Навколо вживання хлібобулочних виробів є багато міфів, але деякі твердження є правдою. Це стосується і думки про те, що не можна їсти гарячий хліб, оскільки це може бути шкідливим для організму.
Чому небажано їсти гарячий хліб
Багато хто не підозрює, що вживання деяких продуктів у гарячому вигляді може бути шкідливим. Більшою мірою це стосується тих, у кого є проблеми з кишківником або шлунком. Є кілька вагомих причин відмовитись від свіжої випічки.
У новоспеченому хлібі все ще активні дріжджі
Щоб надати виробам з тіста повітряну текстуру, додають дріжджі. Під час процесу бродіння тісто набуває потрібної форми за допомогою виділення у нього вуглекислого газу.
Активність дріжджів не припиняється після випікання, і вони можуть продовжувати процес бродіння вже у шлунку, тому вживати гарячий хліб не варто. Це може призвести до підвищення кислотності шлункового соку, що у результаті викликає гастрит. Варто утриматися від вживання навіть невеликої кількості хліба, що не остигнув. Зазвичай дріжджі припиняють свою активність через 6-8 годин після випікання.
Випічка, що не встигла охолонути, погано перетравлюється
Через особливу клейку структуру свіжого тіста у продукті утворюються дуже маленькі, але щільні згустки, з якими шлунок впоратися нездатний. Потрапивши у кишечник, вони можуть спричинити здуття, що супроводжується почуттям тяжкості.
Дріжджові гриби активізують процес відкладення жирів у організмі, через що, якщо їсти гарячий хліб часто, можна швидко набрати вагу.
Який хліб краще їсти
Щоб убезпечити свій організм від впливу грибків, найкраще замінити звичайний хліб на бездріжджове. Його можна купувати у магазинах або пекти самостійно.
Виробники часто додають до бездріжджових хлібобулочних виробів різні речовини для створення пишності. Їх склад може бути шкідливішим за грибки, тому варто вибирати якісні продукти, ціна яких часто буває вищою.
Бездріжджовий та звичайний хліб можна чергувати. Тоді він не завдаватиме шкоди кишечнику та шлунку. Щоб знизити ризик захворювань шлунково-кишкового тракту, рекомендується їсти якнайменше гарячих продуктів.
В ідеальному варіанті дріжджові хлібобулочні вироби перед вживанням повинні бути підсушеними. Це свідчить про те, що грибки повністю припинили свою діяльність.