Ріпчаста цибуля надає стравам соковитості, ніжності та пікантності. Але не всі цінують цей овоч: дітей відштовхує його різкий запах та смак, комусь не подобається зовнішній вигляд цибулі, а алергіки зовсім не переносять цей інгредієнт. Господині намагаються замінити цибулю при готуванні їжі іншими компонентами, щоб страва вийшла насиченою та повноцінною.
Страви, у яких заміна доречна
Цибулю використовують у багатьох національних кухнях – її додають у фарш, супи, салати та випічку. Та скрізь овоч виконує різні функції:
- котлетам з фаршу цибуля надає соковитості та доповнює м’ясний аромат;
- у супах та салатах створює пікантну нотку та терпкість;
- випічці надає різні відтінки смаку – від гострого до солодкуватого.
Але буває, що цибулю потрібно замінити. Є кілька інгредієнтів, які допоможуть урізноманітнити щоденний обід та вечерю або приготувати щось нове та незвичайне на свято.
Чим замінити цибулю у їжі
Це може бути кабачок, натертий на дрібній тертці. Овочі додадуть страві соковитість та ніжність, при цьому не переб’ють смак м’яса. Також рекомендується використовувати капусту, але вона, на відміну від кабачка, має свої яскраві смакові характеристики. Цей овоч корисний для організму, додасть фаршу текстуру та об’єм, тому замінити цибулю капустою – ідея, яка урізноманітнить звичний раціон.
У супах цибуля використовується більше для аромату, ніж смаку. Можна прибрати овоч при смаженні на сковороді після того, як він розкрив усі свої властивості, або при варінні додати цілу цибулину у бульйон, а потім її видалити.
У салатах зелену цибулю можна замінити огірком – це додасть свіжості та легкості. Якщо цибуля не подобається у салаті через смак, то можна замочити нарізаний овоч у воді – це допоможе прибрати гіркуватість та терпкість. Або можна зовсім не замінювати цибулю, а відмовитися від використання цього інгредієнта.
Гурманам та любителям незвичайних поєднань замінити цибулю допоможе індійська спеція асафетида – трава, що має пікантність та аромат цибулі та часнику. Спецію змішують із сіллю та додають у салати, використовують при приготуванні вегетаріанських страв, а також страв із картоплі, сочевиці та капусти, каррі. Продається приправа на індійських ярмарках або у спеціалізованих магазинах національної кухні.
Три рецепти котлет без цибулі
Пропонуємо 3 рецепти котлет, у яких цибуля не використовується. При цьому продукти, необхідні для приготування, гармонійно поєднуються та доповнюють один одного.
Котлети з фаршу
Рецепт оцінять ті, хто має дітей та хто хоче замінити цибулю іншими продуктами. Якщо маленьких гурманів лякає терпкість та гіркуватість цибулі, можна обійтися без неї, при цьому котлетки не вийдуть сухими. У цьому рецепті цибулю замінює білий хліб, що надає м’якість та ніжність котлетам.
Інгредієнти:
- 500 г фаршу;
- 1 куряче яйце;
- білий хліб – 0,5 хлібини;
- 50 мл молока;
- 50 мл рослинної олії;
- сіль та перець;
- панірувальні сухарі.
Етапи приготування:
- Замочити білий хліб у молоці та залишити до розм’якшення. Краще брати тільки м’яку частину хліба, а скоринки не використовувати.
- Фарш розім’яти та додати до нього віджатий хліб, перемішати до однорідності.
- Внести у масу одне яйце, посолити та поперчити, поєднати інгредієнти.
- Підготувати паніровку – сухарі для зручності перекласти у плоску тарілку або на дошку.
- Сформувати із м’ясної маси кульки. Щоб котлети вийшли рівними, можна змочувати руки у воді – так фарш не прилипатиме. Обваляти кульки у панірувальних сухарях.
- У сковороду додати олію та поставити на плиту. Потрібно дочекатися, поки олія розігріється. Обсмажувати з кожного боку до рум’яної скоринки. Щоб м’ясо пропеклося всередині, можна накрити кришкою сковороду.
Рублені курячі котлети з цукіні
Замінити цибулю у цій страві допоможе цукіні. Він додасть соковитість, а куряча грудка зробить котлетки дієтичними та підійде для тих, хто дотримується дієти або намагається харчуватися правильно. Овочі не додають смаку котлетам та майже не відчуваються у них. А подавати страву можна з улюбленими соусами – сметанним, на основі майонезу або з кетчупом.
Інгредієнти:
- 500 г курячої грудки;
- 2 курячі яйця;
- 1 середній цукіні;
- 3 ложки сметани;
- 3 ложки борошна;
- сіль, перець, приправи.
Спосіб приготування:
- Курячі грудки відбити та нарізати на маленькі шматочки.
- У глибокій мисці збити виделкою яйце, додати сметану та добре перемішати до однорідності, посолити, поперчити. Додати спеції на смак – солодку паприку, сушений кріп, петрушку або базилік.
- Натерти цукіні на дрібній тертці, віджати зайву воду та додати до яєць та сметани.
- Покласти шматочки курки у яєчно-сметанну суміш та перемішати усі інгредієнти.
- Останнім додати борошно та перемішати. Суміш буде рідкою, тому сформувати котлети руками не вдасться.
- Розігріти олію та столовою ложкою викласти масу, щоб вийшли невеликі котлетки.
- Обсмажувати їх на кожному боці до золотистої скоринки, до готовності курки.
Котлети зі свинини з капустою
Цей рецепт підійде тим, хто хоче замінити цибулю іншими інгредієнтами та не втратити соковитість страви. Капуста не надасть котлетам гіркого смаку та терпкого аромату. Можна подавати їх із будь-яким гарніром або з соусами.
Інгредієнти:
- 500 г свинини;
- чверть качана капусти;
- 2 картоплини;
- 1 морква;
- сіль, перець, спеції;
- панірувальні сухарі.
Етапи приготування:
- Капусту тонко шаткуємо, моркву та картоплю натираємо на дрібній тертці.
- Овочі змішуємо, додаємо панірувальні сухарі. Чим соковитіша капуста – тим більше буде потрібно сухарів.
- До фаршу додаємо яйце та спеції, солимо та перчимо.
- З’єднуємо овочі та м’ясну суміш.
- Формуємо котлетки змащеними в олії руками.
- Обсмажуємо кульки на розігрітій рослинній олії з обох боків до рум’яної скоринки. Наприкінці приготування накриваємо сковороду кришкою.
Цибуля часто використовується як продукт, що доповнює основні інгредієнти, та у деяких стравах від цього овоча важко відмовитися. Але, замінивши цибулю іншими продуктами, можна отримати цікаву, незвичайну та навіть авторську страву, яка урізноманітнить щоденний раціон або здивує гостей на святі.