Багато господинь самостійно роблять удома прості кисломолочні продукти з натурального молока. Однак не завжди результат радує. Розглянемо, чому сир виходить дрібними крупинками, та як правильно готувати, щоб на виході була бажана консистенція.

Що впливає на утворення крупинок
Якщо куплений в магазині сир не плавиться при приготуванні сирників, а крупинки при нагріванні стають тільки жорсткіші – це означає, що продукт зроблено з рослинної сировини. Іноді підприємства випускають змішані види продукції, додаючи в натуральне молоко різні штучні добавки для здешевлення та поліпшення смакових якостей. У цьому випадку дрібні тверді цятки видають присутність казеїну та інших порошкових наповнювачів, а також хлориду кальцію.

Зустрічається на ринках натуральний сухий продукт домашнього виробництва, який також відрізняється дрібною зернистістю та сухістю. В такому випадку це залежить від корови, яка дає молоко з невеликим вмістом жиру, але, втім, багате кальцієм та лактозою.
Як регулювати консистенцію
При нагріванні кислого молока для отримання сиру необхідно стежити за тим, щоб маса не перегрілася. Нагріванням до 35-40 градусів та помішуванням можна отримати дрібнозернистий та одночасно м’який сир. Потім розмір крупинок регулюється вже при відділенні сироватки. Чим сильніше віджимати, тим дрібнішим та сухішим вийде готовий продукт.

На смак розмір крупинок практично не впливає, але є кілька нюансів:
- Із сухим сиром краще готувати такі страви, як вареники та пироги. У занадто жирному та м’якому сирі жир при нагріванні просто плавиться, сирної начинки майже не видно.
- У сирому вигляді з дрібнозернистого сиру добре робити закуски з додаванням солі, часнику та зелені. Такою сумішшю часто фарширують овочі або гриби.
При вирішенні такого простого господарського завдання, як отримання якісного та смачного сиру, є безліч рецептів. Вам знадобляться певні навички, щоб спочатку запобігти перегріванню, а потім не перетиснути.