Як комфортно та безпечно паритися у лазні

Багато людей, які хочуть відвідати лазню, не знають, як це правильно робити. Щоб паритись в бані правильно, з користю для здоров’я, слід ознайомитись з усіма нюансами та правилами цієї процедури.

дівчина у лазні

Користь та протипоказання для відвідування бані

Банні процедури здатні покращити стан організму та укріпити його. Вони омолоджують тіло та сприяють розслабленню і гарному самопочуттю.

Оздоровлює організм також масаж банними віниками. Він знімає больові відчуття у м’язах, покращує рух крові та навіть сприяє профілактиці простудних захворювань.

Протипоказання до відвідування лазні:

  • шкірні захворювання, включаючи вугрові висипання;
  • хвороби, пов’язані з серцево-судинною системою;
  • патології легенів;
  • онкологічні хвороби.

Якщо правильно паритись в бані або чані, можна відчути позитивний результат одразу після процедури.

жінка париться у бані

Підготовка до відвідування бані або сауни

Існує декілька важливих порад, яких слід дотримуватись перед початком процедури.

За декілька годин до лазні не слід вживати жирну та дуже солону їжу. Також протипоказаний алкоголь. Але паритися з пустим шлунком теж не рекомендується, тому оптимальним варіантом буде легкий перекус.

Перед початком процедури зазвичай приймають теплий душ, щоб підготувати організм до зміни температур. Але голову мочити не рекомендується, інакше можна отримати тепловий удар. Обов’язково перед входом до лазні слід надягати шапку, яка допоможе запобігти перегріву голови та волосся.

Для відвідування бані також слід підготувати наступні аксесуари:

  • рушник;
  • шапочка для бані;
  • халат або простирадло;
  • гумові шльопанці;
  • мочалка.

речі для лазні

Як правильно паритися в бані з користю для здоров’я

Спочатку перед процедурою слід прийняти душ теплої температури, не використовуючи при цьому мийні засоби та мочалку, щоб не позбавити шкіру захисного бар’єра. Перед тим як заходити до лазні, слід обов’язково надягнути банну шапочку або косинку.

Скільки часу слід паритись

Паритись у бані необхідно з перервами та робити декілька заходів, кількість яких може бути різною, у залежності від досвіду та індивідуальних характеристик.

Для тих, хто тільки починає знайомитись з даною процедурою, достатньо одного заходу тривалістю до 5 хвилин. Рекомендується обирати найбільш низькі місця, де температура нижче. Люди, які звикли ходити до бані, зазвичай роблять до 7 заходів по 10-25 хвилин. При цьому показник температури не повинен перевищувати 60°C.

Відвідуючи лазню, слід пам’ятати, що час відпочинку повинен бути не менше, ніж час перебування у приміщенні для парення.

Як правильно паритись в бані з віником

При першому заході банним віником зазвичай не користуються, але беруть його із собою до лазні, щоб з нього випаровувався заспокійливий листяний аромат.

як паритися у бані з віником

Іншим разом можна використовувати віник для масажу. Щоб правильно парити віником, застосовують різні техніки. Ось найпоширеніші з них:

  • Похльоскування. Здійснюється за допомогою швидкого поплескування кінчиком віника по спині, плечам, стегнам, стопам. Процедура триває близько 1 хвилини.
  • Розтяжка. Два віники прикладають до попереку, після чого розводять їх у протилежні сторони, один до потилиці, другий – до стоп.
  • Компрес. Є ефективним при болях у м’язах та травмах. Для здійснення масажу віники спочатку підіймають, щоб захопити гаряче повітря, а потім притискають до ділянки шкіри на 3 секунди.
  • Розтирання. Віник беруть однією рукою за ручку, а іншою притискають листяну частину до тіла і починають розтирати ділянки шкіри, починаючи з попереку.

Зазвичай банні віники роблять із гілок дерев. Існує безліч їх різновидів, але для масажу найчастіше використовують березовий віник, оскільки він є найбільш доступним.

Як відпочивати після парення

Бажано, щоб перерви між заходами займали трохи більше часу, ніж процедура парення. Ні в якому разі вони не повинні тривати менше. Одразу після початку відпочинку не слід лягати на лавку, варто декілька хвилин перед цим походити.

відпочинок після парилки

Під час знаходження у приміщенні для парення організм людини втрачає велику кількість рідини, тому під час перерв рекомендується пити якомога більше чаю або мінеральної води, щоб не допустити зневоднення. Відпочинок після парення варто проводити у махровому халаті.

Як правильно паритись у сауні

Багато людей плутає баню та сауну, хоча вони мають досить значущі відмінності. Як правило, у саунах жар сухий, а не вологий. Щоб процедура парення пройшла із задоволенням та без небажаних наслідків для здоров’я, варто насамперед правильно підготуватись.

Правила, яких слід дотримуватись під час відвідування сауни:

  1. Не варто здійснювати більше одного заходу, щоб не нашкодити своєму здоров’ю.
  2. Перед тим, як заходити до парної, слід прийняти душ без мила (можна використовувати мочалку).
  3. Перед процедурою парення зазвичай прогрівають ноги за допомогою тазу з гарячою водою.
  4. Температура у приміщенні не повинна перевищувати 60°

Вологість у сауні значно менша, ніж у лазні. Її показник не повинен перевищувати 25°C, у то час як у бані він може бути 50-100°C. Вологість вимірюють за допомогою спеціального приладу – термогігрометру, який обов’язково має бути присутній під час процедури.

Якщо паритися в сауні правильно, це сприяє розслабленню організму та укріпленню судин. Процедура протипоказана людям із хронічними серцево-судинними захворюваннями.

Чи варто здійснювати контрастні процедури в бані та сауні

Процедура обливання водою холодної температури або охолодження у басейні в бані позитивно впливає на організм – загартовує його, укріплює судини. Але звикати до контрастних температур слід поступово, інакше є небезпека переохолодження.

Оптимальною температурою для початківців буде 20°C. Поступово її можна довести до 12°C. Час знаходження під холодною водою має бути не більше 1 хвилини.

Контрастні процедури проводяться лише між заходами до парної. Після закінчення парення обливатися не варто.

У саунах також проводиться процедура контрастного душу, яка триває не більше 3 хвилин. Як і у бані, до холодної води слід звикати поступово, починаючи з більш високих температур. Після завершення контрастного душу тіло варто вимити та розтерти.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.