Рецептів для консервації овочів на зиму дуже багато. Виходячи зі смаків своєї сім’ї, кожна господиня заготовлює їх за власним методом. Як приємно у холодну пору, смакуючи ароматним та хрустким солоним огірочком, згадувати сонячне літо. Але іноді вміст банки зовсім не радує: набуває неприродного вигляду, запаху та смаку. Тоді стає дуже шкода вкладеної праці та витраченого часу. Розглянемо, чому тягнеться розсіл в огірках, і чи можна щось із цим зробити.

Причини зміни вигляду огіркового розсолу
Якщо розсіл у банці тягнеться, став каламутним та густим, як кисіль, можуть бути такі причини:
- до банки потрапили огірки не засолювальних сортів (салатні);
- в огірках міститься багато нітратів;
- негерметично закрутили банки, десь просочується повітря;
- погано вимили та недостатньо простерилізувати банки та кришки;
- для розсолу вжити не засолювальну, а йодовану сіль;
- занадто щільно уклали огірки до банки;
- заготовляли огірки у жарку погоду (при температурі більше + 25°С);
- додали мало солі до розсолу;
- після консервації банки залишили у теплому місці.
Ще потрібно звернути увагу на кількість банок з розсолом, який тягнеться. Так можна деякі негативні фактори, які могли вплинути на плачевний стан консервації, відразу виключити. Наприклад, якщо не вся партія консервації постраждала, тоді можна припустити, що ємність із мутним розсолом погано вимита або огірки занадто щільно до неї покладені.

Якщо у кожній баночці розсіл тягнеться, тут бажано згадати, де ви купували огірки. Може бути, що вам продали овочі для салату, а може, ви не винесли вчасно свої заготівлі у льох.
Що робити з невдалою консервацією
Не варто відразу засмучуватися. Якщо ви дуже швидко помітили, що розсіл у ємності тягнеться, поміняв щільність та колір, то ці огірочки можна ще врятувати. Їх необхідно ретельно промити, розкласти у добре вимиті та простерилізовані банки, додати свіжу зелень та прянощі, залити новим розсолом. Такі огірки краще тримати окремо, можна у холодильнику, та використовувати їх для приготування розсольнику.
Неприємно буде виявити банку з огірками у помутнілому розсолі у льоху серед зими. У такому випадку, як би вам не було шкода своєї праці, краще вміст ємності одразу викинути. Там вже відбувається процес бурхливого розмноження мікроорганізмів. До серйозних наслідків це навряд чи призведе, але цілком можливо, що змусить вас посидіти вдома кілька днів.
А ось відеорецепт маринованих огірків: