Чи потрібно перед готуванням відварювати гриби та як це правильно робити

Гриби багаті на білки, жирні кислоти та корисні ферменти. Проте попри свою харчову цінність, вони можуть важко засвоюватися травною системою, особливо після неякісної обробки перед споживанням. Чимало людей не вважає, що гриби потрібно відварювати перед готуванням, але цей процес може зробити їх більш корисними і безпечними для нашого організму.

апетитні лисички

Чи потрібно варити гриби перед смаженням

Гриби можуть містити багато токсинів або бути безпечними для споживання. Але усі представники даного царства здатні накопичувати деяку кількість шкідливих елементів з навколишнього середовища, тому потребують правильної термічної обробки перед споживанням. Особливо це стосується тих, що ростуть на екологічно нечистих ділянках, наприклад, близько до проїзних територій.

Деякі різновиди, такі як печериці, часто вирощуються в культурних умовах, тому є набагато безпечнішими за лісові. Але навіть магазинні гриби варто відварювати перед смаженням, щоб повністю позбавити їх від накопичених забруднень і шкідливих речовин.

Як правильно відварити гриби

Перед тим, як приступити до термічної обробки, їх варто ретельно почистити від забруднень і промити, в потім вимочити у солоній воді. Це допоможе позбутися паразитів та токсинів, а також усунути гіркоту, якщо вона присутня, та жорсткість.

смажені гриби

Скільки часу відварювати гриби, залежить від різновиду:

  • Гливи. Перед варінням їх чистять від забруднень та відрізають основу. Якщо гриби великі, їх розділяють на частини та кладуть у ємність з водою. Попереднього замочування та зняття шкірки вони не потребують. Гливи достатньо варити 15-20 хвилин.
  • Печериці. Як і інші культурні гриби, вони не потребують надмірної обробки. Щоб переконатися, що вони очищені від токсинів і безпечні для споживання, її можна поварити близько 7 хвилин. Відварювати шампіньйони також потрібно на піцу або пиріг.
  • Опеньки. Час термічної обробки перед приготуванням – 30 хвилин. Якщо гриби зібрані самостійно, відварюють їх два рази по 20 хвилин.
  • Лисички. Перед термічною обробкою їх варто замочити на 1-1,5 години. Щоб позбавитися гіркого присмаку, лисички кладуть у молоко замість води, після цього варять у закипілій воді не більше 20 хвилин. Підосичники варять стільки ж часу.
  • Грузді. Вони належать до умовно-їстівних грибів, тож потребують тривалого вимочування (не менше доби), але варяться недовго – всього 15-20 хвилин.
  • Білі гриби. Перед термічною обробкою основу ніжки відрізають, та, якщо на грибах присутні ознаки паразитів (чорні цятки або дірочки), кладуть у підсолену воду на 20 хвилин. Відварювати білі гриби перед смаженням слід не менше 30 хвилин.
  • Підберезники. Вони варяться досить довго перед споживанням – близько 50 хвилин, так як здатні накопичувати в собі багато токсинів. Перед термічною обробкою підберезники рекомендується замочити у солоній воді на 20 хвилин.
  • Маслюки. Через високий вміст вологи їх не варто замочувати. Замість цього краще гриби просушити та відварити у підсоленій воді (близько 30 хвилин).

Чи треба варити сушені гриби

Найчастіше сушать білі гриби, але це можуть бути будь-які інші різновиди. Усі сушені гриби рекомендується відварювати перед споживанням. Для цього їх тримають на вогні 20-30 хвилин. Також перед термічною обробкою їх можна замочити у воді або молоці.

Час, скільки потрібно варити гриби, може бути різним. Але щоб вони були повністю безпечні, важливо спочатку проводити ретельне очищення від бруду, відрізати кореневище. Варто купляти магазинні гриби, які були вирощені в екологічно чистих умовах, або з обережністю збирати самостійно, запобігаючи забруднених територій.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.