Не зважаючи на те, що батат часто вважають родичем картоплі через бульбоподібний вид, цей овоч належить до іншої родини порядку пасленоцвітих – берізкових. У деяких своїх якостях батат корисніший за картоплю, тому його можна вживати як її заміну.
Чому батат вважається кориснішим за картоплю
У бульбах цієї рослини у великій кількості містяться вітаміни групи A та E, які виконують важливу функцію в організмі – захищають її від впливу вільних радикалів. Імовірність запальних процесів значно зменшується, а старіння сповільнюється. Вітамін E захищає шкіру від негативного впливу навколишнього середовища, зокрема, ультрафіолетових променів.
Солодка картопля містить багато клітковини, що сприяє покращенню процесу травлення, а також нормалізації рівня холестерину. Стан нервової системи також значно покращується: знижується дратівливість, підвищується концентрація.
Для тих, хто дотримується дієти, батат може стати гарною альтернативою звичайній картоплі. Він насичений повільними вуглеводами, які не викликають різкого підвищення рівня цукру у крові.
Батат дійсно є менш шкідливим у багатьох своїх властивостях, ніж картопля. Але варто пам’ятати, що раціон має бути різноманітним. Вживання одного й того ж продукту дуже часто не приносить користі організму.
Як готувати батат, щоб він зберіг свої корисні властивості
Цей овоч можна вживати як у сирому, так і в термічно обробленому вигляді. В обох випадках батат зберігає достатньо необхідних організму елементів. Під час приготування їх не втрачає. Бульби можна використовувати для безлічі смачних та низькокалорійних страв.
Що смачного та корисного можна приготувати з батату
Є кілька цікавих варіантів смачної їжі із солодкої картоплі, яку можна легко приготувати самостійно.
Запечений батат із квасолею
Це простий рецепт низькокалорійної їжі, для якої знадобиться невелика кількість інгредієнтів:
- 4 бататові картоплини невеликого розміру;
- 1 ст. л. копченої паприки;
- 1 ст. л. оливкової олії;
- консервована квасоля (2 банки);
- 1 цибулина;
- 1 ст. л. оцту;
- 2 зубки часнику;
- 3 помідори;
- 1 ст. л. коричневого цукру;
- 4 ст. л. сметани низької жирності.
Як готувати:
- Батати проткнути вилкою та покласти у мікрохвильову піч приблизно на 8 хвилин, щоб вони розм’якли.
- Після цього їх потрібно натерти олією з приправами. Потім покласти на папір та відправити у духовку, розігріту до 200 градусів, на 10-15 хвилин.
- Квасолю приготувати наступним чином: цибулю посмажити на сковороді у залишку олії до м’якого стану, додати подрібнений часник, оцет та готувати 2 хвилини. Потім викласти у сковороду помідори та налити трохи води. Тушкувати до готовності.
- На солодку картоплю покласти квасолю та ложку сметани.
Лосось у кунжуті та пюре з батату з броколі
Ця страва азійського походження добре підходить для смачної низькокалорійної вечері.
Які інгредієнти слід підготувати:
- 0,5 ст. л. кунжутної олії;
- невеликий шматочок імбиру;
- зубчик часнику;
- 1 лайм;
- 1 ст. л. соєвого соусу;
- 2 батати;
- 1 ч. л. меду;
- 1 ст. л. кунжуту;
- 2 половинки філе риби;
- 250 г броколі.
У духовку, розігріту до 200 градусів, помістити батат, попередньо розділений на часточки та прикрашений скибочками лайма. Запікати, доки бульби не стануть повністю м’якими.
Саме тоді можна приготувати маринад для лосося. Для цього необхідно змішати кунжутну олію, соєвий соус, мед, натертий імбир та часник. Рибу та броколі викласти на лист, застелений пергаментом, та залити маринадом. Через 10-15 хвилин лосось буде готовим, і його можна буде посипати кунжутом.
Коли батат у духовці розм’якне, його слід потовкти виделкою, прибравши перед цим шматочки лайма. До страви можна додати приправи та подавати разом з лососем.