Існує безліч сортів твердих сирів по всьому світу. Кожен з них має свої характеристики та смак. Багато відомих твердих сортів сиру, назви яких усім знайомі, можна придбати в Україні.

Пекоріно
Цей італійський вид сиру виготовляють із молока овець, через що він набуває особливого солонуватого смаку та приємного аромату. Також він віддає гостротою.

Пекоріно часто використовується для додавання в пасту в натертому вигляді.
Гауда
Сир Гауда відноситься до голландських сортів. Є одним із найвідоміших сирів завдяки незвичайному смаку. В основі приготування даного продукту лежить чисте коров’яче молоко, але існують окремі його види з козячого або овечого. Сир має смак молока та злегка віддає горіхом.
Гауда відноситься до маложирних. Має тверду структуру з дірками. Правильно витриманий продукт насиченого жовтого відтінку.

Пармезан
Один із найпопулярніших сортів із Італії. Робиться із витриманого коров’ячого молока з низьким відсотком жирності. Продукт має яскраво-жовтий колір та незвичайний присмак, а також аромат топленого молока.
Консистенція, як правило, зерниста, що дозволяє ламати сирну голівку на частини, а не нарізати.

Пармезан використовується в якості добавки до різних страв та салатів. Крім того, він досить популярний в якості начинки для піци.
Чеддер
Найпопулярніший в Великобританії коров’ячий сир середньої жирності. Чеддер вважається твердим через свою щільну консистенцію. Продається у вигляді циліндричної головки без дірок зі скоринкою, яку деякі виробники мажуть воском.

Чеддер добре підходить для запікання в духовці та сендвічів. Багатьма вживається як закуска до м’яса.
Маасдам
Ще один продукт із Голландії. Робиться він, як більшість інших, із молока корів. Маасдам має щільну структуру і вершковий колір, але є досить м’яким усередині. Смак горіховий та злегка солодкий. Виглядає він як інші сири даної марки. На поверхні можна побачити дірки великого розміру.

Кругла голівка може бути покрита воском. Маасдам є досить дорогим продуктом, але має вишуканий та оригінальний смак. Часто його вживають у якості самостійної закуски, а також плавлять для гарячих бутербродів.
Гарроча
Це твердий козячий сир іспанського походження. Він має приємний горіховий аромат та гострий смак. Колір світло-жовтий або білий. Поверхню сиру покриває цвіль блакитного відтінку. Через цю особливість його термін зберігання може бути вкрай невеликим.
Традиційний Гарроча щільної, але еластичної структури, містить досить багато вологи. На довгий час виробництво сиру припинилося, однак зараз продажі поновилися, та його можна багато де купити.

Відноситься до нежирних сортів. Вживати його можна просто так, без будь-якої закуски.
Конте
Один із найсмачніших французьких сирів. Своє найменування продукт отримав за місцем виникнення, а саме регіону Франш-Конте.

Зверху він покритий коричневою скоринкою, а в розрізі – кольору топленого молока. Смак, як правило, солодкуватий та пряний. Жирність зазвичай не перевищує 50%, що означає високу калорійність.
Рікота
Твердий сорт італійського походження. Його називають несолоним сиром, оскільки солі в ньому набагато менше, ніж в інших популярних молочних виробах.

Крім того, він нежирний та низькокалорійний, тому добре підходить для дієтичних страв. Відрізняється Рікота тим, що її роблять із сироватки.
Є твердий сир, який називається Рікота, та м’який. Спосіб виробництва у них схожий.
Серед хороших сирів можуть потрапляти підробки. Кращий спосіб, як визначити фальсифікат, – добре вивчити склад продукту в магазині. Якщо в ньому зазначено велику кількість рослинних жирів, слід пошукати більш якісний аналог.
Пропонуємо подивитися відео, як роблять тверді сири в Україні: