Гострий перець – незамінний елемент у сучасній кулінарії, який може надати страві пікантного смаку. Однак його потрібно правильно готувати. Немає однозначної думки, чи потрібно чистити гострий перець від насіння. Це залежить від страви та особистих смакових уподобань.
Насіння пекучого перцю – корисне чи ні?
Насіння перцю чилі робить страву ще більш пекучою. При приготуванні аджики насінини часто залишають, щоб надати пікантності. Якщо овоч очистити від насіння, страва буде менш гострою. Перець також можна перемолоти разом із нутрощами.
Крім посилення смакових відчуттів, насіння цього овочу виконує безліч корисних функцій для організму:
- Регулювання рівня холестерину. Фітостероли, що містяться в продукті, добре очищають судини та знижують рівень холестерину в організмі. Регулярне вживання насіння допомагає тримати речовину в нормі.
- Прискорення процесу схуднення. Фітостерол сприяє покращенню обміну речовин та прискорює процес схуднення. Вчені з’ясували, що часте вживання гострої їжі допомагає стабілізувати вагу.
- Послаблення симптомів застуди. Насіння перцю чилі сприятливо впливає на організм під час застуди: знімає набряк та розкриває дихальні шляхи.
- Зігріваючий ефект. Насіння надає перцю додаткової гостроти, яка створює відчуття тепла.
Як правильно чистити овоч від насіння
Очищати перець від нутрощів у великій кількості варто в рукавичках, оскільки він досить сильно подразнює слизові оболонки та шкіру. Якщо овочів кілька штук, достатньо обробити руки олією. Під час процесу чищення не допускайте, щоб розліталися бризки.
Варіанти чищення:
- Швидко очистити овоч можна за допомогою поздовжнього розрізання. Стручок обрізають уздовж невеликими частинами, залишаючи середину цілою.
- Перець можна розділити на дві половини, а насіння вичистити ножем разом із перегородкою.
- Є ще один варіант – відрізати верх і прибрати начинку за допомогою ложки або ножа. Стручок також можна перед цим розкотити між долонями, щоб насіння висипалося саме.
Оболонку перцю в деяких випадках також очищають, наприклад, якщо вона занадто щільна. Для цього стручок опускають на пару хвилин в окріп або кладуть у мікрохвильову піч. Після цього шкірка зніматиметься легко.