Деякі впевнені, що зливати перший бульйон при варінні курки необхідно, щоб не зіпсувати страву. Є також думка, що цього робити не варто, тому що смак може стати менш виразним.
Якщо курку придбано у магазині
За рахунок гормональних добавок, якими годують курчат на птахофабриках, вони ростуть у кілька разів швидше, але такі компоненти роблять м’ясо менш корисним. Зазвичай це стероїдні препарати.
Оскільки під час варіння шкідливі речовини, що містяться у курці, йдуть у воду, її рекомендується зливати. Це варто робити при приготуванні супу з інших видів м’яса з магазину. Позбавлення першого бульйону зробить суп менш насиченим поживними речовинами, зате зменшить вплив токсичних.
Важливо вибрати правильний час, коли виливати воду. Воно залежить від виду м’яса. Первинний курячий бульйон зливають приблизно через 10 хвилин після початку кипіння.
Піну, що утворюється при варінні м’яса, теж не забувайте прибрати.
Чи потрібно зливати перший бульйон при варінні домашньої курки
При покупці курячого м’яса краще робити вибір у бік екологічніших продуктів. Кури, яких вирощують на фермах чи селах, корисніші харчування. У великих містах також можна придбати домашній продукт, без гормональних добавок.
Зовнішній вигляд такої курки відрізнятиметься від магазинної. Він може бути непривабливим, але це означає, що продукт є натуральним. Перший бульйон у такому разі зливати не варто. Пінку можна зняти, якщо вона має непривабливий вигляд, але це необов’язково. Якщо ж суп розрахований на дітей або людей похилого віку, краще варити м’ясо на другому бульйоні, щоб страва нормально засвоювалася організмом.
Саме птах, вирощений у непромислових умовах, робить бульйон найбільш поживним. Така курка також надає супу насичений смак і аромат, яким не можуть похвалитися страви з покупного м’яса.
З якої частини курки варити бульйон
Для дієтичного варіанта супу варто використовувати філе або найменш жирні частини:
- стегна;
- ніжки;
- грудну частину.
Більш жирний бульйон варять із передньої або задньої половини птиці. Якщо суп готується для дітей, краще взяти курча, тоді бульйон легше засвоюватиметься організмом.
Також для більш насиченого смаку суп готують із курячих спинок. Щоб суп не вийшов каламутним, кухарі не рекомендують використовувати тельбухи та кістки.