:
- відвідування гінеколога не рідше одного разу на тиждень;
- КТГ (кардіотокографія) для визначення серцевої діяльності плоду;
- аналізи сечі та крові;
- УЗД (за рекомендацією лікаря).
Чи варто йти до лікаря після позитивного тесту
Не всі жінки можуть вчасно придбати тест на вагітність. Також слід пам’ятати, що невелика ймовірність того, що тест покаже неправильний результат, все-таки є. Тому якщо сталася затримка місячних, рекомендовано йти до лікаря якомога швидше для визначення точної причини.
При появі характерних ознак перш за все слід йти до гінеколога, який підтвердить, якщо жінка вагітна. Це можна буде точно виявити за допомогою аналізу крові на ХГЛ, навіть якщо затримка не довше однієї доби.
За якими симптомами можна визначити вагітність
Крім затримки місячних, є також інші ознаки, які явно вказують на те, що у жінки буде дитина. До них належать:
- набрякання грудей;
- порушення менструального циклу;
- почуття тяжкості у зоні тазу та матки;
- збільшення матки у розмірах (на 4-5 тижні);
- зміна розміру полових губ, а також їхнього кольору та форми.
Є також непрямі ознаки, які можуть свідчити про настання вагітності:
- виникнення нудоти у будь-який час доби та посилене сприйняття запахів, що може її викликати;
- часті зміни настрою та емоцій;
- підвищена стомлюваність та сонливість;
- поява сильного апетиту та зміна смакових переваг у їжі.
Якщо під час вагітності не проходити регулярно обстеження, не буде ніякої впевненості, що дитина народиться здоровою, а здоров’ю матері нічого не загрожуватиме. Лікарі зможуть з точністю виявити усі нюанси розвитку плоду, а також визначити протипоказання для жінки під час виношування.