Іноді після приготування сиру продукт стає занадто щільної консистенції та втрачає свої смакові якості. Така проблема часто зустрічається у початківців-кулінарів. Є кілька причин, чому сир виходить гумовий з домашнього молока. Розібравшись у них, можна зрозуміти помилку та не допустити її наступного разу.

Причини твердої консистенції сиру і що з цим робити
Професійні кухарі стверджують, що причин для невідповідної консистенції може бути кілька.
Перетримали на вогні
Це одна з найчастіших проблем, якщо мова йде про класичний рецепт. Зазвичай кисляк гріють на слабкому вогні до 70°C. Якщо пропустити час, коли продукт потрібно зняти з плити, після варіння він стає занадто твердим і осідає на дні каструлі щільною масою.

Щоб не допустити перегріву, слід встановити точний час варіння. Він залежить від кількості кислого молока.
Неправильно підібрали закваску
Для закваски слід вибирати кефір або сметану гарної якості, без надлишку рослинних жирів або інших добавок. Якщо у заквасці присутня велика кількість консервантів, це може сильно вплинути на результат приготування: кисле молоко занадто швидко згорнеться при нагріванні. Для сиру добре підходить класична сметана з магазину.

Корова хвора
Ще одна причина, чому домашній сир стає як гума. Нерідко на якість молока, яке дає ваша худоба, впливає прихований мастит, що довго не дає про себе знати.
Тварина може виглядати та поводитися як здорова, але запальний процес продовжує протікати. Через це молоко також може передчасно згортатися. Рекомендується провести медичне обстеження, щоб переконатися, що корова здорова.

Як правильно приготувати сир в домашніх умовах
Сир може вийти гумовим через порушення правил приготування. Виправити цю помилку можна, прочитавши класичний рецепт створення кислого молока.
На 1 кг сиру знадобиться 4 л молока, жирність якого становить не менше 2,5%, а також 4 ст. ложки сметани або кефіру. Молоко повинне бути натуральним (з магазину чи ні – неважливо).Далі діяти за такою інструкцією:
- Поставити молоко грітися на невеликому вогні. Ідеальна температура – 40°C.
- Додати сметану або кефір у півсклянки теплого молока, після чого змішати з основною масою. Можна додати трохи цукру за смаком.
- Отриману суміш накрити та залишити в прогрітому приміщенні на певний час – 10-48 годин.
Якщо слідувати рецепту, після закінчення зазначеного часу можна отримати кисляк. Щоб зробити з нього сирну масу, її потрібно знову прогріти:
- Поставити кисле молоко на маленький вогонь і чекати 15-20 хвилин, після чого повністю остудити та повторити процедуру, щоб уже ущільнена маса розпалася на окремі грудки.
- Коли сироватка стане прозорою, вимкнути вогонь та остудити продукт.
- На розстелену в друшляку марлю викласти вміст каструлі та залишити рідину стікати над посудиною.
- Коли сироватка стече, зав’язати марлю та підвісити над ємністю приблизно на 5 годин.

Що приготувати з гумового сиру
Багато хто не хоче викидати невдалий продукт і вирішує виправити ситуацію, знайшовши продукту інше застосування, крім уживання у свіжому вигляді.
Кисломолочні вироби щільної консистенції добре підходять для приготування запіканок, які стають не такими розсипчастими. Також із гумового сиру можна зробити сирники. Для приготування його можна розплавити.
Від сироватки теж не варто позбавлятися – її можна додавати до дріжджового тіста, готувати хліб та рогалики: