Цінність козячого молока пояснюється його насиченістю вітамінами та мікроелементами. Його корисно пити дорослим і дітям, в тому числі немовлятам. Фахівці стверджують, що краще пити його свіжим, оскільки термообробка може знизити цілющий вплив на організм людини. Спробуємо відповісти, чи можна кип’ятити козяче молоко.

Що дає кип’ятіння козячого молока
Спочатку необхідно розібратися, які речовини в ньому містяться:
- поліненасичені жирні кислоти;
- амінокислоти;
- цинк, кальцій, мідь, калій, залізо;
- вітаміни A, B, C, D, PP;
- білок казеїн.
Останній прискорює обмінні процеси, позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт і процеси травлення. Казеїн зустрічається в продуктах нечасто, тому козяче молоко таке цінне. А ще воно жирніше, ніж коров’яче. Але це не погано: жирні кислоти розщеплюються і засвоюються швидко.

Перед уживанням напою можна зіткнутися з дилемою: кип’ятити чи ні. З одного боку, максимальна користь доступна тільки у свіжому продукті. З іншого ж, купуючи молоко з ферми або у бабусь на розі, не можна бути впевненим у його безпеки.
Розберемося. На прилавку магазинів стоїть уже кип’ячене молоко. Невідомо, скільки воно буде там перебувати, тому виробники в обов’язковому порядку обробляють продукт високою температурою, знищуючи шкідливі бактерії.
Водночас кип’ятіння знищує більшу частину всіх вітамінів, а кальцій з фосфором утворюють стійку сполуку, яка не розчиняється і не засвоюється людським організмом.
Отже, тут потрібно керуватися власними уподобаннями. Сире молоко кози безпечне, якщо купувати його у перевіреного постачальника. В іншому випадку краще прокип’ятити.
Як правильно кип’ятити козяче молоко
Кип’ятіння простерілізує продукт, тобто вб’є потенційно шкідливі мікроорганізми. Але робити це потрібно за правилами:
- Використовувати емальований посуд або з антипригарним покриттям.
- Попередньо у ківш потрібно налити трохи води, щоб не пригоріло. Спочатку дочекатися, поки вода закипить, а вже потім виливати молоко.
- Не можна допускати закипання.
- Критична температура для козячого молока – 75 градусів.
- Посуд із прогрітим молоком тут же поставити у холодну воду. Швидке охолодження врятує від прокисання.
- Повторно кип’ятити заборонено. Казеїн згорнеться, і продукт буде непридатний до вживання.
Дуже сильно підігрівати молоко не треба.Також можна потомити молоко в духовці. Процес довгий, але так збережеться більше корисних речовин.