Коли можна починати смакувати кавунами

Наприкінці червня, а іноді й раніше, на ринку та в магазинах з’являються зелені смугасті «м’ячі» з рожево-червоною солодкою м’якотою. Вже хочеться поласувати кавуном, але при цьому виникають побоювання, що раннє дозрівання викликане надлишком хімії, і такі плоди є небезпечним. Як правило, можна починати їсти кавуни ближче до кінця літа, але бувають і нюанси.

гарний кавун

Чому плід дозрів рано

Навколо зелених смугастиків багато різних чуток і домислів, у тому числі про те, що ягоди спеціально «обколюють» хімією, щоб вони дозріли швидше, і їсти їх не можна. Якщо оцінити розміри баштана і кількість культури на ній, то стане ясно, що в кожен кавун просто неможливо ввести щось хімічне, та й ягода після пошкодження шкірки почне гнити на корені.

У раннього дозрівання є інші причини:

  • Швидкостиглий сорт. Такі сорти, як «Скорик», «Вікторія» та «Вогник», досягають стану стиглості за 52-60 днів.
  • Кліматичні умови. У південних широтах висадка у відкритий ґрунт можлива вже у квітні. У перший місяць літа баштанники збирають урожай скороспілки.
  • Висаджування під плівку. Це дозволяє зробити посадки ще ранішими, і при використанні скоростиглих сортів є можливість виростити кавуни швидше.

Крім місцевих, на прилавках трапляються імпортні кавуни, наприклад, з Туреччини, Казахстану, Узбекистану, Греції. Там клімат дозволяє вирощувати по 3-4 врожаї за літо без жодних хімічних стимуляторів.

І місцеві, й імпортні плоди можна сміливо їсти вже на початку літа. Нічого, крім користі, від них не буде.

Чи є хімія

На вигляд важко визначити, чи застосовувалися хімічні добрива, але деякі ознаки повинні насторожити:

  • Занадто великий плід. Це стосується тільки скоростиглих сортів, які відрізняються невеликими розмірами. Середні та пізні сорти без будь-якої стимуляції можуть виростати вагою понад 10 кг.
  • Гладка м’якоть без крупинок та/або жовті прожилки. Це очевидна ознака того, що ягода містить багато нітратів. Якщо продавець має нітрат-тестер, то можна попросити його перевірити продукт. Тільки електрод приладу потрібно встромляти не в шкіру, а в м’якуш ягоди.

Якщо є сумніви щодо безпеки вже купленого кавуна, то шматочок м’якоті потрібно помістити в невелику кількість кип’яченої або дистильованої води. Якщо рідина забарвилася, це правильна ознака наявності хімії, і від такого продукту потрібно відмовитись.

червоні кавуни

На щастя, несумлінних баштанників, що надміру використовують хімічні препарати, небагато. Більшість ранніх кавунів на прилавках вирощені без будь-яких стимуляторів. Вживати їх у їжу безпечно для здоров’я.

Їсти кавуни можна вже у червні-липні, але якщо хочеться поласувати найсолодшими плодами, то вони будуть лише у серпні. У цей час у природі найсприятливіші умови для дозрівання. Не варто забувати про пильність: якщо м’якуш виглядає неприродно або має дивний хімічний присмак, то їсти такий продукт небезпечно для здоров’я.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.