5 причин їсти зелень щодня

Користь зелені складно переоцінити, оскільки вона має оздоровчі, поживні та очищальні властивості для людського організму. При частому вживанні рослини захищають нас від багатьох захворювань. Корисно їсти зелень усім – і тим, хто віддає перевагу здоровому харчуванню, і особливо поціновувачам жирних та смажених страв.

зелень на дошці

Допомагає зміцнити імунну систему

У зелених пагонах міститься велика кількість необхідних людині вітамінів наступних груп:

  • A – допомагають підтримувати гостроту зору та позитивно впливають на імунітет;
  • B – посилюють ріст м’язів, захищають організм від інфекційних захворювань, сприяють покращенню роботи клітин та одержанню енергії;
  • C – покращують кровообіг, запобігають впливу вірусів та бактерій на імунну систему;
  • K – регулюють процес згортання крові, допомагають засвоєнню кальцію організмом;
  • D – стабілізують роботу серцево-судинної системи, перешкоджають виникненню ракових клітин;
  • E – запобігають появі тромбів, роблять судини еластичнішими, позитивно впливають на репродуктивну систему, зміцнюють загальне здоров’я.

Велика кількість вітамінів допоможе покращити опірність організму бактеріальним та вірусним інфекціям.

Також у зелені у достатній кількості присутні мінерали:

  • калій;
  • залізо;
  • кальцій;
  • йод;
  • фосфор.

Вони сприяють хорошому функціонуванню внутрішніх органів та тканин, зміцненню кісток та зубів.

Виконує функцію очищення

Рослини допомагають виводити з організму токсичні речовини. Кріп, коріандр, петрушка, зелена цибуля відмінно справляються з цією функцією. Бета-каротин, що міститься у зелених овочах, сприяє швидкому оновленню клітин. Допомогти організму вивести шлаки можна, випивши смузі з петрушки чи кропу.

Шкіра, волосся та нігті стають здоровішими

Вітамін E, що міститься у рослинах, виконує роль природного антиоксиданту, тому вживати їх варто якнайчастіше, адже вони запобігають фотостарінню. Хлорофіл живить клітини киснем, тому колір шкіри вирівнюється, та вона у цілому стає більш здоровою. Зелень має непоганий матуючий ефект, її навіть додають у маски для обличчя.

Заспокоює нервову систему

Рослини, що містять багато хлорофілу, стабілізують нервову систему та допомагають боротися зі стресом. Цей ефект має калій, який відповідає за стресостійкість. Вживання зелені впливає також на сон, роблячи його спокійнішим та якіснішим. Люди, у постійний раціон яких входять петрушка, кріп, шпинат, щавель та інша насичена хлорофілом рослинність, рідше страждають від безсоння. Зелень допомагає навіть за хронічного стресу.

Поліпшує роботу кровоносної системи

Рослини, насичені хлорофілом, особливо кріп, базилік та коріандр, сприяють зміцненню судин та серця. Холестерин у крові стабілізується, що допомагає уникнути пошкодження стінок судин.

Зелена цибуля та листя салату допомагають привести артеріальний тиск у норму, а кріп його знижує. Вітамін K, який є у петрушці, робить рівень цукру у крові стабільним. Філлохінон, що міститься у темно-зелених овочах, скорочує ризик виникнення захворювань серцево-судинної системи.

Як зробити так, щоб було максимально корисно їсти зелень

Щоб регулярно включати у своє харчування більше рослин, можна купувати готові суміші у магазині та якомога частіше додавати їх у невеликих кількостях у різні страви. Цього буде достатньо для поліпшення роботи організму, оскільки обов’язкової кількості рослин, що вживаються, не існує. Максимальної користі можна досягти, чергуючи різні види зелені.

Зелені овочі позитивно впливають і на травну систему, допомагаючи їжі краще засвоюватися. Але людям, які мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, слід вживати рослини з обережністю, тому що вони можуть викликати здуття. Уникнути цього можна, якщо тушкувати зелень перед вживанням, хоч вона й втратить частину своїх корисних елементів.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.