З зовнішнього боку плід манго покритий шкіркою зеленого, жовтого чи червоного відтінку – колір залежить від сорту, а не свідчить про ступінь його зрілості. Багато з тих, хто пробує цей фрукт вперше, не знають, чи їстівна шкірка манго та чи потрібно її чистити.
Властивості мангової шкірки
Шкірка манго не така нешкідлива, як може здатися. Фрукт належить до того ж сімейства (анакардієві), що та отруйний плющ. В оболонці плодів містяться токсичні речовини, шкідливі для організму, такі як урусіол – олія, що викликає у людини алергічні реакції. Навіть у незначній кількості речовина здатна спричинити розлад кишківника.
Однак в оболонці плода містяться також живильні елементи. Відходи фрукта можна використовувати для зволоження шкіри обличчя. Для цього зрізану шкірку слід помістити у морозилку та діставати вранці та ввечері, щоб протирати обличчя.
Чи потрібно очищати манго від шкірки
Шкірка манго має специфічний смак, тому мало хто наважується її вживати. Її незручно їсти, тому що вона дуже пружна та погано засвоюється організмом. Набагато простіше позбавитися шкірки, щоб з’їсти чистий фрукт без отруйних речовин.
Як правильно чистити манго
Є кілька способів швидко та акуратно відокремити м’якоть від оболонки такими засобами:
- Овочечисткою. Зазвичай цей тропічний фрукт має структуру, схожу на картоплю, тож його легко можна звільнити від шкірки, використовуючи звичайну овочечистку. Далі потрібно лише відокремити м’якоть від кісточки за допомогою ножа.
- Сіткою для нарізки. Для цього потрібно провести ножем по колу плода, залишаючи глибокий надріз, який розділяє манго на половинки. Далі, щоб відокремити дві частини одну від одної, їх потрібно прокрутити у руках у протилежному напрямку. Після цього витягнути кісточку, а половинки плода акуратно надрізати металевою сіткою, не продавлюючи оболонку. Далі потрібно вивернути шкірку так, щоб кубики м’якоті було легко відокремити від неї ножем.
- Ложкою. Цей спосіб підійде, щоб вживати у їжу фрукт у свіжому вигляді. Манго розділити на дві частини, як описано у попередньому способі, потім дістати кісточку. Далі м’якоть у чистому вигляді можна діставати ложкою, а шкірка залишиться. При цьому збережеться максимальна кількість соку.
Деякі люди дуже сприйнятливі до урушіолу, що міститься у шкірці манго. Отрута може впливати на них навіть за зовнішнього контакту. У такому разі у процесі очищення від шкірки слід використовувати латексні рукавички.