Як сидіти за комп’ютером правильно

При тривалому знаходженні перед монітором важливо слідкувати за положенням рук, ніг, спини та шиї. Якщо привчити себе правильно сидіти за комп’ютером, можна уникнути хвороб та дискомфорту під час сидіння у майбутньому.

жінка за стаціонарним комп'ютером

Як слід сидіти за комп’ютером, не нашкодивши здоров’ю

Перш за все слід подбати про те, щоб крісло та стіл були зручними для роботи за монітором та правильно розташованими.

Правила сидіння за комп’ютером для дітей та дорослих:

  1. Положення спини. Крісло або стілець має бути максимально комфортним. Між його спинкою та спиною не має бути простору. Найкраще для цього підійде ортопедичне крісло, яке допоможе підтримувати анатомічно правильне положення тіла.
  2. Положення ніг. Ноги мають бути розташовані рівно, а не згинатись. Також потрібно, щоб стопи повністю торкалися підлоги.
  3. Положення рук та плечей. Клавіатура та комп’ютерна мишка зазвичай розташовані на одному рівні з ліктями. Саме тому у сучасних столах є додаткова поличка для клавіатури. Зап’ястя мають також бути розташовані прямо, а не спрямовані угору або униз. Не слід надто сильно натискати на клавіші клавіатури, щоб не навантажувати кисті рук.
  4. Положення шиї. Під час роботи за комп’ютером шия повинна знаходитись прямо та не викручуватись убік.

правила сидіння за комп'ютером

Поради, як зробити сидіння за комп’ютером комфортнішим

Знаходження тривалий час в одному положенні може викликати втомленість та дискомфорт у тілі. Тому крім вміння правильно працювати за комп’ютером, слід не забувати про перерви для фізичних вправ, які допоможуть розігнати кров. Наприклад, можна нахиляти голову та тулуб у різні сторони, робити розвороти плечима. Лікарі радять робити відпочинок від сидячої роботи з активними рухами кожні 45 хвилин.

Щоб не зашкодити зору, екран слід розташовувати не ближче, ніж на відстані витягнутої руки. Не варто встановлювати біля нього лампу. Крім цього, бажано кожні пів години робити зарядку для очей. Є проста вправа, яка допоможе запобігти перевтомлення очей: слід сконцентрувати погляд на комусь ближньому предметі та перевести його на дальній. Повторювати дію 10 разів.

Важливо мати крісло, висоту якого можна регулювати, на випадок, якщо клавіатура або мишка буде занадто високо або низько. Живіт при сидінні за столом повинен майже торкатися його краю. Це найбільш правильне анатомічне положення.

Якщо сидіти весь день за комп’ютером з неправильним положенням тіла, це може спричинити велику напругу у зоні шиї, спини та кінцівок. Якщо не привчити себе правильному сидінню за столом, далі це буде важче зробити.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.