Що таке дефростована риба та чи корисна вона

Дефростована риба – це риба, яка була піддана заморожуванню, а після цього розморожена спеціальним шляхом. Швидке розмороження не впливає на корисність продукту. Дефростація являє собою процес танення кристалів льоду. Риба при цьому всмоктує вологу і не втрачає властивостей.

риба у льоді

Особливості проведення

Процес дефростації продуманий і кращий за звичайне домашнє розморожування. Великі магазини й рибні цехи для досягнення кінцевого результату використовують спеціальні камери, де забезпечується циркуляція повітря, контролюється вологість (показник не повинен бути нижче 90%). При використанні даного методу розмороження проходить швидше. Великі тушки тануть за годину, а середній лосось – за півтори години.

філе горбуші

Сьогодні існує три найбільш популярних методи дефростації риби:

  • Конвеєрний метод – рибу партіями розміщують на конвеєрі, а потім занурюють у воду або обробляють струменем води.
  • Занурювальний спосіб – водяні потоки подаються вентилятором і перемішуються, на тушу впливають холодні та гарячі струмені.
  • Зрошувальна методика – використовується пристрій, який утворює вібрації, риба контактує з рідиною.

Для дефростації рибу поміщають в рідке середовище. Частіше за все використовується звичайна вода і сольовий розчин.

Вплив на якість продукту

При дотриманні встановлених для процедури розморожування рекомендацій, продукт залишається безпечним для вживання. Дефростований – означає той, що був підданий заморожуванню, але перед продажем був розморожений.

дрібна рибка

Так часто роблять з м’ясом, рибою та іншими продуктами. Головне – дотримуватися правил приготування та використання. Потрібно враховувати, що куплену дефростовану рибу доведеться готувати негайно. Повторне замороження заборонене.

Щоб зрозуміти, чи риба пройшла розморожування, потрібно дивитися на такі параметри:

  • Луска розмороженої риби буде збитою і нерівномірною, не виключено її пошкодження. Це відбувається тому, що її піддають механічній обробці.
  • Пружність. При натисканні на свіжу рибу, її тургор миттєво відновиться. У випадку з дефростованою цього не відбудеться.
  • На охолодженому продукті є слизька плівка, що пахне йодом. Перед замороженням товар ретельно ополіскують, тому на ньому плівки не лишається.
  • Якщо лосось раніше заморожувався, на його череві з’являться жовті плями. Сама риба не видаватиме приємного морського запаху.
  • В охолодженої риби очі прозорі та випуклі, якщо вони тьмяні – перед вами розморожений продукт.
  • Трохи відсуньте зябра і подивіться на їх колір. У свіжої риби вони яскраві та світлі, червоно-рожеві. Якщо колір ближче до бордового – це дефрост, а від бордово-коричневого до чорного – несвіжий продукт. Також можна понюхати зябра, вони ні в якому разі не повинні пахнути аміаком.

Дефростована риба не означає погана. Якщо розморожування проведено відповідно до всіх вимог і умов, корисні якості продукту зберігаються незмінними. Підтвердити це можуть сертифікати якості, підписані ветеринарним лікарем або працівниками епідемічного контролю. Головне пам’ятати основне правило – не заморожувати рибу повторно, інакше з’явиться ризик отруєння, а приготовані з продукту страви стануть небезпечними для здоров’я.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.