Є багато незвичайних варіантів консервації, які можна зробити. Редиска, маринована на зиму, є не лише гарною закускою, але й має ряд корисних властивостей. Вона викликає жовчогінний та сечогінний ефект, а також зміцнює імунітет та покращує роботу внутрішніх органів.
Прості рецепти приготування консервованої редиски
Замаринувати коренеплід нескладно, є кілька простих способів зробити це. Для цього знадобляться найпростіші інгредієнти.
Маринована редиска швидкого приготування
Класичний рецепт закочування коренеплоду дуже простий. Знадобляться такі продукти:
- редиска (300 г);
- вода (300 мл);
- часник (4 часточки);
- червоний перець (1 стручок);
- цукор (2 ч. л);
- оцет (50 мл);
- сіль (1 ч. л.);
- соняшникова олія (50 мл);
- 2 лаврові листки;
- чорний перець (у горошинах).
Далі можна приступати до приготування маринаду. Зубчики часнику нарізати тонкими кільцями. Редиску добре промити й обрізати все зайве, після чого розділити на тонкі кільця – товщиною 3 мм.
Нарізані овочі помістити в півлітрову банку з кришкою, що добре закривається. Покласти туди стручок перцю та лаврове листя.
Щоб приготувати маринад, вилити воду в каструлю, додати сіль, цукор, кілька горошин перцю. Поставити каструлю на вогонь. Коли вода закипить, додати оцет та олію. Добре перемішати.
Готовим маринадом залити овочі в банці, після чого щільно закрити кришкою і дати охолонути. Далі банку можна поставити в холодильник і їсти редис вже наступного дня, або закатати його на зиму.
Маринована редиска добре підходить як закуска до м’ясних виробів та інших страв.
Як приготувати маринований редис по-корейськи
З редиски можна приготувати мариновану легку закуску. У Кореї її їдять разом із м’ясними стравами.
Інгредієнти:
- половина моркви;
- редис (200 г);
- часник (2 часточки);
- мелений перець (0,5 ч. л.);
- кунжут (0,5 ч. л.);
- зелена цибуля (1 шт.);
- коріандр (1 ч. л.);
- дрібка солі;
- олія (2 ст. л.);
- оцет (0,5 ст. л.).
Морквину та редиску нарізати великою соломкою або натерти на спеціальній тертці. Овочі змішати та покласти в сулію. Додати оцет та приправи. Олію підігріти та влити до інших продуктів. Покласти подрібнену цибулю та часник, посипати сіллю, перемішати. Дати овочам настоятися, після чого їх можна закрутити для зберігання на зиму або почати їсти вже наступного дня.
Як приготувати редис з імбиром і медом
Ця страва готується швидко і нескладно, а в результаті виходить смачна закуска до м’яса та інших страв.
Знадобляться такі інгредієнти:
- редис (300 г);
- імбирний корінь (40 г);
- 50 мл оцту (краще використовувати винний);
- мед рідкої консистенції (1 ст. л.);
- трохи солі;
- вода (50 мл).
Редиску ретельно помити і почистити, розрізати плоди на кілька частин. Воду, мед, оцет змішати до однорідності, поставити на плиту та довести до кипіння. Посолити та за бажанням додати гострий перець. Сумішшю, що вийшла, залити овочі, щільно закрити, і можна відправляти на зберігання.
Рецепт редиски з гірчицею та коріандром
Редиска з гірчицею та коріандром матиме оригінальний аромат та смак із гостринкою. Щоб замаринувати коренеплід, знадобляться:
- редис (0,5 кг);
- вода (400 мл);
- часточка часнику;
- цілозерновий чорний перець (3 шт.);
- лавровий лист;
- гірчиця у зернах (0,5 ч. л.);
- пучок кропу;
- оцет (50 мл);
- цукор (1,5 ч. л.);
- коріандр (0,5 ч. л.)
- сіль (1,5 ч. л.);
У банку покласти кріп, часник, насіння гірчиці, коріандр та лавровий лист. Редиску розрізати на 4 частини та помістити туди ж.
Воду закип’ятити та вилити у банку, закрити кришкою. Через 10 хвилин вилити рідину назад в каструлю і додати цукор і сіль. Знову закип’ятити та додати оцет, перемішати. Після цього залити маринадом інгредієнти у банці та підготувати до зберігання на зиму.
Як зберігати консервований редис
Термін придатності маринованих овочів залежить від технології виготовлення. Щоб редис не пропав під час зберігання, слід пам’ятати деякі правила:
- Перед закручуванням усі овочі необхідно добре очистити від бруду та прибрати пошкоджені ділянки.
- Не слід класти в сулію великі плоди цілком, їх краще розділити мінімум на дві частини. Це роблять, щоб маринад краще проникнув в овочі.
- До маринаду обов’язково додають консерванти, які не дозволять страві не (сіль, оцет, часник, перець).
- Банки та кришки необхідно простерилізувати, перш ніж приступати до закачування. Попередньо їх також рекомендується промити содою.
- Готувати маринований редис слід суворо за рецептом, дотримуючись пропорцій.
Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, редис буде соковитим, хрумким і зможе довго зберігатися. Тримати його в банці рекомендується в холодильнику або в не надто холодному підвалі.