Чому не можна пити вчорашній чай

Більшість людей зустрічає свій ранок з чашкою ароматного гарячого чаю. Але багато хто з нас, поспішаючи у своїх справах, роблять величезну помилку – допивають вчорашні залишки. Розберімося, чому ж не можна пити несвіжий чай.

чай
Краще вживати чай свіжозавареним.

Вчорашній чай – це отрута?

Ще японці в давнину прирівнювали несвіжий чай до зміїної отрути. Медицина радить пити настій тільки свіжозавареним – після 15 хвилин настоювання заварка починає втрачати свою користь. Потім відбувається накопичення важкорозчинних сполук.

Напій, заварений не один раз, буде стрімко втрачати свою користь і збирати шкідливі речовини:

  • при першому заварюванні чайне листя віддає 70% корисних речовин;
  • при другому – до 30%;
  • при третьому – менш як 10%.
вчорашній чай
Чим менше чай віддає корисних мікроелементів, тим більше накопичується небезпечних речовин.

Чайна плівка

Коли напій остигає, на його поверхні можна замінити чайну (оксидну) плівку. Вона з’являється через окислення при зіткненні кисню з поверхнею чаю.

Оксидна плівка містить в собі як корисні речовини – магній, залізо, кальцій, молекули білка, так і шкідливі – гуанін, кофеїн, теофілін. Саме через цих речовин вона так небезпечна для всього шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

чайна плівка
Плівку на поверхні напою помічали всі.

Чайний наліт

Чайний наліт можна виявити на стінках кружки. Утворюється він приблизно через 60-90 хвилин після заварки.

Наліт формується з паразитуючих мікроорганізмів, виставляючи в деякому роді бар’єр, який перешкоджає попаданню корисних речовин в організм.

Якщо ви помітили наліт у своїй чашці, краще вилити такий напій і заварити собі новий, тому що такі бактеріальні з’єднання можуть спровокувати появу виразки шлунка (ці сполуки сильно подразнюють слизові оболонки шлунково-кишкового тракту).

чайний наліт
Чашки треба ретельно мити від нальоту.

Чи варто пити несвіжий чай?

Одне ясно точно – остиглий напій не несе абсолютно ніякої користі. Також завдяки вченим було з’ясовано, що несвіжий чай може посприяти розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту й утворенню каменів у нирках (через високу концентрацію оксалатів).

Тому однозначно краще пити свіжозаварений чай. Подивіться цікаве відео про те, як зробити щоденний напій корисним:

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.