Лазер проти пігментних плям на шкірі: як це працює

Поява пігментних плям на обличчі, руках, ногах, спині, шиї здатна зіпсувати настрій будь-якій жінці. Сучасна косметологія успішно розв’язує цю проблему за допомогою лазерної терапії. Розглянемо, як позбутися пігментних плям лазером, як доглядати за шкірою надалі, та які запобіжні заходи знадобляться.

дівчина у косметолога
Процедура безболісна, але вона потребує певної підготовки.

Принцип дії лазера на пігментні плями

Пігментація – це поява на шкірі плям темного кольору. Причини виникнення плям індивідуальні:

  • вагітність;
  • надлишкове опромінення ультрафіолетом;
  • вплив екології;
  • захворювання внутрішніх органів: кишківника, печінки;
  • багаторічний прийом гормональних протизаплідних засобів;
  • застосування неякісної косметики;
  • порушення ендокринної системи;
  • особливості процесів обміну в організмі;
  • наслідки прийому деяких лікарських препаратів;
  • дефіцит вітамінів.

Якщо своєчасно усунути причину виникнення пігментних плям, то застосування лазерної терапії дає успішний результат за один-два сеанси.

лазерне видалення пігментних плям
Технологія позбавлення від пігментації із застосуванням лазерного променя – результативний, щадний спосіб, щоб безболісно освітлити шкіру.

Процедура лазерного видалення пігментних плям – сучасний апаратний метод, який пошарово руйнує меланін, усуваючи дефекти епідермісу.

Принцип дії лазера наступний: промінь націлюють на пігментовану ділянку шкіри, де він проникає на певну глибину. Клітини з підвищеним вмістом меланіну нагріваються, поглинаючи хвилі певної частоти, та руйнуються. Плями червоніють, потім злущуються. Через 3-4 тижні залишки клітин виводяться з організму за допомогою лімфатичної системи. Точкова дія променя не зачіпає здорові тканини, тому не відбувається загального освітлення шкіри.

Підготовка до процедури

Ефективність лазерної процедури залежить від якості підготовки до її проведення.

Зустріч з лікарем-дерматологом

На консультації дерматолог допомагає вибрати програму корекції з урахуванням віку, типу епідермісу, величини ураження шкірного покриву. Лікар приймає рішення про попереднє приймання гліколевої кислоти, може рекомендувати крем для відбілювання, щоб ефект був більш вираженим.

дівчина у дерматолога
Спеціаліст встановлює необхідність застосування інших препаратів, визначає кількість сеансів лазеротерапії – від одного до п’яти.

Заборони перед сеансом

Важливо дотримуватися 5 правил:

  • не засмагати два тижні до лікування;
  • не відвідувати солярій;
  • не проводити хімічний пілінг, глибоку чистку обличчя;
  • не застосовувати декоративну косметику;
  • не вживати алкоголю та не палити, щоб стабілізувати тиск у дрібних судинах.

Починати виконувати ці рекомендації потрібно не пізніше, ніж за 2 тижні до першої процедури.

Вибір апаратури: які види лазера підходять для видалення плям

Класифікація лазерних установок різноманітна. Щоб видалити лазером пігментацію, застосовують неодимовий, тулієвий або ербієвий (оптоволоконний) лазери.

Неодимовий

Апарат із кристалом алюмоїттрієвого граната. Особливість установки полягає у довжині та потужності хвиль. За допомогою цього апарату можна впливати на епідерміс на глибині 6-8 мм.

неодимовий лазер
Неодимовий лазер ефективний проти пігментних плям.

Ербієвий (оптоволоконний)

Відрізняється високою точністю впливу променя. Рівень проникнення поверхневий, до 1 мкм, але дозволяє видалити пігментні плями лазером у найскладніших ділянках.

ербієвий лазер
Ербієвий лазер підходить для застосування навколо очей.

Тулієвий

Використовують для усунення пігментації всього за 1-2 сеанси. Поєднання тулієвого та ербієвого лазерів ефективно при проведенні модного фракційного омолодження.

тулієвий лазер
Перевага тулієвого лазера у тому, що він може за один сеанс впливати на 70% поверхні шкіри, яка потребує лікування.

Етапи процедури у салоні

Процедура видалення пігментних плям лазером проводиться у спеціалізованих клініках або салонах та складається з декількох етапів.

Очищення

Ділянка шкіри, на якій буде проводитися вплив апаратом, обробляється антисептичним засобом. Даний етап необхідний, оскільки будь-яке втручання в епідерміс необхідно проводити тільки на стерильній ділянці.

очищення шкіри обличчя
Спочатку шкіру очищують від забруднень.

Знеболювання

Маніпуляція з видалення пігментації лазером зазвичай неболюча. Але використання спеціальних анестетичних та заспокійливих препаратів обов’язково.

Вплив лазером

Вибір апарату для лікування здійснює лікар-дерматолог. Пігментні плями видаляють лазером протягом 10-30 хвилин. Під час маніпуляцій на шкірний покрив впливають секундні спалахи світла. Тривалість лікування залежить від розмірів потемнілої ділянки та виду апарату.

Надалі ділянка шкіри темнішає, покривається кіркою, яка через 4-5 днів зникає. Ні в якому разі не рекомендується чіпати корочку руками, відривати її, бо у цьому місці може залишитися шрам.

обробка обличчя лазером
Коли лазером видаляють пігментні плями на обличчі, спалахи апарату небезпечні для зору. Тому очі під час процедури захищають медичними окулярами.

Якщо послідовність проведення впливу лазером дотримана, на шкірі не залишаються ні опіки, ні рубці. Не спотворюється природний колір шкірного покриву.

Нерідко один сеанс не дає очікуваного результату. Тоді курс повторюють. Кількість процедур залежить від стану пігментних плям. Темніші ділянки потребують тривалого впливу лазера. Косметолог регулює періоди проведення процедури та тривалість перерви, яка доходить іноді до декількох тижнів.

Обробка для прискорення загоєння

Коли лазером видаляють пігментні плями, шкіра перебуває у стресовому стані при умиванні звичайною водою. Помилки при очищенні епідермісу можуть привести до такого негативного наслідку, як прищі.

Необхідно використовувати засоби для чутливої шкіри. Це може бути міцелярний гель або вода для обличчя. Вони забезпечують якісне очищення для шкіри з підвищеною чутливістю та не потребують змивання водою.

дівчина очищує обличчя тоніком
Після делікатного очищення потрібно застосувати тонік без спирту. Бажано використовувати засіб із добавками, які пом’якшують, зволожують та заспокоюють. Такий тонік оптимально підійде у якості завершального етапу очищення.

Реабілітаційний період після процедури

Середня тривалість реабілітації – два тижні. Лікар-дерматолог надасть рекомендації щодо застосування засобів, але домашній б’юті-арсенал доведеться переглянути. Шкірі після лазерного видалення пігментації необхідні:

  • утримання у чистоті, щоб уникнути інфекцій;
  • заспокійлива дія.

Щоденне застосування гелю-сироватки для шкіри, емульсій для обличчя заспокоює та відновлює епідерміс. Поверх сироватки рекомендується наносити доглядові засоби, що реабілітують шкіру після естетичних процедур, включаючи лазерні.

Зняття набряку

За призначенням лікаря ділянки, що зазнали лазерного опромінення, обробляють відновлювальними препаратами.

Посилене зволоження

Після лазера шкіра може бути пересушена. Показані до застосування зволожувальні сироватки з вмістом високих концентрацій активних речовин, тому досить 1-2 крапель.

Шкіра потребує багато вологи для заповнення власних ресурсів. Рекомендується застосування сироватки, яка впливає інтенсивніше, стимулює вироблення власної гіалуронової кислоти, формує природне зволоження.

нічна маска для обличчя
Регенерація шкіри в основному відбувається під час сну. Тому необхідні регулярні нічні зволожувальні маски.

Антиоксиданти для якнайшвидшого відновлення

Оскільки антиоксиданти нейтралізують негативний вплив вільних радикалів, то рекомендується у відновлювальний період застосовувати антиоксидантні сироватки. Засоби потрібно наносити у перші 2 тижні після процедури.

У період відновлення шкіри треба уникати таких інгредієнтів у складі косметики:

  • олії;
  • спирт;
  • кислоти (АНА, ВНА, LHA);
  • абразивні (скрабувальні) частки.

Не слід проводити пілінги та наносити скраби до повного загоєння обробленої ділянки.

Запобіжні заходи

Найважливіше правило: необхідно виключити перебування під прямими сонячними променями. Для цього користуйтеся якісними косметичними засобами з підвищеним фактором захисту від ультрафіолету.

сонцезахисні креми
Потрібно завжди користуватися сонцезахисними кремами, щоб пришвидшити реабілітацію після лазеру.

Перед застосуванням процедури видалення пігментних плям лазером необхідно вивчити протипоказання:

  • хвороби крові;
  • ендокринологічні захворювання;
  • цукровий діабет;
  • ураження серцево-судинної системи;
  • онкологічні та аутоімунні захворювання;
  • туберкульоз;
  • епілепсія;
  • вагітність;
  • лактація;
  • наявність кардіостимулятора.

Якщо є інші хронічні захворювання, обов’язково повідомте про них лікаря.

Результати лазерного видалення плям

Лазерне освітлення – ефективний метод усунення пігментації. Результат після видалення плям зберігається тривалий період. Після процедури на обробленій ділянці з’являється новий шкірний покрив без скупчення темного пігменту.

пігментні плями лазером до та після
Після періоду відновлення шкіра набуває природного кольору.

Після нормалізації вироблення меланіну шкіра залишається світлою, рівномірної назавжди. Ефект досягається, якщо повністю виключити провокаційні фактори – стреси, засмагу.

А ось відео про причини появи пігментних плям:

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.