Шарлотка у мультиварці «Редмонд» у кожної господині вийде не менш смачною, ароматної та пишною, ніж у хлібопічці або звичній духовці. Приготування цього популярного десерту не потребує багато часу, наявності складних девайсів, важкодоступних продуктів та особливих умінь.
Які продукти взяти
Для класичного пирога з яблуками, приготованого у мультиварці «Редмонд», потрібно взяти такі компоненти:
- звичайне борошно із пшениці – 1 скл.;
- цукор – 1 скл.;
- розпушувач тіста – 1 ч. л.;
- курячі яйця – 4 шт.;
- вершкове масло – 30 г;
- яблука – 3-4 шт.;
- кориця на смак;
- ванілін або ванільний цукор – 1 пакетик (за бажанням).
Характеристики страви
Кількість компонентів передбачає 4 порції. Енергетична цінність однієї порції:
- калорійність – 650 ккал (порахована для сирих продуктів);
- вуглеводи – 107 г;
- жири – 18 г;
- білки – 13,1 г.
Загальний час приготування яблучної шарлотки у мультиварці становить приблизно 1 годину 30 хвилин: 15-20 хв. на підготовку, 60-80 хв. на випічку (час залежить від моделі та потужності техніки).
Покрокова інструкція з готування
Прості кроки приведуть вас до бажаного результату – апетитного та пишного пирога:
- Яблука вимити, очистити шкірку та видалити насіння, нарізати шматочками. Фрукти можна обприскати лимонним фрешем, щоб вони не змінили колір.
- У зручну для змішування, велику ємність вбити яйця. Збивати їх на невеликій швидкості міксером, поступово висипаючи цукор. Потім збільшити швидкість міксера, збити отриману масу до розчинення цукру та збільшення її в об’ємі.
- Борошно просіяти в окрему миску, перемішати з ваніллю та розпушувачем. Для впевненості борошно можна просіяти двічі.
- Всипати борошно малими порціями до яєчної маси, не перестаючи збивати. Тісто по густоті повинно виглядати як жирна сметана.
- Дно чаші мультиварки та її стінки (на висоту 1-2 см) обмазати вершковим маслом. Це запобіжить приставання тіста до чаші, полегшить витягування пирога.
- Викласти на дно ½ яблук, вилити зверху частину тіста та рівномірно розподілити. Потім знову викласти частину яблук, залити тістом. Яблука для аромату та насиченості смаку можна посипати меленою корицею.
- Закрити прилад кришкою. За допомогою кнопки «Меню» вибрати потрібну програму («Випічка») та час випічки (20-30 хв.). Клапан на кришці встановити у положення згідно з режимом.
- Після звукового сигналу мультиварку відключити від мережі, дати їй охолонути 10-15 хвилин. Відкрити кришку та знову почекати, давши пирогу охолонути остаточно.
- Акуратно витягнути шарлотку на підготовлену пласку тарілку або піднос. Повне охолодження десерту дозволить зробити це легко.
Як гарно подати шарлотку
Навіть без прикраси ароматна шарлотка улюблена багатьма. Але якщо пиріг буде центральною прикрасою столу або хочеться різноманітності та естетичної насолоди, потрібно постаратися. Найпростіший спосіб – посипати десерт цукровою пудрою, шоколадною крихтою, подрібненими горіхами або шматочками вафель. Прикрашати десерт потрібно, поки він теплий.
Для любителів шоколаду шоколадної крихти буде мало. Тому пиріг можна прикрасити шоколадною глазур’ю або фігурками з шоколаду.
Почати прикрашати шарлотку можна на етапі приготування. Найпростіший спосіб – викласти яблучні дольки спіраллю або у формі квітки. Як декор також використовують яскраві ягоди – полуницю, малину, лохину. Для контрасту зверху можна покласти кілька листочків зеленої м’яти.
Любителі морозива можуть сміливо подавати та їсти цей пиріг з кульками ескімо. Холодна кулька морозива та скибочка теплої шарлотки – неймовірно смачне та вишукане поєднання.
Історія шарлотки
Немає жодної господині, яка ніколи б не пригощала десертом з назвою «шарлотка» домочадців та гостей. Багато хто вважає, що назва та сам десерт мають пряме відношення до Франції, але виявляється, класичний яблучний пиріг більше пов’язаний з Англією.
Як і в інших страв з історією, у шарлотки є кілька версій «народження». Найкрасивіша та романтична – історія кохання молодого кухаря з Англії та дівчини Шарлотти. Щоб завоювати прихильність коханої, юнак придумав цю страву та дав їй назву на честь об’єкта обожнювання. Але більша частина кулінарів вважає, що назва походить від англійського слова charlyt, яке визначає страву, що складається з молока, збитих яєць та цукру.
Також готували пиріг як холодний десерт: просочували шматочки хліба яєчно-молочною сумішшю, різними сиропами, вином та клали їх у форму, чергуючи зі свіжими фруктами. Пізніше, у першій половині XIX століття, французький кулінар Карем придумав нову версію десерту та назвав його «російська шарлотка» – Charlotte Russe. Замість хліба він використовував печиво савоярді, а замість фруктів – баварський крем з желатином. Цікавий факт – цей варіант десерту більше прижився в Америці.
Ще одна цікава «королівська» версія розповідає про англійського короля Георга III та його дружину королеву Шарлотту. Королева протегувала фермерам, які вирощували яблука, любила цей фрукт та придумала яблучний пиріг «Шарлот». Підтверджень цієї історії дуже мало. Відомо, що пудинг існував ще до Георга та Шарлотти. Можливо, вона просто удосконалила рецепт.
Вибираємо продукти правильно
Багато що залежить від продуктів, з яких готується десерт. Тут теж є секрети:
- Універсальна хитрість – взяти замість цукрового піску пудру або попередньо розтопити цукор на плиті. Це зробить пиріг пишнішим, а також запобіжить появі подряпин на чаші.
- Борошно використовуйте вищого сорту. Але у цьому випадку можливі відхилення за кількістю, оскільки у різних виробників продукт різний. Оцінюйте консистенцію тіста, що замішується.
- Яйця краще використовувати категорії С1 або С0. Якщо у наявності тільки маленькі яйця, візьміть їх на 1-2 шт. більше, ніж вказано у рецепті.
- Кращий сорт яблук для цього пирога – Антонівка. При випічці фрукти максимально розкривають свій смак та аромат, надають ніжному та солодкому бісквітному тісту пікантну кислинку.
Чому пиріг у мультиварці може залишитися сирим
Більшість господинь звикли випікати у духовці та навіть не знають, що у мультиварці є така функція. Сучасна техніка прекрасно справляється з цим завданням, але іноді трапляються неприємності у вигляді непропеченої випічки. Розберемося, чому так відбувається:
- Неправильно обрана температура. Деякі моделі мультиварок «Редмонд» мають автоматично налаштований режим для випічки, але іноді параметри програми потрібно встановлювати та коректувати вручну. При занадто високій температурі низ пирога підгорить, а середина залишиться сирою. При низькій температурі вся шарлотка не пропечеться. Щоб уникнути таких проблем, потрібно вивчити інструкцію до своєї моделі техніки, а краще пошукати рекомендації у книзі рецептів, що йде у комплекті.
- Великий обсяг тіста. У кожної моделі різний обсяг чаші. Для конкретної чаші вказано максимально можливий для приготування обсяг завантажуваних у неї інгредієнтів. Мультиварка з маленькою чашею та потужністю просто не зможе пропекти, наприклад, 2-2,5 кг тіста.
- Неправильно обрана програма. Таке трапляється через неуважність.
- Якщо неправильно поводитися з технікою під час роботи. Під час випічки не можна відкривати кришку мультиварки. Це створює різкий перепад температур. Тільки після сигналу про закінчення роботи можна відкрити кришку та перевірити десерт на готовність зубочисткою.
- Неправильно вибраний час. Для кожної випічки необхідно певний час для приготування. Чим більший об’єм тіста, тим більше потрібно часу. Якщо у приладі не передбачений режим «випічка», і таймер необхідно виставляти вручну, робити це варто уважно та згідно з інструкцією.
Секрети пишності
Шарлотка у мультиварці виходить не менш пишною та повітряною, ніж у духовці. Але є кілька секретів та тонкощів:
- Нарізати яблука потрібно тонко, але не тонше 5-6 мм. Це збереже їх смак, запобігши витіканню всього соку у тісто.
- Чистити яблука необов’язково. У шкірці містяться основні вітаміни, вона надає випічці колір, а після теплової обробки стає м’якою.
- Яйця повинні бути охолодженими, збивати з цукром їх потрібно ретельно. Якщо збити масу недостатньо, утворюється багато пухирців повітря. При додаванні борошна ці бульбашки лопаються, а тісто після випікання швидко осідає.
- Борошно обов’язково просівати. Це додасть тісту легкість та легкість.
Дотримання таких порад точно зробить шарлотку м’якою та пишною.
Не тільки класика
Яблучний варіант – це всім відома та перевірена тисячами приготувань класика. Але шарлотка у мультиварці не обов’язково дбає тільки з яблуками. Не бійтеся експериментувати! Спекти пиріг можна з іншими фруктами або навіть ягодами. Часто господині використовують:
- грушу;
- вишню;
- айву.
Зробить десерт ще більш незвичним додавання до рецепта лимонної або апельсинової цедри, родзинок, меду, згущеного молока або какао. У якості пікантної добавки використовують прянощі:
- мускатний горіх;
- мелений кардамон;
- сушений імбир.
Тісто для шарлотки може бути не тільки бісквітним. Є рецепти пирога на пісочному тісті або з додаванням сиру, дієтичні рецепти без яєць або з інших видів борошна (житнє, рисове).
Користь шарлотки
Домашня випічка у порівнянні з магазинною набагато корисніша завдяки відсутності у ній консервантів, підсилювачів смаку та інших добавок. Третя частина пирога або навіть половина складається з яблук, у яких містяться вітаміни, корисні мікроелементи. Цю випічку можуть без шкоди їсти дорослі та діти. Обережними бути повинні тільки ті, хто худне.
Не тільки у духовці виходить смачна випічка, особливо яблучна шарлотка. Навіть у мультиварці, не витрачаючи багато сил та часу, можна спекти пишний ніжний пиріг.